Harry Potter a menej známi herci: Ako sa zmenili životy týchto detí z čarodejníckej ságy?

Niektorí sú charitatívni aktivisti, iní zase kriminálnici…

To, ako si nažívajú hlavné detské postavy z legendárneho Harryho Pottera, sa spomína hádam vo všetkých médiách. Ale čo tie menej známe?

1. Joshua Herdman (Gregory Goyle)

Warner Bros.

Goyle bol jedným z členov Slizolinu a dnes by ste ho podľa fotografie z natáčania Harryho Pottera spoznali len ťažko. Keď sa zbavil titulu Dracovho poskoka číslo jedna, vzdal sa herectva a momentálne je z neho zápasník MMA.

2. Jamie Waylett (Vincent Crabbe)

Warner Bros.

Jamieho kariéra skončila tak rýchlo, ako začala. Od jedného z Malfoyových lumpov sa zmenil na lumpa v reálnom živote. Mal množstvo potýčok so zákonom kvôli marihuane a kokaínu, držaniu týchto drog, užívaniu a distribúcii. V roku 2012 mu súd udelil trest vo výške dvoch rokov vo väzení za účasť v protestoch a vzburách.

3. Evanna Lynch (Luna Lovegood)

Warner Bros.

Lunu miluje hádam každý, no len málokto vie, že svoju úlohu v Potterovkách dostala za odmenu. V jedenástich rokoch jej bola diagnostikovaná porucha príjmu potravy. Napísala o svojom probléme J. K. Rowlingovej a zverila sa jej, ako veľmi túži hrať v čarodejníckom filme.

O tri roky neskôr ju autorka sama pozvala na konkurz a sľúbila jej úlohu Luny, keď sa z choroby dostane. Keďže sme ju vo filme napokon videli, asi viete, či sa z choroby dostala alebo nie. Po skončení Harryho Pottera hrala ešte v ďalších piatich filmoch a momentálne tancuje v show Dancing With the Stars.

4. Harry Melling (Dudley Dursley)

Warner Bros.

Aj keď Harry pochádzal z hereckej rodiny, sám o takúto kariéru pred úlohou Dudleyho nikdy neprejavil záujem. Rola Potterovho rozmaznaného tučného bratranca jeho pohľad kompletne zmenila a nakoniec sa herectvo rozhodol aj študovať. Vtipným faktom je, že v osemnástke tak rapídne schudol, že počas dotáčania Harryho Pottera musel nosiť kostým, aby vyzeral bacuľatejšie.

5. Devon Murray (Seamus Finnigan)

Warner Bros.

Devon hrá už od šiestich rokov, takže kvôli úlohe Seamusa nemusel ísť ani na konkurz. Pôvodom je z Írska a ako sám tvrdí, rola v svetoznámej čarodejníckej sérii ho v jeho domovine vôbec nepreslávila. Dnes sa s láskou venuje svojim verným domácim miláčikom – šiestim koňom.

6. Bonnie Wright (Ginny Weasley)

Warner Bros.

Bonnie by nikdy nešla na konkurz, keby nebolo jej brata. Ten jej vraj povedal, že vyzerá presne ako Ginny a jednoducho ísť musí. Po skončení natáčania sa jej filmová kariéra rozhodne neskončila. Okrem toho, že hrala ešte v ďalších dvanástich úspešných filmoch, si založila vlastnú filmovú spoločnosť, v ktorej maká ako scenáristka, režisérka a producentka. Mimo toho je vegetariánka a angažuje sa v mnohých charitatívnych projektoch.

7. Stanislav Yanevski (Viktor Krum)

Warner Bros.

Na rolu Viktora Kruma si brúsilo zuby vyše 600 záujemcov, no napokon sa jej zhostil Stanislav Yanevski. Pochádza z Bulharska a úloha drsného študenta z inej čarodejníckej školy mu sadla ako uliata. Po Potterovi hral ešte v niekoľkých snímkach, no posledná bola v roku 2011 s názvom Resistance.

8. Sean Biggerstaff (Oliver Wood)

Warner Bros.

Sean si vo filmoch o Potterovi zahral chrabromilského kapitána metlobalového družstva. Na túto rolu ho navrhol Alan Rickman (profesor Severus Snape), s ktorým predtým chlapec pracoval na filme The Winter Guest. Dnes stále pracuje na svojej hereckej kariére.

9. Luke Youngblood (Lee Jordan)

Warner Bros.

Luke hral Leeho, ktorý nám je z fotografie vyššie asi veľmi dobre známy všetkým. Po skončení svojho pôsobenia v potterovkách sa herectva nevzdal a uplatnenie našiel v známych seriáloch ako napríklad Glee či Lie to Me (u nás Klamári). Okrem televízie hrá aj v divadle a spieva.

10. Hugh Mitchell (Colin Creevey)

Warner Bros.

Rola veľkého Harryho fanúšika a vášnivého rokfortského fotografa bola pre Hugha prvá. Rozhodne však nie posledná. Po ukončení natáčania Harryho Pottera ho obsadili ešte do ďalších 16 filmov a seriálov. Dnes je z neho úspešný skladateľ, spevák a fotograf.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Warner Bros. 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
17
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
31
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mylné predstavy, ktoré majú ľudia často o novinároch a osobách, ktoré sa živia písaním

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME