Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Google zverejnil tohtoročné štatistiky, medzi ktorými, samozrejme, nesmeli chýbať ani najhľadanejšie otázky. V kategórii „how to“ alebo „ako (na to)“ sa do top desiatky prebojovali tieto otázky a my vám prinášame odpovede.

…nainštalovať naspäť starý Snapchat?

V novembri roku 2017 sa Snapchat odhodlal k radikálnemu riešeniu a oddelil priateľov od značiek. Užívatelia tejto sociálnej siete boli s updatom natoľko nespokojní, že otázku, ako vrátiť späť starý Snapchat pregooglili až do top desiatky najčastejšie kladených otázok tohto roka.

https://theappfactor.com/snapchat-how-to-save-videos-and-photos-in-2018/

Odpoveď je jednoduchá – nijako. Minuloročný Snapchat je nenávratne preč. Avšak niekoľko mesiacov sťažností vyvrcholilo novým updatom, ktorý sa podobal tomu predošlému o niečo viac. Storky priateľov a značiek sú teda opäť pokope a zoznam priateľov na chatovanie je opäť chronologický.

…zmazať svoj účet na Instagrame?

Rok 2018 je rokom, kedy sa množstvo ľudí rozhodlo odpútať od väzenia sociálnych sietí. Či už išlo o celebrity alebo bežných používateľov. Pokiaľ máte aj vy plné zuby prezerania obrázkov hladujúcich modeliek a dokonalých nafingovaných životov, môžete svoj instagramový účet odstrániť TU. Stačí jedno kliknutie, vyplnenie potrebných políčok a razom ste Insta-free.

https://www.expressvpn.com/internet-privacy/permanently-delete-instagram-account/

…zmazať svoj účet na Facebooku?

Podobne ako s Instagramom to bolo aj s Facebookom, ktorý sa tento rok môže pýšiť hneď niekoľkými škandálmi a inováciami nesprávnym smerom. Následkom toho chcelo množstvo ľudí túto sociálnu sieť opustiť. Ak k ním patríte aj vy, stačí kliknúť SEM. Nepomýľte si však celkové odstránenie účtu s jeho deaktiváciou. Ak účet iba deaktivujete, Facebook bude mať stále prístup ku všetkým vašim dátam.

https://www.businessinsider.de/nutzer-machen-beunruhigende-entdeckung-waehrend-sie-ihre-facebook-app-loeschen-2018-3

…urobiť floss dance?

Floss dance možno považovať za najpopulárnejšiu tanečnú kreáciu roku 2018. Niet preto divu, že sa ju množstvo ľudí chcelo naučiť. Postup, ako nato, je jednoduchší, než sa zdá. Najprv zovrite dlane do pästí, a švihnite oboma vystretými rukami doprava, zatiaľčo boky budú smerovať doľava. V tomto bode máte ruky pred telom. Potom postup zopakujte naopak – ruky idú doľava, boky zase doprava. Na záver postupujte ako v prvom bode, no tentokrát rukami švihnite poza chrbát. Ak ste z toho stále jelene, tu máte názornú ukážku:

https://www.chargrilled.co.nz/t-shirts/How-to-Floss-%28Dance%29-t-shirt.n

…si pozrieť finále Ligy majstrov?

Dúfame, že každý, kto sa snažil dopátrať k odpovedi na túto otázku, sa k nej aj naozaj dostal. Finále Ligy majstrov bolo totiž na YouTube, a to celkom zadarmo. Liga majstrov si totiž uvedomila, že dobrá publicita je pre nich výhodnejšia ako peniaze, ktoré by zarobili, keby záznam z tohto prenosu spoplatnili.

https://thesefootballtimes.co/2018/01/03/your-guide-to-the-champions-league-knockout-stages/

…kúpiť Ripple?

Investovať do niečoho ako je Ripple (pseudo-kryptomena), by ste nemali, pokiaľ potrebujete googliť, ako to vlastne urobiť. Bodka. Prajeme pekný deň.

https://oracletimes.com/ripple-xrp-leading-the-industry/

…odvzdušniť radiátor?

Myslíme, že správne by táto otázka mala znieť: „Kde v pekle je šraubovák k môjmu radiátoru.“ Bohužiaľ, ak neviete, kam ste túto vecičku zapatrošili, ani Google vám nepomôže. Ak však správny šraubovák máte, odvzdušnenie je pomerne jednoduché. V prvom rade treba vypnúť kúrenie – ako to centrálne, tak aj konkrétny radiátor. Potom zasuňte šraubovák do ventilu a pomaly ním otáčajte, až dokiaľ nezačujete unikať vzduch. Vzduch za malý moment nahradí kvapkajúca voda. Vtedy je čas ventil opäť zavrieť a presunúť sa na ďalší radiátor.

https://www.onlyradiators.co.uk/blog/how-to-bleed-a-radiator-the-simple-way/

…si pozrieť zápas medzi Deontayom Wilderom a Tysonom Furym?

V tomto prípade sme to mali na Slovensku ešte jednoduchšie ako s Ligou majstrov, pretože zápas vysielala aj slovenská stanica DAJTO. Kto nemá DAJTO, mal na výber z ďalších možností. Stiahnuť si aplikáciu BT Sport alebo ísť na streamovaciu webstránku a vytvoriť si účet. Od vysneného zápasu vás potom delil už len poplatok vo výške 19,95 libier (cca 25 eur). Ibaže by ste si ho chceli pozrieť načierno ako internetový pirát, ale… to sa predsa nerobí, však?

http://fighttalk.net/index.php/2018/08/24/fury-v-wilder-why-now/

…dať na stromček vianočné svetielka?

Nie sme si celkom istí, kde je tu zakopaný ten pes. Svetielka – kúpiť, odbaliť, rozmotať (podobná situácia ako so slúchadlami, len dlhšia, horšia a únavnejšia), položiť na stromček. Kde… kde je problém? Ste si istí, že ste kúpili vianočné svetielka a nie len kopu obyčajných žiaroviek? A má ten váš stromček konáre alebo ste kúpili len peň? Pri tejto otázke máme otázky my!

https://www.clickinmoms.com/blog/11-questions-with-photographer-vironica-golden/toddler-putting-lights-on-a-christmas-tree-by-vironica-golden/

…vyriešiť Rubikovu kocku?

Takto. Najprv na vrchu kocky vytvorte biely krížik a uistite sa, že všetky štyri cípy majú rovnakú farbu ako stredný štvorček pod nimi. Potom nastav kocku tak, aby boli aj zvyšné rohy biele. Následne na bočných stranách vytvor písmeno T z červenej a modrej. Na záver otoč kocku a urob to isté, čo na začiatku s bielou farbou so žltou. Graficky znázornené to vyzerá nejako takto:

https://www.kewbz.co.uk/blogs/solutions/how-to-solve-a-rubiks-cube

Zdroj: theguardian.com
Titulná fotka: Fortnite


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť