Futuristické technické hračky, ktoré môžeš mať doma aj ty

Len sa treba trochu pľasnúť po vrecku…

Zdroj: Tile / Instagram

Elektronika sa stala súčasťou našich každodenných životov. Už nie je prekvapením vidieť človeka na ulici, ako ťuká do mobilu či píše správu pomocou hodiniek. Stalo sa to rutinou. Tieto elektronické pomôcky však prinášajú do známych vôd závan niečoho nového.

Tile Pro Tracker

Piatkový večer je strašná sranda, precitnutie v sobotu ráno už pomenej. Kľúče, peňaženka, súdnosť či vnútorné orgány sú veci, ktoré by si nerád stratil, ale všetci vieme, ako to chodí… niekedy to skrátka neovplyvníš. Zobudíš sa, zisťuješ, že tvoje cennosti nie sú v dosahu a začínaš panikáriť.

Stratil som ich vonku? Sú niekde v byte? Naozaj som až taký idiot? Prvé dve otázky ti pomôže zodpovedať Tile Pro Tracker, s tou poslednou sa musíš popasovať sám. S dosahom až sto metrov ťa maličké sledovacie zariadenie nasmeruje k veciam, na ktorých je pripevnené. Stačí ho spárovať s rovnomennou aplikáciou.

Zariadenie vydáva zvuk, ktorý „prekričí“ akýkoľvek okolitý ruch a je prakticky nezničiteľné. Je odolné voči pádu, nárazu aj vode, a ako bonus sa môže pýšiť skvelou výdržou batérie. Tá garantovane slúži po dobu jedného roka, a keď sa vybije, je možné nahradiť ju novou. Netreba teda kupovať tracker znovu.

Anki Vector Robot Sidekick

Mať maličkého domáceho robota znie ako scenéria z futuristického filmu, no v dvadsiatom prvom storočí sa ľahko môže stať skutočnosťou. Vector od spoločnosti Anki je výborným a najmä užitočným parťákom. Slúži ako stopky, predpoveď počasia, fotoaparát, reaguje na dotyk a dokonca ťa dokáže aj rozosmiať.

#HeyVector, what time will the Vector app be released?➡️ 🇺🇸 US East Coast: 5pm Oct. 9➡️ 🇺🇸 US West Coast: 2pm Oct. 9➡️ 🇬🇧 UK: 10pm Oct. 9➡️ 🇦🇺 AU: 8am Oct. 10➡️ 🇳🇿 NZ: 10am Oct. 10

Gepostet von Anki am Dienstag, 9. Oktober 2018

Robot prichádza s vlastným domčekom (Vector Space), do ktorého možno postaviť dobíjaciu stanicu. Sám sa do nej zaparkuje, keď mu dôjde šťava a následne sa zobudí plný energie, odhodlaný popasovať sa s každou úlohou, ktorú mu pridelíš.

Ember

Poznáš to. Zaleješ čaj vriacou vodou, a keďže si nechceš obariť vráta, počkáš, kým vychladne. Lenže niekde uprostred toho čakania celkom zabudneš, že si si čaj vôbec robil, a keď ťa opäť osvieti, tvoj teplý nápoj je už všetko, len nie teplý. A to je obrovský problém, pretože nikto nechce piť studený čaj.

Pre všetkých zábudlivých čajo/kávo/čokoľvekpičov uviedla spoločnosť Ember na trh tento inteligentný hrnček. Opäť spolupracuje s mobilnou aplikáciou, pomocou ktorej si možno hravo nastaviť teplotu nápoja, ktorý sa nachádza vo vnútri. Vie ho ako ochladiť, tak aj zohriať či udržať aktuálnu teplotu až do posledného dúška.

Philips Wake-up Light

Ranné vstávanie je o hubu a neexistuje budík, ktorý by ho dokázal zjednodušiť. Alebo žeby predsa? Tento budík značky Philips ťa začne ráno duriť pomaly a postupne. 30 minút pred oficiálnym budíčkom začne imitovať svitajúce slnko, ktoré prirodzenou cestou naštartuje prebúdzanie.

View this post on Instagram

Sleep is a critical part of fitness, health and wellness! #Ad It's through restful sleep that the body is able to recover from the day's exercise by allowing the targeted muscle groups to repair and rebuild. On the other hand, oversleeping has been linked to a host of medical problems, including both physical and mental health issues. So how can we find that perfect balance of sleeping hours? With easy mornings. I've recently partnered with @Philips on a #21BeautifulMornings project. Tomorrow is daylight savings time, so Harper and I will be testing out the Wake-Up Light– a light scientifically proven to help you wake up more naturally and refreshed. My mini and I will report back with the results. Stay tuned! #PhilipsWakeUpLight #PhilipsCanada 📷: @leonchaiphotography

A post shared by Trisha (@notummymommy) on

Okrem toho si človek môže sám nastaviť zvuky, ktoré chce počas tejto procedúry počúvať – od klasickej hudby až po štebotanie vtákov. Nabíja sa jednoducho pomocou USB kábla, ktorý sa dá poľahky zasunúť aj do nabíjačky na telefón.

Somnox

Až jeden z piatich ľudí na svete trpí poruchou spánku. Pokiaľ patríš medzi nich, potom ťa nepochybne ohúri vynález holandských vedcov, ktorého hlavným poslaním je bojovať práve s insomniou. Somnox, inak zvaný aj spací robot, má tvar zakriveného vajíčka, vďaka čomu sa počas noci ľahko objíma.

Jeho tvorcovia sú presvedčení, že tento šikovný pomocník zlepší kvalitu spánku komukoľvek, kto sa ráno budí ako mechompraštený. Taktiež mu umožní rýchlejšie zaspať a jednoduchšie sa prebudiť.

WeMo Mini Smart Plug

WeMo je inteligentný nástavec na zásuvku. S jeho pomocou možno ovládať všetky zapojené spotrebiče a jediné, čo k tomu treba, je mobilná aplikácia. Jedným ťukom prestaneš nabíjať telefón vo vedľajšej miestnosti, druhým odpojíš router a poľahky ho reštartuješ.

Takýmto spôsobom sa dá pracovať aj s lampami počas tvojej neprítomnosti – vypínať ich aj zapínať na diaľku. Potenciálni zlodeji ostanú v domnienke, že v byte stále niekto je.

Nokia Fit

Moderná doba ponúka niekoľko spôsobov, ako využívať mobilné funkcie aj bez samotného mobilu. Od hodiniek až po bluetooth slúchadlá, a teraz sa do skupiny pridáva aj tento prsteň od značky Nokia. Narozdiel od spomínaného slúchadla toto ergonomické zariadenie eliminuje množstvo žiarenia, ktoré nepriaznivo vplýva na hlavu.

Nokia FIT: Ring-shape Wearable Phone Concept.

Gepostet von Nokia Penang am Montag, 18. September 2017

Zariadenie funguje prakticky ako telefón a zíde sa najmä v situáciach, keď treba reagovať rýchlo. Vtedy si doslova len priložíš prst k uchu a robíš, čo treba. Mimo toho je vodotesné a zabezpečené voči skĺznutiu.

Opera LED Mask

Táto maska by mala uľahčiť život každému, kto sa potýka s problematickou pleťou. Kombináciou červeného, fialového a modrého svetla nielenže podporuje tvorbu kolegénu a elastínu, ale aj účinne bojuje voči akné.

Pomôže aj so známkami starnutia, ako sú napríklad vrásky či pigmentové škvrny. Jedinou nevýhodou je abnormálne vysoká cena, ktorá sa vyšplhala až na viac ako dve tisícky eur.

CinniBird

Posledná technická hračka poteší milovníkov kávy, najmä tej peknej. CinniBird funguje v podstate ako pero – pero, ktorým kreslíš na svoj horúci nápoj či jedlo. Stačí do nej nasypať prášok podľa svojho výberu, napríklad škoricu, kakao či mletú kávu, a môžete sa na mliečnej pene vyblázniť do sýtosti.

Nemusíte sa, samozrejme, obmedzovať len na kávu. Do pera možno nasypať akýkoľvek prírodný materiál a vydekorovať jedlo či tanier podľa vlastného gusta. Ovláda sa jednoducho, stačí stlačiť tlačidlo a pustiť sa do akcie, takže si na svoje prídu aj deti.

Zdroje: thetileapp.com, anki.com, ember.com, meetsomnox.com, belkin.com, intouchmedical.co.nz, cinnibird.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
16 vecí, s ktorými sa stretávaš, ak si žena a tvoj najlepší kamarát je muž

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME