Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.3.2023
sk
Vieroslava
cz
Arnošt, Ernest

Google zverejnil pod názvom Google Trends svoje štatistiky za rok 2019, medzi ktorými, samozrejme, nesmeli chýbať ani najvyhľadávanejšie otázky. V kategórii „how to“ alebo „ako (na to)“ sa do top desiatky rôznych štátov prebojovali tieto otázky a my vám prinášame odpovede. Ľudia chceli vedieť, ako…

…jesť ananás?

Ako každé iné ovocie – ošúpať… a zjesť. Táto otázka začala ľudí trápiť v momente, keď sa internetom prehnal návod, ako jesť správne ananás, v ktorom si z neho týpek jednoducho odtrhával. A ľudia mali razom pocit, že celý život žili v omyle. Bohužiaľ, pri snahe implementovať ho do reality mnohí zlyhali, a tak sa dá s istotou povedať, že ak chceš jesť ananás, mal by si to robiť tak ako doteraz.

…voliť v eurovoľbách?

25. mája tohto roku sme mali možnosť rozhodnúť, ktoré politické strany zasadnú do kresiel Európskeho parlamentu a ktoré ostanú na ocot. Komisia nadelila každému voličovi toľko hlasovacích lístkov, koľko strán sa do volieb zapojilo (čo lístok, to iná strana).

Ten mal následne hlasovací lístok so zvolenou stranou zabaliť do obálky (prípadne dať aj dva preferenčné hlasy konkrétnym kandidátom) a hodiť ho do urny.

© Profimedia

…vyrobiť šarkana?

Budeme potrebovať – dve drevené tyče, tenký papier, špagát, nožnice a lepidlo. Tyče (jednu kratšiu, jednu o čosi dlhšiu) postav kolmo na seba a upevni ich špagátom a lepidlom. To bude konštrukcia.

Cípy tyčí pospájaj špagátom (špagát bude na tyčiach lepšie držať, ak do nich predom urobíš zárez) a následne na to celé hoď papier. A ak chceš, aby lietal, tak choď do obchodu a kúp si nového, lebo toto asi nepôjde…

© Profimedia

…sa zbaviť mravcov?

V prvom rade je základ nenechať krabicu so zvyškami pizze na zemi pri balkónových dverách… ale to už asi vieš. Ďalej treba vedieť, že mravce žijú v kolóniách, a teda vystriekať sprejom tie, ktoré sú aktuálne vonku, nestačí. V zákulisí totiž čakajú ďalšie. Efektívnejšie je ich vylákať z úkrytu a naviesť preč (napríklad medom či arašidovým maslom) alebo si zadovážiť takzvanú pascu na mravce.

© Profimedia

…podať daňové priznanie elektronicky?

Elektronické daňové priznanie sa podáva cez portál finančnej správy. Živnostník má na výber tri možnosti prihlásenia – pomocou identifikátora a hesla, elektronického podpisu alebo občianskeho preukazu s čipom – po ktorom musí nájsť v katalógu formulárov tlačivo na daňové priznanie a správne ho vyplniť.

Nakoniec stačí v ľavom paneli kliknúť na „podpísať a podať“. Skvelý podrobný videonávod nájdete napríklad tu.

© Profimedia

…vyfúknuť vajce?

Zdravý rozum hovorí, že nech už chceš vyfúknuť čokoľvek, potrebuješ dierku. Vajce nie je žiadnou výnimkou – urobíš nožíkom dierku na jednej strane, na druhej tiež (ideálne zhora a zdola, po bokoch by to bolo trochu… nekonvenčné) a fúkaš. Ústami. Nie je to žiadna veda.

© Profimedia

…prepnúť na čierny Messenger?

Na minuloročnej konferencii načrtli developeri plány o tmavom móde pre aplikáciu Messenger, tento rok sa im ich podarilo zrealizovať. Prepnúť naň si vyžaduje presne dve ťuknutia prstom. Po otvorení aplikácie vidno v ľavom hornom rohu vás, respektíve vašu profilovú fotku. Ťuk. Zobrazí sa ponuka a hneď prvá možnosť… voilá, tmavý režim (druhý ťuk).

Na začiatku to však bolo o čosi zaujímavejšie. Developeri sa rozhodli príchod novej funkcie okoreniť a zapnúť ju bolo možné odoslaním emotikonu v tvare mesiačika ľubovolnému užívateľovi. Po nedávnych updatoch však táto zábavka už nie je ďalej k dispozícii.

© Profimedia

…si skrotiť líšku v Minecrafte?

Líšky sú jednými z tých netradičnejších zvierat, na ktoré v kockatom svete Minecraftu možno naraziť, a vyskytujú sa výhradne v tajgách. Je nemožné spriateliť si už existujúcu líšku, takže ak si odhodlaný nájsť si oranžovo-bieleho kamaráta stoj čo stoj, budeš si musieť zaobstarať novú. Inými slovami, budeš musieť donútiť dve dospelé líšky, aby sa spolu párili.

S tým ti pomôžu sladké bobule. Jedna bobuľa jednej líške, druhá druhej, a ostáva ti už len čakať na prírastok. Čerstvo „narodené“ mláďa ti bude verné, no prirodzene bude aj naďalej nasledovať svoju svorku. Najúčinnejším spôsobom, ako ho od nej oddeliť, je dať si ju na vodidlo a odvliecť niekam preč. Tadá, máš malú kamarátsku líšku.

Reece Bennett / Flickr (https://www.flickr.com/photos/[email protected]/5570699998)

…si pozrieť Game of Thrones?

Keď v máji tohto roka vrcholila ôsma séria hádam najobľúbenejšieho seriálu všetkých čias, nelegálne internetové stránky s filmovým obsahom ešte fičali tak, ako mali. A v prípade, že niekomu pozeranie „načierno“ nie je po vôli, ešte stále tu bolo HBO-čko. Takže…?

HBO / moviestillsdb.com

…uvariť vajce?

Dvadsiate prvé storočie. A problém nám robia vajcia. Ľudstvo… naša rasa… zánik je asi bližšie, než sme čakali, tak poďme rýchlo k veci. Na úvod si treba položiť otázku, ako chce človek vajce vlastne uvariť. Natvrdo? Namäkko? Pretože každé sa varí inak. Základ je rovnaký – studená voda, hrniec, sporák a, samozrejme, to nešťastné vajce.

Potom už len striehni na čas. Vajce namäkko bude uvarené za štyri minútky (to je také to s riedkym stredom, vieš). Vajce natvrdo sa varí dlhšie (nemáš zač za túto prudko obohacujúcu informáciu) a je dobré ho vo vriacej vode nechať aj 10 minút.

© Profimedia

Zdroj: trends.google.com


Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje