Harry Potter, Mrázik aj Despacito. Známe dabingové paródie zo slovenského internetu

Ľudové umenie, ktoré má u nás dlhú tradíciu

Zdroj: eyeliam / commons.wikimedia.org

Dabingové paródie Slovákov a Čechov skutočne bavia. Fascinujúce na tomto trende je, že amatéri s nulovými hereckými skúsenosťami dokážu predviesť prácu, ktorá sa vyrovná aj skúseným hercom. Ak si už aj ty niekedy skúšal dabovať videá, tak vieš, že appka MadLipz je na to ako stvorená. Momentálne na tento trend naskočila Fanta so svojou kampaňou Vyšťav úsmev.

Stačí sa troška pohrabať na Youtube a Mojevideo, a o popularite paródií sa presvedčíš sám – ľahko nájdeš desiatky videí rozličnej kvality a úrovne humoru. Suverénne prevláda sprostý, primitívny a vulgárny humor, no super smiešne vedia byť aj videá, ktoré využívajú nečakanú tému a nielen tie, ktoré sypú vulgarizmy.

Ktovie, možno ťa práve tento článok namotivuje a ešte dnes si spravíš v spomínanej appke, o fungovaní ktorej ti povieme viac na konci článku, niečo podobne bláznivé, a hlavne, podľa seba.

Veľmi špecifické lokalizácie

Keď ti nestačí nadabovať zahraničný film do slovenčiny, môžeš to posunúť ešte o stupienok ďalej a pripraviť k nemu zvukovú stopu vo svojom rodnom nárečí. Dočkali sme sa Južného parku (South Park v ľubozvučnom oravskom nárečí) alebo mnohých východniarskych verzií najväčších amerických blockbusterov.

Profesionáli z televíznych obrazoviek

Hoci väčšinu virálnych dabingových paródií majú na svedomí amatéri, tento žáner neobchádzajú ani profesionálni herci. Šancu zapísať sa do pamäti divákov majú aj videá, v ktorých známe scénky z filmov predabovali herci z Partičky. Takto to vyzerá, keď to robia slovenskí a českí profesionáli:

Piesne

Nemôžeme vynechať ani pretextované piesne. Paródie na známe hity predstavujú výraznú časť internetovej humoristickej tvorby. Ak je skladba natoľko dotieravá a všadeprítomná, ako Despacito, vtipný remix je skvelou obranou psychického zdravia. Vďaka nemu otravnú pieseň už nikdy nebudeš brať vážne a vždy, keď ju začuješ, si spomenieš na paródiu.

Dano Drevo

Dano Drevo je fenomén. Ide asi o najvydarenejšiu paródiu, ktorú nám dal slovenský internet. Hoci mnohé epizódy Youtube nemilosrdne zmazal kvôli autorským právam, odkaz Dana Dreva zostáva. Šaňo Fekete, zavárané egreše, Homošlerky… mien a hlášok, ktoré aj po rokoch vyčaria úsmev na tvári, je neúrekom. Na tvorbe Dana Dreva sa podieľal youtuber, ktorého dnes poznáme pod menom PPPeter.

MadLipz

V poslednej dobe sa narastajúcej obľube teší appka MadLipz. Je to perfektný nástroj na tvorbu a zdieľanie dabovaných videí. Aplikácia je skutočne jednoduchá na ovládanie a rozhraním pripomína Instagram.

K dispozícii máš scénky z filmov, televízne reportáže, virálne videá a všetko to čaká len na teba! Ak chceš začať tvoriť, stiahni si aplikáciu tu. Skús šťastie, ukáž sa a možno sa postaráš o niečo rovnako skvelé ako Dano Drevo…

Tento obsah vznikol v spolupráci s The Coca-Cola company

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Autori Pokémon GO prichádzajú s hrou zo sveta Harryho Pottera. Čaká nás ďalší herný megahit?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME