Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

George R. R. Martin tvrdí, že na vyrozprávanie príbehu Rodu draka bude treba aspoň štyri série

Seriál je podľa neho v niektorých veciach lepší než jeho knižná predloha.


Seriál Rod draka, ktorý je prequelom známej Hry o tróny, sa stretol s veľkým kritickým aj diváckym úspechom. Niet sa teda čo čudovať, že HBO odkleplo už aj druhú sériu. Na seriáli sa ako producent podieľal aj autor knižnej predlohy George R. R. Martin. Ten tvrdí, že na to, aby sa tvorcom podarilo vyrozprávať celú históriu rodu Targaryenovcov, budú potrebovať minimálne štyri série.

Informoval o tom portál LADbible. „Som nadšený, že máme 10 hodín na jednu sériu, aby sme vyrozprávali svoj príbeh,“ vyjadril sa. Prstene moci majú iba 8, ako ste si mohli všimnúť, a môj seriál Dark Winds len 6 epizód. Dúfam, že sa v tomto duchu bude pokračovať. Budú potrebné štyri série, z ktorých bude mať každá 10 epizód, aby sme mohli zobraziť Tanec drakov od začiatku do konca.

seriály, Rod draka, HBO, stream platformy, fantasy seriály, George R. R. Martin
Shutterstock

Chváli štáb aj hercov

Vo svojom blogu tiež pochválil prácu showrunnera seriálu Ryana Condrola, ktorý si podľa neho výborne poradil s košatým materiálom, ako aj s rôznymi časovými skokmi. Veľmi pozitívne sa tiež vyjadril na margo kastingu. Taký Paddy Considine, ktorý stvárnil kráľa Viserysa, bol podľa neho v seriáli ešte lepšou postavou, než v jeho knihe.

seriály, Rod draka, HBO, stream platformy, fantasy seriály, George R. R. Martin
MovieStillsDB / HBO

„Postava, ktorú vytvoril (s Ryanom a Sarou a Ti a ostatnými našimi scenáristami) pre tento seriál, je oveľa silnejšia a tragickejšia a dokonalejšia ako moja vlastná verzia v knihe Oheň a krv. Dokonca až tak, že som napoly v pokušení roztrhať tie kapitoly a prepísať celú históriu jeho vlády,“ povedal s tým, že Considine si zaslúži Emmy už len za samotnú epizódu Lord of the Tides. „Ak ju nedostane, neexistuje žiadna spravodlivosť,“ uzavrel.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.