Google pripravilo Halloweensku hru, od ktorej sa neodtrhneš, kým nevyhráš

Aj keď u nás oslavujeme Dušičky, hru si zahráme radi všetci.

Nebol by to Google, keby si pre nás nepripravil nejakú zábavku pri príležitosti populárneho sviatku Halloween. My síce dnes oddychujeme vďaka jednorazovému sviatku, no už zajtra vypukne v uliciach oslava magickej noci.

Síce sa tento sviatok teší najväčšej obľube v anglicky hovoriacich krajinách, aj u nás už možno vídať v uliciach preoblečených ľudí.

Google si pri výnimočnej udalosti neodpustilo menšiu zmenu svojej domovskej stránky, kde nás dnes čakala namiesto obrázku, hra. Tá má jednoduchý princíp, kde si duchom, ktorý zbiera ďalších duchov, podobne ako tomu bolo v hadíkovi.

V hre sa nachádza aj protihráč, fialový duch, ktorý ti z tvojho chvosta môže ubrať poctivo nazbieraných duchov zelenej farby. Svojich nazbieraných duchov musíš dopraviť do domčeka, kde za nich získavaš body.

 

Narazením do protihráča sa ti body odpočítavajú, keď narazíš do veľkého modrého ducha, tak získavaš nejaký bonus, napríklad 10 bodov naviac. Okrem toho sa v hre vyskytujú bonusy ako zrýchlenie, nočné videnie alebo magnetizmus, kedy priťahuješ duchov protihráča. Hru môžeš zdieľať aj medzi svojich kamarátov a môžete sa tak zahrať aj spoločne.

Hru nájdeš jednoducho, stačí si kliknúť na Google a na domovskej stránke namiesto nápisu, bude na teba zazerať hra s duchmi. Skvelý spôsob, ako ľudí nechať na chvíľu zabudnúť, či budú oslavovať Dušičky alebo Halloween.

V krátkosti o Halloweene

Mimochodom tento “americký“ sviatok má korene v Európe, konkrétne u keltov. Jeho názov vznikol skrátením pojmu “all hallow even“. Kelti verili, že deň, ktorý oslavujeme ako Sviatok všetkých svätých, má magickú moc. Hovorilo sa, že mŕtvi vtedy mohli zostúpiť na zem ako v jediný deň roku. V obavách pred ich hnevom im ľudia pripravovali dary, deti chodili na obchôdky k susedom.

Aj vyrezávanie tekvice má svoj význam. Kelti totiž verili, že ich pred mŕtvymi ochráni svetlo, ktoré bolo pôvodne v podobe ohnivých uhlíkov, ktoré sa neskôr presunuli do tekvíc. Až postupom času sa sviatok preniesol do Spojených štátov, kde sa výrazne skomercializoval.

Leximphoto, Unsplash

Titulná fotka: Google

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pravá identita slávnych ľudí, ktorých pozná celý svet len s maskami na tvári

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME