Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard

Futbalová asociácia v Sierre Leone vyšetruje výsledky 95:0 a 91:1 v zápasoch druhej najvyššej súťaže

„Okamžite začneme vyšetrovanie a predvoláme všetkých zodpovedných,“ povedal pre BBC Sport Africa prezident asociácie v Sierre Leone Thomas Daddy Brima.


Futbalová asociácia v africkej Sierre Leone vyšetruje výsledok dvoch stretnutí, v ktorých dohromady padlo neuveriteľných 187 gólov. V zápasoch o postup z druhej najvyššej súťaže tím Kahunla Rangers zvíťazil nad Lumbebu United 95:0 a hráči FC Gulf triumfovali nad mužstvom Koquima Lebanon 91:1. Ako referuje spravodajský web BBC, polčasové skóre pritom bolo len 2:0, resp. 7:1. Oba výsledky anulovali pre podozrenie z ovplyvňovania duelov.

„Nemôžeme stáť bokom a pozerať sa, ako takáto trápna situácia zostane nepotrestaná. Okamžite začneme vyšetrovanie a predvoláme všetkých zodpovedných,“ povedal pre BBC Sport Africa prezident asociácie v Sierre Leone Thomas Daddy Brima.

Výkonný riaditeľ Kahunla Rangers ako jediný zo zúčastnených „dôrazne odsúdil nešportové správanie“. Generálny manažér Lumbebu United uviedol, že „si nie je vedomý žiadnej manipulácie so zápasom“, prezident Koquima Lebanon trval na tom, že to bol v podstate priateľský zápas s cieľom pobaviť fanúšikov a zástupcovia FC Gulf odmietli túto záležitosť komentovať.

Shutterstock

Asociácia uviedla, že bude vyšetrovať hráčov a funkcionárov zo všetkých štyroch zúčastnených klubov, a taktiež rozhodcov, ktorí boli delegovaní na tieto stretnutia.

Kahunla Rangers a FC Gulf vstupovali do posledného kola druhej najvyššej súťaže so zhodným počtom bodov. Na diaľku bojovali o zostávajúce postupové miesto do najvyššej súťaže. Oba duely sa tak hrali v rovnakom čase. Veci nabrali dramatický spád v druhom polčase, keď vysvitlo, že postúpi mužstvo s lepším gólovým rozdielom. Mužstvo Kahunla Rangers strelilo po prestávke 93 gólov a hráči FC Gulf skórovali 84-krát. Zaujímavosťou duelu FC Gulf – Koquima Lebanon bolo, že hlavný arbiter v druhom polčase odmietol rozhodovať, a tak ho vymenili.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť