Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán, a keďže niektorým z nás častejšie panuje, ako slúži, je existencia hasičov naozaj nevyhnutná. Okrem hasenia obrovských požiarov a zachraňovania ľudských životov však majú hasiči v náplni práce ešte jednu položku – vyslobodzovanie ľudí zo skutočne bizarných situácií.

O tie najvtipnejšie sa podelili hasiči z celého sveta na Reddite a my vám ich historky prinášame v tomto článku.

1. Jeden magor sa snažil zdolať rieku na snežnom skútri. Z jedného brehu na druhý to bolo asi sto metrov, vonku bolo len pár stupňov nad nulou, prúd bol silný a celkovo to nebol dobrý nápad. Ale že vôbec. Vykotilo ho ešte v úvode, našťastie sme ho našli dostatočne rýchlo a prežil. Na skúter si však musel ešte zopár dní počkať.

2. Blížil sa k nám hurikán a tento farmár aj so svojou rodinou odmietal opustiť dom. Zvyšok mesta už bol dávno evakuovaný, no on si stále trval na svojom. Tvrdohlavý bastard. Rieka sa vyliala z koryta, valila sa smerom k nim a polícia to už vzdala, lebo sa nezdalo, že by plánoval zmeniť názor. Mal som toho akurát tak dosť.

Andrew Gaines / Unsplash (https://unsplash.com/photos/LiPZE3PRhW0)

Nasadol som do auta, zaparkoval pred jeho domom a silno mu zabúchal na okno. Otvoril. Len som ho pokojne požiadal, či by bol taký láskavý a obliekol sebe aj deťom niečo prenikavo oranžové alebo žlté. Otrávene sa opýtal prečo, tak som mu odpovedal: „Aby neskôr záchranári vedeli rozoznať vaše telá od mŕtvych ošípaných.“ Niečo nahnevane zašomral a tresol mi oknom rovno pred ksichtom. Do 5 minút boli preč.

3. Nebola to tak celkom jeho chyba, ale raz sme museli zachraňovať deduška v domove dôchodcov, ktorému sa zasekli gule v stoličke na sprchovanie. Nebolo to príjemné pre žiadnu zo zúčastnených strán.

4. Kolega hasič mi raz hovoril príhodu o tom, ako skoro zomrel v horiacom byte, pretože v plameňoch hľadal majiteľa, ktorý bol dávno vonku. Keď kolega stále nevychádzal, rozhodol sa už vonku stojaci sused zalarmovať ďalšieho hasiča a pýtal sa, prečo je ešte stále vo vnútri. „Hľadá majiteľa bytu, pane. Len čo nájde, vyjde von.“ Sused sa zatváril veľmi zmätene.

Jen Theodore / Unsplash (https://unsplash.com/photos/qRtLPwRlXxI)

Ukázal prstom na chlapíka stojaceho obďaleč, ktorý si celú situáciu natáčal na telefón. „To je majiteľ bytu,“ povedal sused. Očividne mu prišlo podstatnejšie zaznamenať katastrofu na svoje sociálne siete ako oznámiť hasičom, že je vonku živý a zdravý, a netreba ho hľadať. Absurdné.

A mimochodom, viete, prečo mu horel dom? Pretože sa snažil uhasiť plamene na grile nejakými starými drevenými obkladačkami. Údajne mu ani len nenapadlo, že by začali horieť.

5. Kvôli hustej snehovej metelici sme museli uzavrieť lesnú cestu. Stromy padali ako domino a nestíhali sme ich dávať preč. Aj napriek mnohým značkám, ktoré odkazovali na obchádzku a varovaniam, že cesta je neprejazdná, sa stále našli vodiči, ktorí ňou chceli ísť. Prišli až k nám, uvideli padnuté stromy, pekne sa zase otočili a išli preč. Až na tohto jedného.

Daniel Tausis / Unsplash (https://unsplash.com/photos/loeqHoa1uWY)

Zastavil pred padnutým stromom, nasrdene vystúpil z auta a tresol dverami tak silno, až som bol celkom rád, že nespustil lavínu. Napochodoval rovno k nám a začal po nás vrieskať. Vraj, ako si to predstavujeme, že je cesta neprejazdná a tie popadané stromy máme rýchlo odpratať. Ako tak vrieskal, padol ďalší strom. Rovno za jeho auto.

Ostal teda uväznený medzi dvomi padnutými stromami a nemohol sa s autom pohnúť. To auto tam stálo ešte ďalší mesiac, kým sa nám podarilo všetko odpratať tak, aby mohol odísť. Nuž, karma je zdarma.

6. Spomínam si na ženu, ktorá chcela, aby sme jej išli z rúry vytiahnuť koláč. Dala ho dovnútra, odišla nakupovať, no očividne sa akosi zdržala a dostala strach, že koláč vzbĺkne a podpáli jej dom. Bez srandy volala na tiesňovú linku s tým, aby sme išli k nej domov, vytiahli koláč z rúry a položili ho na sporák. Som hasičom už 32 rokov a toto je stále môj favorit.

Hermes Rivera / Unsplash (https://unsplash.com/photos/vwnjyKznYC0)

7. Pamätám si na šoféra, ktorý mal zlý alternátor a uprostred jazdy mu skapalo auto. Obdržali sme telefonát, že tento muž ostal zakliesnený v aute a nevie sa z neho dostať von. Prišli sme na miesto… a požiadali muža, či by bol taký láskavý a manuálne vytiahol gombík na zamykanie dverí. Tadá, auto otvorené. Niekedy je úplne zjavné, kto by počas zombie apokalypsy neprežil ani 24 hodín.

8. Raz sme museli zachraňovať dve slečny, ktoré sa v bikinách plavili po rozbúrenej rieky na kanoe. Ani jedna z nich si nevzala záchrannú vestu ani veslo. 

9. Som bývalý hasič. Nespočetne veľa ráz som musel zachraňovať deti a psy, ktoré sa zasekli vo vyklápacom kresle. A raz k nám niekto volal, že videl na strome zaseknutého vtáka. To boli časy…

Michael Jeffrey / Unsplash (https://unsplash.com/photos/lgCb_XiLgp8)

10. Volal nás muž, ktorý nahý vyskočil z druhého poschodia rodinného domu. Obrábal tam akúsi žienku, a tak trochu nečakal, že sa uprostred ich radovánok domov dovalí jej manžel. Rýchlo teda skočil z okna tak, ako ho pánboh stvoril, a čo čert nechcel, nabodol sa nohou na plot. Bolo to dosť vážne. Museli sme do plotu vysekať dieru a rovno odtiaľ ho brala sanitka.

11. Som hasič/záchranár. Jedného dňa sme museli previezť na pohotovosť muža s črevnou zápchou. Jeho žena sa snažila h*vno vydlabať drevenou lyžicou, tá sa mu zasekla v zadku a bolo bolestivé ňou hýbať. Vošli sme do bytu a našli sme na posteli ležať 200-kilového muža s lyžicou vytŕčajúcou z análneho otvoru… viem si predstaviť aj krajší večer.

Zdroj: FutureAce078 / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť