Nie je nič horšie ako koniec dobrej hudby kvôli zhoršeniu medziľudských vzťahov. Väčšina dobrých skupín „zišla“ z hudobného sveta práve kvôli internej dráme. Zdá sa, že si osud vyberá práve tých najpopulárnejších. Alebo je to skôr prirodzený dôsledok raketovej slávy?
To skôr. V EMEFKA sme si pre teba pripravili štyri populárne skupiny, ktoré sa rozpadli práve kvôli vnútorným konfliktom. Možno medzi nimi nájdeš aj svoju obľúbenú!
Guns N‘ Roses
Asi si očakával, že k hardrockovej kapele patrí aj poriadne rockový koniec. Kedysi najlepší vo svojom žánri, predali niekoľko miliónov albumov a ženy ich milovali. Ak nechápeš prečo, tak si nezažil vtedajšie šialenstvo, ktoré túto kapelu obkolesovalo. Neutíchajúcu popularitu dokazujú aj masovo predávané tričká s potlačou loga kapely (aj keď väčšina tieto tričká nosí bez toho, aby vedeli, o koho ide).
Tri roky po vydaní populárneho debutového albumu Appetite for Destruction v roku 1987 sa kapela musela vyrovnávať so závažnou drogovou závislosťou svojho bubeníka Stevena Adlera. Síce menovaný opustil kapelu pre jej dobro, avšak ani to ju nezachránilo. Napätie a rozbroje začali eskalovať najmä medzi lídrom Axlom Roseom a zvyškom (primárne gitaristom Slashom). Svoju časť zohrala aj závislosť od heroínu. Rose dokonca odmietol uvedenie do Siene slávy, pretože by tam bol uvedený s jeho ex-kolegami, a Slasha donedávna nazýval rakovinou.
Oasis
Kapele nepomohlo ani to, že svoje jadro postavila okolo dvoch bratov. Zdá sa, že rodinné vzťahy sú snáď ešte krehkejšie než vzťahy medzi kompletne cudzími ľuďmi alebo priateľmi. Oasis patrila medzi populárne kapely v období 90. rokov. Ich azda najznámejšia pieseň „Wonderwall“ je stále (a pravdepodobne aj navždy zostane) v obehu.
Ak medzi bratmi kontinuálne panuje nenávisť a súťaživosť, hudobná skupina je odsúdená skôr či neskôr ku koncu. No a keď si myslíš, že ty sa so svojím súrodencom neustále hádaš, tak si nevidel bratov Gallagherovcov. Svoje hádky neriešili v súkromí a fanúšikovia mohli byť svedkami toho, ako napríklad Liam udrel Noela tamburínou po hlave priamo počas koncertu. Jeden druhého navzájom urážali. Rozličné názory, neustále hádky a dráma napokon vyústili do konca jednej éry.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane