Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Možno už weby nie sú také populárne ako kedysi, no je ich stále mnoho používaných, ktoré len tak nenahradí fanpage alebo sociálna sieť. Pri niektorých weboch, ktoré dokonca patria dôležitým inštitúciám, sa ti pretočí žalúdok, keď vidíš ich dizajn.

Nemusíš byť ani extra dizajnér a kreatívec, aby si pochopil, že toto je jednoducho nevkusná záležitosť. Žiaľ, na Slovensku máme tých webov hneď niekoľko. A že ich nie je málo. Väčšina z nich vyzerá, ako by sa ich dizajn nezmenil od spustenia stránky, čo mohlo byť ešte v počiatkoch internetu.

Možno sa nemýlim, ak budem tvrdiť, že sa týchto webov naozaj žiaden dizajnér za celý čas od ich vzniku nedotkol. Zozbierali sme niekoľko webov, ktoré by si rozhodne zaslúžili pozornosť a úpravu dizajnérov.

Obrovská návštevnosť s nezmeneným dizajnom

Určite sa zhodneme, že ak máš chuť hľadať niečo z druhej ruky, prípadne predať, či darovať, ako prvú možnosť volíš Bazoš. Jeho dizajn je možno funkčný a istým spôsobom aj jednoduchý, čo návštevníkom pomáha zorientovať sa.

Rozhodne by mu však neublížilo, ak by si na webe spravil menší redizajn. Pravdepodobne by to webu aj pomohlo k novým návštevám a opakovanému sa vracaniu užívateľov.

bazos.sk

Sem nejdeš kvôli dizajnu

Veľmi často navštevovaná stránka a nielen našimi členmi redakcie. Zišla by sa jej menšia estetická previerka. Predsa len, aj keď si sem chodíme kontrolovať skloňovanie a gramatiku, občas nás z toho dizajnu štípu oči.

juls.savba.sk
juls.savba.sk

Obuvníkov syn chodí bosý, či ako?

Grafické štúdio, ktoré má naozaj vymakanú webovú stránku. Samozrejme, už podľa dátumu 2002 vieme, že touto stránkou sa dlho nepohlo. Pravdepodobne už ani nie je aktívna, ktovie.

istudio.sk

Web, ktorý sa snaží odradiť

Ehm. Ťažko nájsť nejaké slová. Weby, ktoré prezentujú našu krajinu by mohli asi snáď vyzerať trochu lepšie. Či? Nejdeme si to kaziť, veď aspoň to ladí s hlavnou stanicou v Bratislave. A keby bol len jeden…

slovenskyraj.sk
infoglobe.sk
snk.sk
krasneslovensko.eu

Nepotrebuješ pekný web, ak predávaš okuliare

Niečo podobné si asi povedali tvorcovia tohto webu a nesnažili sa ho ani trochu redizajnovať. Veď je cool. Asi ako slovo cool v roku 2018.

eiffeloptic.sk

Portál o budúcnosti, ktorý sa zasekol v minulosti

Celkom riskantné, dať si na svoj web headline „portál o budúcnosti“ ak vyzerá takto.

uzemneplany.sk

Ďalší stroj času

Naozaj? Web o digitálnom svete a vyzerá takto? A je stále aktualizovaný, pozor na to.

dsl.sk

Gradienty sú v móde, no nie?

Farebné prechody sú už nejaký ten rok obľúbené, no tieto sú tu hádam odvtedy, čo sa používali vo Word Art.

swsd.sk

Bonus na záver

Je jasné, že dlho nebol aktualizovaný, keď na ňom majú napísané, že robia scany filmov na diskety. No stojí za pozretie.

agfajednota.szm.com

Titulná fotka: agfajednota.szm.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje