Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
Zdroj: ©Shutterstock

Guns N‘ Roses či One Direction. Čo stálo za rozpadom týchto hudobných skupín?

Dráma, nezhody a hádky.

Nie je nič horšie ako koniec dobrej hudby kvôli zhoršeniu medziľudských vzťahov. Väčšina dobrých skupín „zišla“ z hudobného sveta práve kvôli internej dráme. Zdá sa, že si osud vyberá práve tých najpopulárnejších. Alebo je to skôr prirodzený dôsledok raketovej slávy?

To skôr. V EMEFKA sme si pre teba pripravili štyri populárne skupiny, ktoré sa rozpadli práve kvôli vnútorným konfliktom. Možno medzi nimi nájdeš aj svoju obľúbenú!

Guns N‘ Roses

Asi si očakával, že k hardrockovej kapele patrí aj poriadne rockový koniec. Kedysi najlepší vo svojom žánri, predali niekoľko miliónov albumov a ženy ich milovali. Ak nechápeš prečo, tak si nezažil vtedajšie šialenstvo, ktoré túto kapelu obkolesovalo. Neutíchajúcu popularitu dokazujú aj masovo predávané tričká s potlačou loga kapely (aj keď väčšina tieto tričká nosí bez toho, aby vedeli, o koho ide).

Tri roky po vydaní populárneho debutového albumu Appetite for Destruction v roku 1987 sa kapela musela vyrovnávať so závažnou drogovou závislosťou svojho bubeníka Stevena Adlera. Síce menovaný opustil kapelu pre jej dobro, avšak ani to ju nezachránilo. Napätie a rozbroje začali eskalovať najmä medzi lídrom Axlom Roseom a zvyškom (primárne gitaristom Slashom). Svoju časť zohrala aj závislosť od heroínu. Rose dokonca odmietol uvedenie do Siene slávy, pretože by tam bol uvedený s jeho ex-kolegami, a Slasha donedávna nazýval rakovinou.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Máš poslednú šancu. Vyhraj e-bike v hodnote 3 800 eur, s ktorým si užiješ každú jazdu

Oasis

Kapele nepomohlo ani to, že svoje jadro postavila okolo dvoch bratov. Zdá sa, že rodinné vzťahy sú snáď ešte krehkejšie než vzťahy medzi kompletne cudzími ľuďmi alebo priateľmi. Oasis patrila medzi populárne kapely v období 90. rokov. Ich azda najznámejšia pieseň „Wonderwall“ je stále (a pravdepodobne aj navždy zostane) v obehu.

Ak medzi bratmi kontinuálne panuje nenávisť a súťaživosť, hudobná skupina je odsúdená skôr či neskôr ku koncu. No a keď si myslíš, že ty sa so svojím súrodencom neustále hádaš, tak si nevidel bratov Gallagherovcov. Svoje hádky neriešili v súkromí a fanúšikovia mohli byť svedkami toho, ako napríklad Liam udrel Noela tamburínou po hlave priamo počas koncertu. Jeden druhého navzájom urážali. Rozličné názory, neustále hádky a dráma napokon vyústili do konca jednej éry.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.