Google prináša možnosť spájať emoji do originálnych kombinácií

Dobrá správa pre každého, komu sa mália dostupné smajlíky.

Zdroj: needpix.com

Konzorcium Unicode každoročne pridáva desiatky nových emoji pre naše zariadenia. K dispozícii ich dnes už máme toľko, že to niekedy vyzerá, akoby sa už nič nové nedalo vymyslieť. Aj napriek tomu Google predstavil prekvapivú novinku zo sveta emoji, píše CNET.

Google prináša možnosť posielať originálne smajlíky, ktoré vznikajú kombináciou už existujúcich emoji. Funkcia ponesie názov Emoji Kitchen a bude súčasťou Google klávesnice Gboard. Emoji Kitchen ti umožní poslať svojim kamarátom napríklad ducha v kovbojskom klobúku, zaľúbené hovienko alebo… uhkaktus s tvárou opice (?).

Z technického hľadiska nepôjde o emojis, ktoré by boli vo formáte textového znaku, ale o obrázkové samolepky. Vyzerá to tak, že možné kombinácie majú svoj limit a k dispozícii sú len určité predpripravené spojenia. Emoji Kitchen je momentálne vo fáze testovania a do našich Androidov zavíta už čoskoro.

View this post on Instagram

У клавіатурі Google тепер можна створювати смайлики-гібриди Компанія Google випустила нову функцію для клавіатури Gboard для Android, яка дозволяє створювати нові емодзі. Функція під назвою Emoji Kitchen дозволяє «схрещувати» існуючі емодзі і отримувати нові. Наприклад, користувачі можуть надіти на примару ковбойський капелюх, змусити робота плакати або приробити до кактуса мордочку мавпи. «Схрестити» будь-які смайлики неможливо — картинки не генеруються штучним інтелектом з нуля, їх намалювали дизайнери Google заздалегідь, передбачивши сотні різних комбінацій. Щоб дізнатися, які варіанти доступні, потрібно вибрати емодзі і дочекатися підказки. Emoji Kitchen доступна в бета-версії Gboard — її випробовують учасники програми тестування. Джерело: itsider.com.ua #Ukrnames #Ukraine #technology #Emoji #EmojiKitchen #Україна #смайлики

A post shared by Домены и хостинг. Техновости (@ukrnames) on

Zdroj: cnet.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
17
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pretvorili sme slovenských politikov na štýl South Parku. Uhádneš, ktorí to sú?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME