Google ponúka vysokú odmenu tomu, kto nájde chyby v smartfónoch Pixel

Chcú docieliť, aby ich ľudia nepredávali na čiernom trhu zlodejom.

Zdroj: PxHere

Technologická spoločnosť Google zvýšila sľúbenú odmenu za odhalenie bezpečnostných chýb na niektorých jej smartfónoch s operačným systémom Android.

Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že výška odmeny stúpla z 200-tisíc dolárov (v prepočte 180-tisíc eur) na maximálne 1,5 milióna dolárov (1,35 milióna eur). Odmenu môžu získať tí, ktorí objavia chyby na bezpečnostnom čipe Titan M v smartfónoch Pixel a splnia pri tom konkrétne kritériá.

Čip Titan M je v smartfónoch Pixel navrhnutý tak, aby ochránil integritu ich operačného systému a uchovával biometrické dáta, ktoré sú používané na odomknutie zariadenia. Zmienenú odmenu môžu bezpečnostní výskumníci získať, ak nájdu spôsob, ako obísť tento čip v zariadení, ktoré funguje so špecifickou vývojárskou edíciou Androidu.

PxHere (https://pxhere.com/en/photo/98014)

Odmeny za hlásenie bezpečnostných chýb ponúkajú aj iné spoločnosti, ako napríklad Apple, Samsung, Buzzfeed, Facebook či BBC. Firmy vedú programy odmien za nájdenie chýb, ktoré by mali povzbudiť ľudí, aby chyby nahlasovali a aby sa mohli opraviť, a nie aby ich predávali na čiernom trhu zločincom. Google tvrdí, že od roku 2015 zaplatil bezpečnostným výskumníkom už viac ako štyri milióny dolárov.

Bezpečnostní odborníci však podľa BBC pochybujú, že by nová odmena Googlu odradila ľudí od toho, aby zarobili od zločincov. „Je to ako keď Apple zvýšil svoju odmenu za chyby na jeden milión, krok Googlu nebude súťažiť s ‚čiernym trhom‘, ktorý môže kedykoľvek zvýšiť ceny. Táto cena za externý výskum vzbudzuje otázky o udržaní a nábore interných talentov, ktorí majú zabrániť chybám,“ uviedla výkonná riaditeľka organizácie Luta Security Katie Moussouris.

Maurizio Pesce / Flickr (https://www.flickr.com/photos/pestoverde/30155266465)

Zdroj: SITA / úprava redakcie

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
V Bratislave sa začali vianočné trhy: tlačenica na námestiach a novinky, na ktoré sa môžeš tento rok tešiť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME