Harry Potter sa možno vráti. V HBO by zo slávnej fantasy ságy chceli spraviť seriál

Seriálový Harry Potter je zatiaľ v úplne počiatočnej fáze.

Zdroj: Warner Bros. / moviestillsdb.com

Od premiéry posledného dielu fantasy ságy Harry Potter ubehlo už takmer 10 rokov. Adaptácia hyper úspešnej knižnej série J. K. Rowling si získala milióny nadšených divákov, zarobila obrovské peniaze a odniesla si prevažne veľmi spokojné kritické ohlasy.

Neskôr sme sa dočkali aj (zatiaľ) dvoch prequelových dielov Fantastické zvery, ktoré ale už takú dieru do sveta neurobili. Zdá sa však, že tvorcovia sériu o mladom čarodejníkovi s jazvou na čele nechcú nechať len tak ležať. Ako informuje aj portál Unilad, Warner Bros. a HBO Max uvažujú nad tým, že by natočili seriálovú verziu Harryho Pottera.

Warner Bros.

Rokovania už prebiehajú

Čo presne to znamená? To zatiaľ tak úplne nevieme. Nie je isté, či sa tvorcovia zamerajú znovu na ten istý príbeh, alebo nám ponúknu (podobne ako v prípade chystaného seriálového Pána prsteňov) pohľad na udalosti, ktoré sme doteraz na strieborných plátnach nemali možnosť vidieť. Zatiaľ tiež nemáme k dispozícii žiadne informácie o tom, akí režiséri či scenáristi sa na projekte budú podieľať.

Portál The Hollywood Reporter ale podotkol (odvolávajúc sa na svoje zdroje z prostredia štúdia), že vo Warner Bros. a HBO Maxprebiehajú rokovania s potenciálnymi scenáristami, ktorí prinášajú „rôzne nápady, ako preniesť milovanú ságu do televízie“.

Celý seriál je teda momentálne len v úplne počiatočnej fáze, pričom štúdio v oficiálnom vyhlásení zdôraznilo, že „momentálne žiadny seriálový Harry Potter vo výrobe nie je“. To sa ale veľmi ľahko môže čoskoro zmeniť. Všetko bude zrejme závisieť od výsledku rokovaní.

Warner Bros.

Iste si ale vieš predstaviť, že správy o seriálovej verzii Harryho Pottera spôsobili medzi fanúšikmi hotové šialenstvo. Väčšina z nich sa na sociálnych sieťach vyjadrila, že by bola šťastná, ak by sa projekt podarilo zrealizovať. Knihy totiž majú podľa fanúšikov obrovský potenciál.

Zatiaľ je, pravdaže, predčasné hovoriť o tom, ktorých hercov v seriáli uvidíme. Rupert Grint, ktorý si v ságe zahral Rona Weasleyho, sa ale už vyjadril, že ak by niekedy v budúcnosti došlo na novú adaptáciu, veľmi rád by si zahral Albusa Dumbledora. Na to je síce ešte pomerne mladý, ale uvidíme, tvorcovia ho možno nejako predsa len zaangažujú.

Filmová sága Harry Potter sa začala písať v roku 2001, keď mal premiéru prvý film Harry Potter a kameň mudrcov v réžii Chrisa Columbusa. Nasledovali časti Harry Potter a tajomná komnata, Harry Potter a väzeň z Azkabanu, Harry Potter a ohnivá čaša, Harry Potter a Fénixov rád, Harry Potter a Polovičný princ, Harry Potter a Dary smrti – 1. a Harry Potter a Dary smrti – 2.

Warner Bros.
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rukavice Bernieho Sandersa sú hitom. Za pár minút sa vypredali, ale stále ich chcú tisíce ľudí


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME