Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Trololo mana poznáme všetci. Jedinečné pohyby speváka, sprevádzajúce naivne veselú pieseň bez slov, sa zapísali do histórie internetových bizarností. Trololo v priebehu rokov získalo vyše 35 miliónov zhliadnutí. Stalo sa studnicou nespočetných vtipov, memes, remixov a paródií. Skladba sa objavila vo viacerých televíznych programoch a s vlastnými verziami songu prišli niekoľké svetové hviezdy. Tretieho septembra si Google pripomenul Trololo mana pri príležitosti jeho nedožitých 83. narodenín takýmto milým videom:

YouTube video

Vlastným menom Eduard Anatolievič Chiľ (po rusky: Эдуард Анатольевич Хиль, anglický prepis: Eduard Anatolyevich Khil) začínal spevácku kariéru na vychýrenom Leningradskom konzervatóriu. Venoval sa opernému spevu, no neskôr ho za srdce chytila populárna pieseň. V šesťdesiatych rokoch Chiľova hviezda prudko stúpala – presadil sa vo viacerých súťažiach a získal množstvo prestížnych cien. Vystúpenia v zahraničí ho priviedli do vyše osemdesiatich krajín.

Pieseň, vďaka ktorej ho všetci poznáme má názov Я очень рад, ведь я, наконец, возвращаюсь домой (Som veľmi rád, že sa konečne vraciam domov). Pôvodne ju sprevádzal text, ktorý rozprával príbeh o americkom kovbojovi a jeho návrate na farmu. Prečo je finálna verzia bez slov? Povráva sa, že medzi tvorcami piesne nastali nezhody a text piesne nemal kto dokončiť. Druhý dôvod spomenul sám Chiľ keď prezradil, že v roku 1976, v čase Studenej vojny, sa obávali zásahov cenzorov, ktorým by mohol prekážať text z prostredia nepriateľských USA. Práve jedinečná vokálna improvizácia sa nakoniec stala tým, čo piesni dodalo nenapodobniteľnú osobitosť.

S príchodom deväťdesiatych rokov sa Chiľ stiahol do úzadia. Spevu sa venoval v kabaretných vystúpeniach v parížskej kaviarni. Nečakaný comeback a návrat na výslnie speváka zastihol v roku 2010. Vtedy sa na internete rozšírilo video zvané Trololo man, ktoré uniklo len málokomu. Zrodilo sa meme. Zrodila sa legenda. Popularitu piesne si Chiľ užíval posledné dva roky svojho života. Úspech piesne pripisoval týmto jej trom vlastnostiam  – jednoduchosti, chytľavosti a veselosti.

Zdroje: thesun.co.uk, wikipedia.org
Titulná fotografia: youtube.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.