Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

Hanbíš sa chodiť do fitka? 8 tipov, ktoré ti pomôžu prekonať strach

Touto fázou si prešiel asi každý.


Fitko môže byť pre niektorých ľudí miestom, kde sa cítia ako doma a získavajú z neho množstvo pozitívnej energie. Avšak pre iných môže byť návšteva fitka dôvodom úzkosti a obáv. Strach z pohľadov, či možno z toho, že nevieš, ako máš cvičiť. Prinášame ti 8 tipov, ktoré ti pomôžu tento strach prekonať.

1. Vyber si správne fitko

Výber správneho fitka je kľúčovým prvkom pre zmiernenie obáv. Skús si vybrať fitko, v ktorom sa budeš cítiť dobre. Ak sa bojíš vo fitku pohľadov, nájdi si fitko, kde chodí menej ľudí, prípadne si vyberaj časy, keď tam nikto nie je.

2. Nauč sa základné cviky

Veľa ľudí má obavy z toho, že nevie, či správne cvičí. Pozri si nejaké videá na Youtube, prečítaj si niečo o cvikoch, aby si sa ich naučil. Vo fitku sa potom budeš cítiť oveľa sebavedomejšie.

3. Začni pomaly

Nemusíš hneď na začiatku dvíhať 100-kilové činky. Začni s malými váhami, zoznamuj sa so strojmi. Postupne budeš náročnosť zvyšovať a sebavedomie pôjde hore tiež.

4. Hudba je kamarát

Hudba môže byť skvelým spôsobom, ako sa zrelaxovať a odviazať sa pri cvičení. Vyber si hudbu, ktorá ti vyhovuje a povzbudí ťa. Ak sa budeš cítiť dobre, bude pre teba jednoduchšie prekonať obavy.

5. Zavolaj so sebou kamoša

Ak máš problémy s motiváciou, alebo nechceš chodiť do fitka sám, zavolaj so sebou kamoša. So svojím sparing partnerom sa budeš cítiť istejšie a spoločné cvičenie môže byť zábavné a motivujúce.

6. Uvedom si, že každý tam chodí cvičiť

Môžeš mať strach z toho, že na teba všetci pozerajú, alebo sa, nedajbože, na tebe smejú. Mysli na to, že každý tam chodí za jediným cieľom – cvičiť. Nie sa pozerať na teba.

7. Oblečenie

Nové oblečenie do fitka jednoducho vie motivovať. Nakúp si nové veci a cvičenie pôjde jednoduchšie, ver nám. Nemusí to byť len oblečenie. Môžeš si kúpiť fitness hodinky, ktoré ťa do cvičenia namotivujú, alebo nejakú pomôcku k tréningu.

8. Buď trpezlivý

Jasné, niekedy budú dni, keď sa vo fitku nebudeš cítiť dobre. Deje sa to každému, preto nezúfaj a skúšaj ďalej. Disciplína robí majstra.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje