Google venoval nezabudnuteľnému pánovi Trololo krásnu spomienku

Animované video uverejnili pri príležitosti spevákovych nedožitých 83. narodenín

Trololo mana poznáme všetci. Jedinečné pohyby speváka, sprevádzajúce naivne veselú pieseň bez slov, sa zapísali do histórie internetových bizarností. Trololo v priebehu rokov získalo vyše 35 miliónov zhliadnutí. Stalo sa studnicou nespočetných vtipov, memes, remixov a paródií. Skladba sa objavila vo viacerých televíznych programoch a s vlastnými verziami songu prišli niekoľké svetové hviezdy. Tretieho septembra si Google pripomenul Trololo mana pri príležitosti jeho nedožitých 83. narodenín takýmto milým videom:

Vlastným menom Eduard Anatolievič Chiľ (po rusky: Эдуард Анатольевич Хиль, anglický prepis: Eduard Anatolyevich Khil) začínal spevácku kariéru na vychýrenom Leningradskom konzervatóriu. Venoval sa opernému spevu, no neskôr ho za srdce chytila populárna pieseň. V šesťdesiatych rokoch Chiľova hviezda prudko stúpala – presadil sa vo viacerých súťažiach a získal množstvo prestížnych cien. Vystúpenia v zahraničí ho priviedli do vyše osemdesiatich krajín.

Pieseň, vďaka ktorej ho všetci poznáme má názov Я очень рад, ведь я, наконец, возвращаюсь домой (Som veľmi rád, že sa konečne vraciam domov). Pôvodne ju sprevádzal text, ktorý rozprával príbeh o americkom kovbojovi a jeho návrate na farmu. Prečo je finálna verzia bez slov? Povráva sa, že medzi tvorcami piesne nastali nezhody a text piesne nemal kto dokončiť. Druhý dôvod spomenul sám Chiľ keď prezradil, že v roku 1976, v čase Studenej vojny, sa obávali zásahov cenzorov, ktorým by mohol prekážať text z prostredia nepriateľských USA. Práve jedinečná vokálna improvizácia sa nakoniec stala tým, čo piesni dodalo nenapodobniteľnú osobitosť.

S príchodom deväťdesiatych rokov sa Chiľ stiahol do úzadia. Spevu sa venoval v kabaretných vystúpeniach v parížskej kaviarni. Nečakaný comeback a návrat na výslnie speváka zastihol v roku 2010. Vtedy sa na internete rozšírilo video zvané Trololo man, ktoré uniklo len málokomu. Zrodilo sa meme. Zrodila sa legenda. Popularitu piesne si Chiľ užíval posledné dva roky svojho života. Úspech piesne pripisoval týmto jej trom vlastnostiam  – jednoduchosti, chytľavosti a veselosti.

Zdroje: thesun.co.uk, wikipedia.org
Titulná fotografia: youtube.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
15
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
21 vecí, ktorých sa ako dospelí stále nezmyselne obávame


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME