Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Guinnessove rekordy v hrách. O týchto si iste nikdy nepočul

Niektoré ťa asi dosť prekvapia.


Keď sa povie slovo rekord, ihneď si predstavíme svetoznámu Guinnesovu knihu rekordov. Nájdeme v nej kadejaké rekordy, ktoré by sme asi v živote ani nečakali. Ani nie tak čísla týchto rekordov, ale skôr to, že vôbec existujú. Merajú sa rôzne veci a nechýbajú ani hry. Prinášame ti fascinujúce Guinnessove rekordy v hrách. O niektorých si zrejme vôbec nikdy nepočul, pri iných na teba asi doľahne kúsok nostalgie.

Najmladší profesionálny hráč

Určite si veľakrát počul o mladých herných talentoch, ktoré sa ukazujú v rôznych turnajoch hier. Možno ti aj niekedy napadla otázka, koľko rokov asi tak majú, prípadne koľko rokov má najmladší profík. Tu je odpoveď. Najmladší profesionálny hráč v histórii mal 7 rokov a už v tom čase zarábal zrejme viac ako ty.

Písal sa rok 1998 a na svet prišiel malý Američan „Lil Poison“, vlastným menom Victor De Leon III. K hrám sa dostal už vo veľmi nízkom veku. Po prvý raz chytil do rúk ovládač, už keď mal 2 roky, vtedy okúsil prvýkrát NBA 2K. Krátko nato, keď mal 4 roky, sa dostal do jeho prvej súťaže, išlo o turnaj v obľúbenom Halo v New Yorku, odkiaľ pochádzal. Len o rok neskôr sa začal uchádzať o svoje miesto v svetoznámej organizácii Major League Gaming. Netrvalo to dlho a v roku 2005, keď mal 7 rokov, podpísal s organizátormi Major League Gaming exkluzívnu zmluvu. Stal sa tak najmladším upísaným profesionálny hráčom v histórii videohier.

Najoceňovanejšia videohra pre PlayStation 2

Och, tie časy, keď sme hrávali hry na PS2, to bolo skvelé. Určite si mal svoje obľúbené tituly, ktoré si každý večer po škole, robote či cez víkendy hrával dookola, a vôbec ti to nevadilo, proste si si to naplno užíval. Pre každého sa ten „najlepší“ titul vždy líši, no na základe hodnotení zo stránky Metacritic máme odpoveď na to, ktorý je považovaný vo všeobecnosti za najlepší. Presnejšie sú to dva tituly.

Guinnessov rekord za najoceňovanejšiu videohru na PS2 patrí dvom úžasným klasikám. Jednou z nich je Grand Theft Auto III (GTA III) od Rockstaru z roku 2001. Druhý titul je z rovnakého roku, je ním skejťácka zábavka menom Tony Hawk’s Pro Skater 3 od Activisionu. Oba tituly si získali na stránke Metacritic ohromných 97 %. Jednoznačne ide o zaslúžené Guinnessove rekordy v hrách.

Prvá PlayStation 2 hra podporujúca online hranie

Pri konzole PlayStation 2 ešte zostaneme. Na tomto zozname nebude len raz, všakže. Vedeli ste, že na konzole ste si mohli zahrať online už v roku 2001? To je už ohromných 23 rokov dozadu… Starneme naozaj rýchlo.

Vôbec prvou hrou, ktorá sa dala hrať na PS2 online, bol vyššie spomenutý titul Tony Hawk’s Pro Skater 3, za ktorým stál Activision. Na rozdiel od neskôr vydaných titulov, ktoré podporovali online hranie, sa hra dala hrať online len vďaka obyčajnému USB konektoru a dial-upovému pripojeniu na internet.

Určite si prečítaj:

Otestuj sa: Uhádneš hernú postavu len na základe oblečenia?

Najpredávanejšia videoherná platforma

Tento článok by sa zrejme mohol skôr nazvať Guinnessove rekordy spoločnosti Sony. No dobre, PlayStation 2 je tu už naozaj posledný raz, tentokrát však s veľkým prvenstvom. Konzola je vôbec najpredávanejšiou videohernou platformou všetkých čias.

Od svojho vydania v roku 2000 predala celosvetovo až 157 680 000 kusov. Možno vás to prekvapí, no oficiálne sa prestala vyrábať až v roku 2013. Údaj vychádza z roku 2019 zo stránky VGChartz v rámci 19. výročia konzoly.

Úspechu PlayStation 2 sa nedá čudovať, išlo o prelomovú konzolu, ktorá prinieslo nespočetné množstvo fantastických hier, ktoré sa dnes už považujú za klasiky.

Najväčší Game Boy

Pri konzolách ešte zostaneme, len sa presunieme na niečo menšie, teda teoreticky. Bavíme sa o ikonickej hand-held konzole Game Boy. Nuž, tento by si jednou rukou zrejme nechytil.

Rekord za najväčší Game Boy na svete patrí tvorcovi menom Ilhan Ünal z Belgicka. Merali ho priamo v Antverpách v roku 2016. Jeho výška je 1,01 metra, šírka predstavuje 0,62 metra a celkovo má 0,2 metra do hĺbky.

Zaujímavosťou je aj fakt, že tento Game Boy je plne funkčný. Môžete si na ňom rovno aj zahrať a postačia vám originálne malé herné kazety.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.