Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Google sa rozhodol neposkytnúť reklamné priestory pre aplikácie, ktorých funkciou je sledovanie užívateľa druhým užívateľom, informuje CNET. Takzvaný stalkerware býva používaný žiarlivými partnermi či bojazlivými rodičmi na to, aby vždy vedeli, kde, čo, ako a s kým robí ich milovaná osoba. Samozrejme, bez jej vedomia.

Sledovacie aplikácie nie sú povolené na platformách Google a Apple. Zákaz reklám, ktorý sa dostane do platnosti v auguste, slúži na ďalšie obmedzenie dosahu týchto neetických aplikácií a zúženie ich potenciálnej zákazníckej základne.

shutterstock

Pestrý výber aplikácií dokáže plniť rozmanité funkcie – od čítania správ, monitorovania hovorov, sledovania histórie webového prehliadača, kradnutia hesiel až po umožnenie prístupu k mikrofónu, foťáku či lokalite. Tieto možnosti sa, samozrejme, dajú využiť nielen pri znepríjemňovaní života blízkym osobám, ale aj pri narušovaní bezpečnosti firiem či štátnych inštitúcií.

Tento zákaz je zo strany Googlu ďalší zo série krokov, ktoré majú pomôcť chrániť užívateľov pred sledovaním zo strany druhých užívateľov. Veľké technologické firmy predsa nechcú, aby im bežní ľudia liezli do kapusty, a monopol na sledovanie si ponechávajú vo vlastných rukách.

Zdroje: cnet.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.