Google zmenil vzhľad šalátového emoji, aby vyhovovalo aj vegánom

Urážlivé vajce úspešne odstránené…

Žijeme v dvadsiatom prvom storočí, kde je internet prístupný takmer všetkým ľuďom, bez ohľadu na to, či ich inteligenčný kvocient dosahuje aspoň úroveň záchodovej kefy či húpacieho koníka. Preto niet divu, že je online priestor priam neresisko všakovakých rôznych druhov idiotov, a zároveň aj ich aktívnym pôsobiskom. Od úchylov, cez homofóbov, xenofóbov a všelijakých iných nezmyselných fóbov, ktorým heslo „ži a nechaj žiť“ nehovorí absolútne nič, až po ľudí, ktorých urazí čokoľvek. A tým čokoľvek myslím naozaj čokoľvek. Aj vajce v šalátovom emoji.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bollywood-india-indian-l1IYlexOYIac04VC8)

Dámy a páni, privítajte prosím potleskom všetkých Vegánov. Lebo Vegán s veľkým V, to nie je len taký obyčajný vegán, ktorý z etických alebo zdravotných dôvodov prestal konzumovať produkty živočíšneho pôvodu. Nie, to je vegán, ktorým neprestajne lomcuje túžba vešať túto informáciu na nos celému svetu a bojovať za svoje práva aj v tom najbizarnejšom slova zmysle. A presne takýto Vegáni sa zgrupili na sociálnych sieťach a vybojovali si odstránenie vajca zo šalátového emoji. Takže dnes už misku v repertoári androiďáckych smajlíkov plnia len rajčiny a šalát. „Spoločnosť Google podporuje menšiny a odlišnosti. Aby ľudia videli, že je pre nás prioritou, aby sa tieto skupiny necítili utláčané, odstraňujeme vajíčko zo šalátového emoji,“ hovorí Jennifer Daniel, jedna z dizajnérok smajlíkov pre Google.

Google/ Jennifer Daniel

Vegáni si pravdepodobne šťastne poskočili, niektorí možno aj slzičku vyronili (aspoň už vieme príčinu tej zaplavenej Bratislavy), no normálni ľudia si len neveriacky klopkajú na čelo. Takže netrvalo dlho a nevegánska časť používateľov emotikonov začala Jennifer bombardovať kritikou tohto jej šľachetnému počinu. „A čo ľudia alergickí na paradajky? Odstránite potom aj tie, aby sa títo ľudia necítili utláčaní?!“ napísal jeden užívateľ Twitteru a asi nie je treba podotýkať, že sa v jeho tweete skrýva hodný kus pravdy. „Toto je presne dôvod, prečo ľudská rasa vyhynie,“ napísal zase ďalší. To podnietilo Jennifer k uverejneniu ešte jednej objasňujúcej odpovedi: „Ahojte mäsožravci, vegáni a všetci medzi tým. Emoji bol upravený, aby viac vystihoval svoj názov Miska zdravého šalátu, takže obsahuje len zeleninu. Dobrú chuť!“

giphy.com (https://giphy.com/gifs/theericandreshow-the-eric-andre-show-xT1XGPPlFiLsTKLsze)

Zdroj: metro.co.uk
Titulná fotka: Google/ Jennifer Daniel

Reagujte!
Grr Grr
19
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

  1. Neviem kam to speje, Vegáni a iný spásači tráv, neserte sa, mäso tu bolo a bude, prečo sa musia iný ľudia kvôli vám obmedzovať. Je to iba ďalší z trendov tejto chorej doby. A potom sa čudujete že máte alergie a iné choroby. Organizmus je stavaný na to aby prijímal rôzne druhy živín, a to zahrňuje aj mäso.

  2. Miss Molnárová, strašne dobre sa mi čítajú tvoje články, je to kopa srandy, nechápem kam chodíš na tie hlášky a prirovnania ale vždy sa z chuti zasmejem. S tebou sa tvoj partner rozhodne nenudí. Veľký palec hore 8))
    Ale je fakt že pokiaľ sa bude neustále ľuďom ustupovať, tak o chvíľu je po nás. Vegáni rozožerú celú zem. Ľudia budú vždy nespokojní a vždy s abudú pre niečo cítiť utláčaní. Takto príroda jednoducho funguje a nespravíte s tým nič, za keždý vami nezjedený kus mäsa, ja zjem 2 a nič s tým nespravíte. Aj rastliny zabíjate, tak žerte kamene.

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Diktátor Kim Čong-un prišiel na summit do Singapuru aj s vlastným záchodom. Dôvod vás pobaví!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME