Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

To, ako si nažívajú hlavné detské postavy z legendárneho Harryho Pottera, sa spomína hádam vo všetkých médiách. Ale čo tie menej známe?

1. Joshua Herdman (Gregory Goyle)

Warner Bros.

Goyle bol jedným z členov Slizolinu a dnes by ste ho podľa fotografie z natáčania Harryho Pottera spoznali len ťažko. Keď sa zbavil titulu Dracovho poskoka číslo jedna, vzdal sa herectva a momentálne je z neho zápasník MMA.

2. Jamie Waylett (Vincent Crabbe)

Warner Bros.

Jamieho kariéra skončila tak rýchlo, ako začala. Od jedného z Malfoyových lumpov sa zmenil na lumpa v reálnom živote. Mal množstvo potýčok so zákonom kvôli marihuane a kokaínu, držaniu týchto drog, užívaniu a distribúcii. V roku 2012 mu súd udelil trest vo výške dvoch rokov vo väzení za účasť v protestoch a vzburách.

3. Evanna Lynch (Luna Lovegood)

Warner Bros.

Lunu miluje hádam každý, no len málokto vie, že svoju úlohu v Potterovkách dostala za odmenu. V jedenástich rokoch jej bola diagnostikovaná porucha príjmu potravy. Napísala o svojom probléme J. K. Rowlingovej a zverila sa jej, ako veľmi túži hrať v čarodejníckom filme.

O tri roky neskôr ju autorka sama pozvala na konkurz a sľúbila jej úlohu Luny, keď sa z choroby dostane. Keďže sme ju vo filme napokon videli, asi viete, či sa z choroby dostala alebo nie. Po skončení Harryho Pottera hrala ešte v ďalších piatich filmoch a momentálne tancuje v show Dancing With the Stars.

4. Harry Melling (Dudley Dursley)

Warner Bros.

Aj keď Harry pochádzal z hereckej rodiny, sám o takúto kariéru pred úlohou Dudleyho nikdy neprejavil záujem. Rola Potterovho rozmaznaného tučného bratranca jeho pohľad kompletne zmenila a nakoniec sa herectvo rozhodol aj študovať. Vtipným faktom je, že v osemnástke tak rapídne schudol, že počas dotáčania Harryho Pottera musel nosiť kostým, aby vyzeral bacuľatejšie.

5. Devon Murray (Seamus Finnigan)

Warner Bros.

Devon hrá už od šiestich rokov, takže kvôli úlohe Seamusa nemusel ísť ani na konkurz. Pôvodom je z Írska a ako sám tvrdí, rola v svetoznámej čarodejníckej sérii ho v jeho domovine vôbec nepreslávila. Dnes sa s láskou venuje svojim verným domácim miláčikom – šiestim koňom.

6. Bonnie Wright (Ginny Weasley)

Warner Bros.

Bonnie by nikdy nešla na konkurz, keby nebolo jej brata. Ten jej vraj povedal, že vyzerá presne ako Ginny a jednoducho ísť musí. Po skončení natáčania sa jej filmová kariéra rozhodne neskončila. Okrem toho, že hrala ešte v ďalších dvanástich úspešných filmoch, si založila vlastnú filmovú spoločnosť, v ktorej maká ako scenáristka, režisérka a producentka. Mimo toho je vegetariánka a angažuje sa v mnohých charitatívnych projektoch.

7. Stanislav Yanevski (Viktor Krum)

Warner Bros.

Na rolu Viktora Kruma si brúsilo zuby vyše 600 záujemcov, no napokon sa jej zhostil Stanislav Yanevski. Pochádza z Bulharska a úloha drsného študenta z inej čarodejníckej školy mu sadla ako uliata. Po Potterovi hral ešte v niekoľkých snímkach, no posledná bola v roku 2011 s názvom Resistance.

8. Sean Biggerstaff (Oliver Wood)

Warner Bros.

Sean si vo filmoch o Potterovi zahral chrabromilského kapitána metlobalového družstva. Na túto rolu ho navrhol Alan Rickman (profesor Severus Snape), s ktorým predtým chlapec pracoval na filme The Winter Guest. Dnes stále pracuje na svojej hereckej kariére.

9. Luke Youngblood (Lee Jordan)

Warner Bros.

Luke hral Leeho, ktorý nám je z fotografie vyššie asi veľmi dobre známy všetkým. Po skončení svojho pôsobenia v potterovkách sa herectva nevzdal a uplatnenie našiel v známych seriáloch ako napríklad Glee či Lie to Me (u nás Klamári). Okrem televízie hrá aj v divadle a spieva.

10. Hugh Mitchell (Colin Creevey)

Warner Bros.

Rola veľkého Harryho fanúšika a vášnivého rokfortského fotografa bola pre Hugha prvá. Rozhodne však nie posledná. Po ukončení natáčania Harryho Pottera ho obsadili ešte do ďalších 16 filmov a seriálov. Dnes je z neho úspešný skladateľ, spevák a fotograf.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Warner Bros. 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

    *dané pole je potrebné
    vyplniť

    Tip na článok

      Formáty: .jpg, .png
      Veľkosť max
      15mb
      V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
      *dané pole je potrebné
      vyplniť

      Nahlásiť chybu na stránke

        Formáty: .jpg, .png
        Veľkosť max
        5mb
        *dané pole je potrebné
        vyplniť