Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava
Zdroj: ©Shutterstock

Google zverejnil rebríček trendov za rok 2021. Tieto pojmy googlili Slováci najviac

Slováci si spomedzi politikov najviac vyhľadávali premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) a spomedzi športovcov lyžiarku Petru Vlhovú.

Na prvých troch miestach vo vyhľadávaní prostredníctvom Google sa umiestnili heslá súvisiace s pandémiou a domácim vzdelávaním. Slováci do celosvetovo používaného vyhľadávača zadávali najviac heslá Korona.gov.sk, Edupage a Bezkriedy. V tlačovej správe o tom informovala Daša Paulíčková zo spoločnosti Grayling Slovakia.

Do prvej desiatky sa dostali aj heslá sčítanie obyvateľstva, FlashScore.sk, COVID automat, Byť zdravý je výhra, očkovanie, očkovacia lotéria a eHranica.

Google

„Informácie o vývoji situácie na Slovensku v súvislosti s pandémiou koronavírusu zostali aj naďalej v centre pozornosti ľudí. Najviac tento rok trendovala oficiálna stránka Korona.gov.sk. S témou pandémie úzko súvisí aj tzv. COVID automat, ktorý určoval kde a aké opatrenia platia na základe sfarbenia jednotlivých okresov.

K trendom roka patria aj aplikácie a stránky pre školopovinných, ktoré im boli nápomocné v čase zatvorených škôl a slúžili najmä ako nástroje na komunikáciu učiteľov, študentov a rodičov,“ vysvetlila Alžbeta Houzarová, PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko.

Medzi vyhľadávanými slovenskými osobnosťami dominovali športovci

Na prvom mieste sa ocitla najúspešnejšia slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorej sa podarilo v sezóne 2020/2021 vyhrať Svetový pohár v alpskom lyžovaní. Na druhom mieste skončil cyklista Peter Sagan. Tretie miesto si vďaka zisku striebornej medaily na Letných olympijských hrách v Tokiu vyslúžil golfista Rory Sabbatini.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa ocitol na štvrtom mieste, minister financií Igor Matovič (OĽaNO) sa umiestnil na šiestom a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) sa umiestnila na desiatom mieste. V prvej trojke vybraných osobností sa na druhom mieste umiestnila Zuzana Plačková a na treťom Boris Valábik.

Shutterstock

Najvyhľadávanejšie osobnosti zo zahraničia

Spomedzi zahraničných osobností Slováci najviac vyhľadávali speváčku Lady Gaga, herca Aleca Baldwina a pápeža Františka. Český prezident Miloš Zeman sa ocitol na šiestom mieste, britská kráľovná Alžbeta II. na desiatom mieste.

Kategória „Smutné odchody“

V kategórii venovanej zosnulým osobnostiam sa na prvom mieste ocitol spevák Miroslav Žbirka nasledovaný hercom Milanom Lasicom. Trojku uzavrel moderátor Július „Julo“ Viršík. Na desiatom mieste sa umiestnil český podnikateľ Petr Kellner.

Domáce a svetové udalosti

Spomedzi domácich a svetových udalostí Slováci najviac vyhľadávali sčítanie obyvateľstva, očkovaciu lotériu a referendum. Ďalej to boli heslá pápež na Slovensku, Afganistan, lockdown Slovensko, tornádo Hodonín, Mjanmarsko, Suezský prieplav a zatmenie Slnka.

Google

Najvyhľadávanejšie výrazy s „ako“ a recepty

Trendom s výrazom „ako“ dominovali heslá ako získať COVID pass, ako upliesť korbáč a ako dlho platí antigénový test. Spomedzi receptov na slané pokrmy bolo najviac vyhľadávané lečo, nasledovalo rizoto a pizza. Spomedzi sladkých pokrmov boli najviac vyhľadávané šišky, tiramisu a vianočka.

Zdroj: SITA / úprava redakcie


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť