Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

Hasbulla sa stal milionárom. Ako sa malému mužovi podarilo zarobiť veľké peniaze?

Meter vysoký Dagestanec si môže hovoriť pán podnikateľ.


Hasbulla Magomedov známy tiež ako Hasbi je obľúbenou internetovou postavičkou, s ktorou sa stretol už asi každý. Jeho videá sú virálnymi hitmi a tento meter vysoký človiečik je napriek svojej malej výške neprehliadnuteľný.

Mnoho ľudí sa stalo internetovými fenoménmi, avšak nie každému sa podarí slávu podnikateľsky využiť. Hasbi dokázal chytiť príležitosť za pačesy a obrovská popularita mu zarába poriadne peniaze. Dnes o sebe môže spokojne hovoriť, že patrí k dolárovým milionárom.

Kto je Hasbulla?

Hasbi pochádza z Dagestanu, čo je jedna z južných republík Ruskej federácie. Má 20 rokov a vysoký je okolo jedného metra. Je moslimskej viery. Ľudí dokáže upútať predovšetkým svojím detským vzhľadom, nákazlivým smiechom a šoumenským talentom. Jeho nízky vzrast zapríčinil zrejme deficit rastového hormónu (GHD).

Hasbulla, Dagestan, celebrita, milionár
Profimedia

Niekedy je prezývaný „Mini Khabib“, čo je odkaz na jeho rodáka, MMA zápasníka Khabiba Nurmagomedova. Hasbulla a Khabib sú priatelia a obaja pracujú na tom, aby popularizovali bojové športy. Každý z nich to však robí iným spôsobom a vo vlastnej hmotnostnej kategórii.

Úspešný influencer

Kedysi väčšinu jeho obsahu tvorili úplne všedné príspevky, aké pridávajú aj bežní ľudia. Cvičenie, cestovanie, stretnutia s kamarátmi a zabávanie sa. Ako sa stával známejším, začal sa objavovať v spoločnosti rôznych celebrít. V rusky hovoriacom prostredí sa stalo veľkým virálom jeho video, v ktorom si pochutnáva na jahode.

Veľký prelom v Hasbullovej kariére znamenal rok 2020. Hasbi postupne získaval sledovateľov z celého sveta a v Rusku bol už hotovou hviezdou. Širšiemu publiku bol Hasbulla predstavený vďaka spolupráci s YouTuberom Aschabom Tamajevom.

Ako uvádza Forbes, Tamajev spočiatku Hasbimu platil za video 25-tisíc rubľov. Po tom, čo video získalo 2-milióny prehratí, dostával 100-tisíc. Neskôr malý Dagestanec za jeden klip zarobil až 300-tisíc rubľov. Tamajev hovorí, že za 15 epizód Hasbullovi celkovo vyplatil 2,8 milióna rubľov, čo je vyše 35-tisíc eur.

Vrcholom spolupráce Tamajeva a Hasbullu mohol byť MMA zápas, v ktorom by sa Hasbi postavil rovnako vysokému nízkemu tadžickému spevákovi Rozikovi. Súboj sa však neuskutočnil.

Mladý Dagestanec si vypestoval státisícovú fanúšikovskú základňu, vďaka ktorej sa mohol pustiť do poriadneho podnikania.

Pán podnikateľ

Hasbulla tiež naskočil na vlak zvaný NFT, ktoré začal púšťať do sveta v decembri 2021. Celkovo bolo vydaných asi 10-tisíc NFT obrázkov, na ktorých bol Hasbulla vyobrazený ako rôzne postavy. Išlo o obrovský hit a podľa informácií Forbes kolekcia vyniesla až neuveriteľných 1,3 milióna dolárov.

V septembri 2022 Hasbulla podpísal päťročný kontrakt so zápasníckou ligou UFC. Spolupráca Hasbimu pomohla rozšíriť medzinárodné publikum a na oficiálnej stránke UFC si môžeš zakúpiť jeho licencovaný merch. Predmety z Hasbullovej kolekcie môžeš obliecť svojej postave v hre UFC4. Odhaduje sa, že kontrakt s UFC má hodnotu 5 miliónov dolárov, je však otázne, akú časť sumy si pripíše na účet Hasbi.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje