Gogo tanečnica Lenka: Ak by som sa príliš zaoberala mienkou cudzích ľudí, môj elán by ma rýchlo opustil

Mladá Košičanka sa živí netradičným a pre Slovensko ešte stále kontroverzným tanečným umením.

Zdroj: Lenka Molnárová / EMEFKA

Nádherné ženy s ladnými krivkami, zvodne tancujúce na vyvýšených pódiách v zábavných podnikoch, na ktoré upiera oči nejeden slintajúci chlap… toto si väčšina z nás vybaví v mysli ako prvé pri povolaní gogo tanečnica.

Sú však aj takí, ktorí si tieto dievčiny ešte stále stotožňujú so striptérkami a po chvíli tanca očakávajú patričný úbytok šiat. Avšak gogo dance nie je o obnažovaní sa alebo o sexuálnom dráždení.

26-ročná gogo tanečníčka Lenka je cieľavedomá mladá žena, vďaka ktorej povedomie o gogo tanci na Slovensku neustále rastie a po dvoch rokoch tancovania sa posunula aj do riadenia tanečnej agentúry. V rozhovore nám poskytla bližšie informácie o pracovnej náplni gogo tanečníčky, prečo ich netreba stotožňovať so striptérkami a čo by mala taká „gogo dancer“ spĺňať.

Lenka Molnárová

Ako by si zadefinovala svoje povolanie? Zmysel a náplň práce.

Zmysel našej práce je dotvoriť atmosféru na diskotékach. Všímam si, že už nie sme pastvou pre oči len pre mužov, ale mnohokrát nám fandia aj ženy, pochvália kostým alebo vlasy. Máme z toho radosť, že to už nie je o takej nevraživosti a závisti medzi nami a „parketovými levicami“ (smiech). A náplň našej práce je úplne jednoduchá: tancuj a teš sa z toho. Šťastie sa nedá zakryť, pokiaľ robíš to, čo miluješ.

Ako si sa ty osobne dostala ku GOGO DANCE?

Moje začiatky neboli smerované na to, že idem robiť akési gogo. Proste som milovala tanec. Navštevovala som tanečnú skupinu, popritom sme si so sestrou išli cez víkend zatancovať na diskotéku.

Neskôr po čase som si všimla na sociálnej sieti ponuku, kde kočka k sebe narýchlo zháňala babu na gogo. Tak som jej napísala a šla som. Vyšlo to a začala som sa tomu aj so sestrou venovať. Neskôr sme dokonca našli aj agentúru, ktorá nás zastrešila a ponúkala na ich eventy a akcie. Takto to fungovalo cca 2 roky.

A pokračovanie? Kedy si nastal ten zlom a dostala si sa „do čela“ ty?

Potom si naša šéfka založila rodinu a tancovať prestala. Tak som po nej tieto „kšefty“ prebrala ja (smiech). Z agentúry sme odišli a išli po svojom. Za ten čas naberiete aj isté kontakty, viac skúseností a postupne začnete väčšmi chápať základný princíp, ako to funguje a čo máte robiť.

Začala som investovať do kostýmov. Už pre mňa nebolo zaujímavé prísť do klubu len v sukničke a minitope. Chcela som, aby sme vynikali!

Lenka Molnárová

Na internete som si našla dodávateľov na rôzne tanečné kostýmy a doplnky. Naučila som sa s nimi komunikovať, a čo je veľmi dôležité, naučila som sa aj vyjednávať ceny, haha. Každý nový kúsok, čo mi príde kuriérom domov, ma neskutočne poteší a hneď si už v mysli predstavujem, ako to všetko zladím a ako úžasne v tom budú baby vyzerať.

Asi je to už aj moja úchylka (smiech). Musím ale uznať, že sú za tým odsedené hodiny za počítačom, pokým nájdete niečo zaujímavé. Tento čas u vás ale už nikto finančne neocení.

Odsudzujú niektorí ľudia tvoje povolanie? Stretla si sa v súvislosti s tým s ľudským pokrytectvom?

V úplných začiatkoch, pokým ľudia nepoznali gogo dance, mali aj menej pochopenia. Ja obmedzených ľudí s predsudkami však nikdy neriešim. Držím sa zásady: ži a nechaj žiť! Ak by som sa príliš zaoberala mienkou cudzích ľudí, veľmi rýchlo a veľmi zbytočne by ma môj elán opustil.

Dnes však už môžem tvrdiť, že gogo je už aj na Slovensku dosť rozšírené a na kvalitnej úrovni. Vôbec tu nejde o to, aby baba ukázala na sebe čo najmenej, ale najväčším pútačom sú hlavne zaujímavé a prepracované kostýmy a taktiež celková vizáž tanečníc, ktorá celému outfitu dodáva šmrnc.

Zažila si v praxi, že si niektorí ľudia mylne zamieňajú gogo so striptízom?

Na úplnom začiatku, keď sa ľudia ešte v slovenských kluboch veľmi nestretávali s takýmto „tanečným oživením“ akcií, to vyzeralo všelijako. Po príchode na pódium na nás s údivom pozerali, tlieskali a možno aj očakávali po čase nejaký ten úbytok oblečenia. Keď to však neprichádzalo a pochopili, že našou úlohou je iba tanec, bolo určite nejaké to % ľudí sklamané (smiech).

Aký je hlavný rozdiel medzi striptérkou a gogo tanečnicou?

Úplne jednoduchý. Striptérka sa vyzlieka. Gogo tanečnica to nerobí a jej hlavnou úlohou je rozprúdiť zábavu na parkete, nie vydráždiť mužov. Striptérky tancujú v nočných kluboch, zatiaľ čo my takéto miesta na vystúpenia zásadne odmietame. Taktiež je u nás prvoradé vyzerať luxusne a štýlovo na parkete, nie odhaliť zo seba maximum.

Lenka Molnárová

Stretla si sa aj s otravnými mužmi?

Samozrejme, stretávam sa s nimi skoro na každej akcii, ale som dáma a vždy ich pekne poprosím, nech radšej skúšajú šťastie u iných dievčat v klube. Ak ale ani to nepochopia, prichádza na rad SBS.

Akým štýlom odmietaš tieto návrhy?

Prepáč, zlatko, ale som na baby (smiech).

Musí byť gogo tanečnica veľká krásavica, či sú skôr podstatnejšie iné veci?

Tak ako každá práca má určené isté podmienky, aj tu platí, že dievčatá by mali byť niečím zaujímavé a tiež prirodzene pekné. Je viacero faktorov, ktoré by mala baba spĺňať a určite to nie je výhradne o kráse.

Pretože, ak je pekná, no nevie sa hýbať a vyžarovať emóciu, tak mi je to na dve veci. Čo sa týka výzoru, uprednostňujem vyššie dievčatá. Predsa to len inak vyzerá, ak sa zdola pozeráte na krásne dlhé nohy. Potrebná je však predovšetkým disciplína a spoľahlivosť.

Nebojovala si na samom začiatku s hanblivosťou? Predsa vaše kostýmy odhaľujú veľkú časť tela… 

S hanblivosťou som nikdy nemala v tomto smere problém. Ja som extrovert a rada sa predvádzam, no a na publikum som od detstva zvyknutá. Čo sa týka kostýmov, vôbec by som netvrdila, že odhaľujú veľkú časť tela. Dnes nie je IN, ak je baba polonahá.

Takéto dievčatá si vedia ľudia pozrieť v striptízových kluboch. Pre oko diváka je zaujímavé, ak máte krásny kostým, niečím výnimočný, obohatený o rôzne doplnky. A čo sa týka hanblivých dievčat, sama s nimi nerada strácam čas. Pretože to je vždy boj s tým, čo si oblečie. Hanblivosť nepatrí do gogo, také dievčatá si neoblečú kostým, kde im trčí zadoček alebo je na prsiach výstrih.

Kde a kedy chodíte vystupovať? Od koho prichádzajú zákazky?

Je to individuálne. Vystúpenia sú prevažne cez víkendy. Ale kedže pôsobíme „na trhu“ už pár rokov, máme niektoré stále vystúpenia a tie sa konajú pravidelne, či už sú to latino akcie alebo letné festivaly.

V zime navštevujeme lyžiarske stredisko v Jasnej, kde máme zabezpečený celosezónny sled akcií. Väčšinou nás ale kluby oslovujú na začiatku pri zostavovaní mesačného programu, či máme voľné a všetko je potom na vzájomnej dohode.

Čo považuješ pri tejto netradičnej práci za najväčšie pozitíva a čo za negatíva?

Za pozitíva považujem všetko to, z čoho sa pri nej dokážeš tešiť. Či už sú to noví ľudia, ktorých spoznáš, miesta a kluby. Negatívum je určite ponocovanie, ktoré sa u nás žien najčastejšie odrazí na pleti a možno pridám aj pár zaostalých jedincov, ktorí ešte stále nenašli pochopenie pre tento job.

Na druhej strane, gogo mi dalo hlavne nové kamarátske vzťahy a v neposlednom rade kopec iných skúsenosti a kontaktov. Našli sme sa skupina báb, ktorá má jeden spoločný cieľ a ideme za ním.

Existuje niečo, čo ti gogo dance vzalo?

Prišla som o pár frajerov (smiech). Som avšak nesmierne rada, že ani jeden z nich ma v živote neovplyvnil natoľko, že by som sa nevenovala tomu, čo mi dáva zmysel, pri čom sa viem odreagovať a zároveň načerpať novú energiu. Verila som tomu, čo robím a že to robím poctivo… len oni asi neverili mne, haha.

Gogo tanečnice sú väčšinou nádherné a pestované ženy. Ako sa staráte o svoj výzor a postavy? Cvičenie je základ, nie?

Je to na každej žene, ako veľmi sa bude o seba starať. No ak je prirodzene pekná a dobre stavaná, jej zovňajšok si podľa mňa nevyžaduje nejakú extra starostlivosť. Snažíme sa do tímu brať dievčatá, ktoré už vyzerajú dobre. Mojou úlohou nie je vykresať zo škaredého káčatka krásnu princeznú. Potrebujem hotový objekt.

Každopádne je ale v živote tanečnice cvičenie základ, nie?

Čo sa týka cvičenia, je to tiež individuálne, na každej závisí, či bude cvičiť alebo radšej priberať. No v tom druhom prípade sa s gogo, bohužiaľ, po čase rozlúči. Kondička je dôležitá hlavne na to, aby vládala odtancovať toľko, koľko má. Ak žiadnu nemá, tak si tanec neužije a bude len sledovať, kedy konečne odbije posledná minúta a môže si ísť konečne poutierať čelo (smiech).

Ako sa vyberajú nové dievčatá?

Ja konkrétne si hľadám nové tváre individuálne, či už oslovím nejakú kočku cez sociálnu sieť alebo ak sa mi pozdáva, tak aj priamo na akcii. Niektoré iné skupiny si však robia aj kastingy na nové tanečnice.

Dá sa s gogo dobre zarobiť?

Všetko záleží len a len na tom, ako si ceny sám vykomunikuješ a zariadiš. Avšak s porovnaním priemernej hodinovej mzdy na Slovensku je gogo zaplatené neporovnateľne lepšie.

Existujú aj gogo tanečníci chlapci?

Samozrejme, áno, ale predovšetkým v zahraničí. Sme ešte stále dosť konzervatívna krajina a neviem, či by pre mužov malo publikum na Slovensku pochopenie.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré! 🙂

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 zaujímavých faktov, ktoré ťa nadchnú, prekvapia, ale aj pobavia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME