Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan
Zdroj: ©Shutterstock

Guns N‘ Roses či One Direction. Čo stálo za rozpadom týchto známych skupín?

Dráma, nezhody a hádky.

Nie je nič horšie ako koniec dobrej hudby kvôli zhoršeniu medziľudských vzťahov. Väčšina dobrých skupín „zišla“ z hudobného sveta práve kvôli internej dráme. Zdá sa, že si osud vyberá práve tých najpopulárnejších. Alebo je to skôr prirodzený dôsledok raketovej slávy?

To skôr. V EMEFKA sme si pre teba pripravili štyri populárne skupiny, ktoré sa rozpadli práve kvôli vnútorným konfliktom. Možno medzi nimi nájdeš aj svoju obľúbenú!

Guns N‘ Roses

Asi si očakával, že k hardrockovej kapele patrí aj poriadne rockový koniec. Kedysi najlepší vo svojom žánri, predali niekoľko miliónov albumov a ženy ich milovali. Ak nechápeš prečo, tak si nezažil vtedajšie šialenstvo, ktoré túto kapelu obkolesovalo. Neutíchajúcu popularitu dokazujú aj masovo predávané tričká s potlačou loga kapely (aj keď väčšina tieto tričká nosí bez toho, aby vedeli, o koho ide).

Tri roky po vydaní populárneho debutového albumu Appetite for Destruction v roku 1987 sa kapela musela vyrovnávať so závažnou drogovou závislosťou svojho bubeníka Stevena Adlera. Síce menovaný opustil kapelu pre jej dobro, avšak ani to ju nezachránilo. Napätie a rozbroje začali eskalovať najmä medzi lídrom Axlom Roseom a zvyškom (primárne gitaristom Slashom). Svoju časť zohrala aj závislosť od heroínu. Rose dokonca odmietol uvedenie do Siene slávy, pretože by tam bol uvedený s jeho ex-kolegami, a Slasha donedávna nazýval rakovinou.

Shutterstock

Oasis

Kapele nepomohlo ani to, že svoje jadro postavila okolo dvoch bratov. Zdá sa, že rodinné vzťahy sú snáď ešte krehkejšie než vzťahy medzi kompletne cudzími ľuďmi alebo priateľmi. Oasis patrila medzi populárne kapely v období 90. rokov. Ich azda najznámejšia pieseň „Wonderwall“ je stále (a pravdepodobne aj navždy zostane) v obehu.

Ak medzi bratmi kontinuálne panuje nenávisť a súťaživosť, hudobná skupina je odsúdená skôr či neskôr ku koncu. No a keď si myslíš, že ty sa so svojím súrodencom neustále hádaš, tak si nevidel bratov Gallagherovcov. Svoje hádky neriešili v súkromí a fanúšikovia mohli byť svedkami toho, ako napríklad Liam udrel Noela tamburínou po hlave priamo počas koncertu. Jeden druhého navzájom urážali. Rozličné názory, neustále hádky a dráma napokon vyústili do konca jednej éry.

Shutterstock
5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu

Odporúčame prečítať:

„Bráško, tá cena je pevná?“ 5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu

Simon & Garfunkel

Roky trvajúci toxický vzťah mali aj Simon a Garfunkel z rovnomenného hudobného zoskupenia. Na rozdiel od bratov Gallagherovcov, ich prvotne spájalo priateľské puto a láska k hudbe. Práve vďaka poslednému menovanému sa spoločne rozhodli vydať na hudobnú cestu. Prvý rozpad prišiel už v roku 1958. Dvojica bola značne nevyrovnaná, čo sa týkalo postavenia v skupine.

Pauza im však dlho nevydržala a v roku 1963 sa k sebe vrátili. Simon dlhodobo bojoval s mentálnymi problémami. Väčšina sa týkala jeho výzoru, hlasu alebo milostného vzťahu. Ako Simon uviedol, Garfunkel jeho nedostatky zneužíval proti nemu. Vedel o nich a vedome sa ho snažil zneistiť. Jeden druhému závideli jeho pozíciu a schopnosti. Garfunkel sa snažil vymaniť z tieňa Simonovej textárskej kreativity a Simon sa snažil vymaniť… no, z Garfunkelovho tieňa, pretože bol vyšší. Okej, to bol zlý vtip.

Ich posledné vystúpenie prebehlo v roku 1970. Dvojica sa k sebe tu a tam vrátila na nejaký čas, ale vždy sa ukázalo, že to proste nejde a ich kedysi pevné priateľstvo… je navždy stratené.

Shutterstock

Odporúčame prečítať:

KVÍZ: Zisti, ako dobre sa vyznáš v pokrmoch z talianskej kuchyne

One Direction

Každé mladé dievča, ktoré zažívalo pubertu v tzv. „2010tkách“, milovalo práve chlapčenskú skupinu One Direction. Kým v 90. rokoch vládli Backstreet Boys a NSYNC, tak nulté roky ovládli práve chlapci z Veľkej Británie. Ich príbeh sa začal originálne, na kastingoch X Factora, ktoré absolvovali osobitne. Ako kapela ďalej pôsobili až po angažovaní porotcu Simona Cowella. Hoci skončili v súťaži až na treťom mieste, určite zatienili Matta Cardlea, ktorý v ten rok vyhral.

Postupne sa z nich stala jedna z najlepšie predávajúcich chlapčenských skupín v celej histórii. Ani to ich však nezachránilo. Hoci sa kapela oficiálne nerozpadla a údajne ide len o „dočasnú pauzu“, pri ktorej nie je vylúčené, že sa zase spoja, vyzerá to veľmi nepravdepodobne.

Posledné roky vládla v skupine ponurá až nepriateľská atmosféra. Jeden by mohol špekulovať, že za tým stáli sebecké ambície. Ako prvý opustil skupinu Zayn Malik, čo vzbudilo aj niekoľko nenadšených reakcií medzi ostatnými chlapcami. Obzvlášť po sérii jeho necitlivých vyjadrení na kapelu. Zvyšok následne ohlásil nejaký čas po tom, že si dávajú pauzu. Ani jeden však nevie, kedy sa znova dajú dokopy a či vôbec.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.