Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Generála Milan Rastislav Štefánik sa narodil pred 142 rokmi

Predstavitelia Ministerstva obrany si tento deň pripomenuli v jeho rodisku.


Štátny tajomník Ministerstva obrany SR (MO SR) Marian Majer si dnes spoločne s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálom Danielom Zmekom a generálnym tajomníkom Služobného úradu MO SR Petrom Kozákom v obci Košariská pripomenuli 142. výročie narodenia generála Milana Rastislava Štefánika.

„Aj po 142 rokoch je nespochybniteľné, že život tohto politika, vedca, diplomata, generála a duchovne bohatého človeka, ostal pre nás trvalou inšpiráciou. Štefánikove úspechy sú cenným dedičstvom nielen pre Slovákov, ale aj pre ostatné národy Európy a sveta,“ uviedol štátny tajomník Majer.

Majer tiež pripomenul, že odkaz generála Štefánika predovšetkým v týchto časoch pripomína, aké dôležité je nepoľaviť v boji za univerzálne hodnoty slobodného a demokratického sveta. „Hoci sme sa ešte pred niekoľkými mesiacmi mnohí domnievali, že moderná a vyspelá Európa sa nemôže stať bojiskom, v súčasnosti sme svedkami bezprecedentného agresívneho správania Ruskej federácie, ktoré je nehumánne a v príkrom rozpore s medzinárodným právom,“ dodal.

Milan Rastislav Štefánik sa narodil 21. júla 1880 v Košariskách. Jeho život predčasne vyhasol pri leteckej nehode v nedeľu ráno 4. mája 1919 neďaleko Ivanky pri Dunaji.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť