Herci a herečky, ktorých už vo filmoch nevídame. Prečo ich režiséri neobsadzujú?

Kedysi boli hviezdami prvej triedy, ale v posledných rokoch sa vytratili.

Zdroj: DreamWorks / moviestillsdb.com

Kam sa podeli? Kedysi im Hollywood ležal pri nohách a mali milióny fanúšikov. Lenže potom sme ich vo filmoch či seriáloch vídali menej a menej. V tomto článku ti predstavíme 10 hercov a herečiek, ktorí kedysi patrili k mimoriadne slávnym a obľúbeným, ale potom sa niečo pokazilo a ich herecká kariéra začala upadať.

Dôvody sú rôzne. Niektorí sa začali venovať produkcii, iní rodine, iným poškodilo ich správanie, prípadne niekoľko nevydarených filmov.

1. Zooey Deschanel

Talentovaná a pôvabná Zooey Deschanel si urobila solídne meno účinkovaním vo viacerých romantických komédiách či pozoruhodných nezávislých filmoch. Za všetky môžeme spomenúť úspešné tituly, ako 500 dní so Summer, The Go-Getter, Most do krajiny Terabithia či sci-fi komédiu Stopárov sprievodca galaxiou. V posledných rokoch sa však Zooey z plátna akosi vytratila. Fanúšikovia ju ešte do roku 2018 mohli vídať v populárnom sitcome New Girl, ale odvtedy už o Deschanel príliš nepočuť.

Na strieborných plátnach sa naposledy objavila v dramédii The Driftless Area v roku 2015, tento rok tiež prepožičala hlas jednej z postáv v animáku Trollovia: Svetové turné. Zdá sa ale, že Zooey sa momentálne viac venuje svojim dvom deťom. Okrem toho tiež stále pôsobí ako speváčka v kapele She & Him.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/zooey-deschanel-los-angeles-premiere-surfs-111507986)

2. Amanda Bynes

Amanda Bynes bola svojho času populárnou tínedžerskou herečkou. Meno si urobila v niekoľkých úspešných seriáloch a zahrala si aj vo viacerých filmoch (Po čom to dievča túži?, Ona je on, Hairspray či Ľahko ju zbaliť). Jej sláva však začala postupne vädnúť a od roku 2010 nenatočila jediný film.

Dôvodom poklesu záujmu o Amandine filmy môže byť fakt, že väčšinou išlo o spotrebné tínedžerské komédie, ktoré v teste času príliš neobstáli. Ničomu tiež nepomohli ani jej problémy so zákonom či drogami. Či sa teda k herectvu niekedy vráti, nie je vôbec isté.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/amanda-bynes-us-weeklys-hot-hollywood-91114481)

3. Tobey Maguire

Tobey Maguire patrí k nepochybne talentovaným hercom. Účinkoval vo skvelých snímkach, ako Strach a hnus v Las Vegas, Pleasantville, Pravidlá muštárne či Seabiscuit. Celosvetovú popularitu si získal ako Peter Parker v trilógii Spider-Man. Po premiére tretieho Spider-Mana sa však Maguireovi už nejako výraznejšie presadiť nepodarilo. Zahral si síce v solídnej komédii Tropická búrka či v dráme Veľký Gatsby, ale bolo jasné, že jeho hviezda už nežiari tak silno.

Do istej miery za to mohol práve jeho mizerný herecký výkon v treťom Spider-Manovi. Okrem toho bol jeho mediálny obraz poškodený, keď vyšlo najavo, že sa zúčastňoval ilegálnych pokerových turnajov. Tobey sa tak rozhodol presmerovať svoju pozornosť na produkciu, ktorej sa venuje dodnes.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/tobey-maguire-los-angeles-premiere-good-494993707)

4. Taylor Lautner

Taylor Lautner sa stal hviezdou prvej veľkosti potom, ako si zahral jednu z hlavných úloh v milovanej aj nenávidenej upírskej ságe Stmievanie. A hoci jeho hereckí kolegovia, Kristen Stewart a Robert Pattinson, dokázali vystúpiť z tieňov svojich postáv a zaujať aj v iných projektoch, Lautnerovi sa to nepodarilo.

Po skončení Stmievania v roku 2012 si ešte zahral v tituloch, ako Dospeláci 2, Tracers či The Ridiculous 6. Rozhodne ale nešlo o žiadne veľké úspechy, skôr naopak. Kritika si na nich pochutnala a neoslnili ani finančne. Posledným Lautnerovým filmom je dráma Run the Tide z roku 2016.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/taylor-lautner-twilight-saga-breaking-dawn-119322682)

5. Jennifer Love Hewitt

Jennifer Love Hewitt sa začala herectvu venovať na začiatku 90. rokov a celosvetovú popularitu dosiahla v roku 1998, keď mal premiéru slasher horor Viem, čo ste robili minulé leto. Ten sa stretol so solídnym úspechom a Hewitt sa objavila aj v jeho pokračovaní. To však už dopadlo o dosť horšie.

Nasledovalo ešte niekoľko viac či menej (skôr menej) úspešných titulov, ako Tuxedo, Láska na druhý pokus či Garfield. Jej posledným filmom je Jewtopia z roku 2013. Za jej odchodom zo žiary reflektorov zrejme môžu aj zvesti o jej komplikovanej povahe, ale aj fakt, že sa stala matkou dvoch detí. Možno ju ešte v nejakom trháku predsa len uvidíme.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/beverly-hills-october-30-jennifer-love-123476470)

6. Freddie Prinze Jr.

Freddie Prinze Jr. si zahral po boku vyššie spomenutej Jennifer Love Hewitt v hororoch Viem, čo ste robili minulé leto 1 a 2 a rovnako ako ona sa tešil pomerne veľkému zástupu fanúšikov. Pravdou ale je, že na úspech nedokázal príliš nadviazať. Objavil sa v komédii Také normálne dievča, sci-fi Wing Commander či romantickej komédii Chlapci a dievčatá.

Veľkým prešľapom v jeho kariére bola účasť na animáku Delgo, ktorý si odniesol mizerné kritiky a finančne priam vybuchol. Vidieť sme ho mohli aj v dvoch dieloch Scooby-Doo. Jeho posledným regulárnym filmom je animák Mass Effect: Paragon Lost z roku 2012.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-ca-dec-14-freddie-82269169)

7. Elijah Wood

Elijah Wood sa pred kamerami pohyboval už ako dieťa. Zahral si napríklad v sci-fi komédii Návrat do budúcnosti 2, dráme Navždy mladý či trileri Dobrý synček. Darilo sa mu však aj neskôr a za svoje výkony si pravidelne odnášal nominácie na rôzne ocenenia. V roku 2001 vtrhol do kín prvý diel Pána prsteňov s podtitulom Spoločenstvo prsteňa, kde si Wood zahral hlavnú rolu – hobita Froda. Táto úloha mu priniesla obrovskú slávu a Wood sa, pravdaže, objavil aj v ďalších dvoch častiach: Dve veže a Návrat kráľa.

Následne hral vo výbornej romantickej dramédii Večný svit nepoškvrnenej mysle či komiksovke Sin City. Potom ale z kín postupne mizol a objavoval sa skôr v krátkych filmoch, nezávislákoch, prípadne prepožičal svoj hlas postavám v niekoľkých animákoch. Ako Frodo sa v malom cameu objavil v prvom diele trilógie Hobit s podtitulom Neočakávaná cesta, zaujal aj v horore Maniac. V posledných rokoch je však aktívnejší hlavne ako producent.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/pasadena-ca-jan-11-elijah-wood-71461750)

8. Brendan Fraser

Brendan Fraser zahviezdil hlavne v úspešnej fantasy Múmia, hoci už predtým mal na konte viacero zaujímavých titulov (napríklad oceňovanú drámu Bohovia a monštrá). Práve vďaka Múmii si však získal mnoho fanúšikov a možnosť ďalšieho hereckého rastu. A nejaký čas sa zdalo, že sa mu bude dariť. Okrem blbých komédií totiž hral aj v pozoruhodnej oscarovej dráme Crash či sympatickom dobrodružnom filme Cesta do stredu Zeme.

Tretí diel Múmie navyše dopadol ako fiasko a odvtedy to už išlo od desiatich k piatim. Fraser síce stále hrá, ale väčšinou v pofidérnych béčkach. Najnovšie ho zlanárili českí filmári do príšerne vyzerajúceho sci-fi Za oponou života.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/brendan-fraser-los-angeles-premiere-journey-108051212)

9. Cameron Diaz

Aj Cameron Diaz bola kedysi obrovskou hviezdou. Objavila sa v niekoľkých romantických komédiách, ale aj ambicióznejších tituloch, ako V koži Johna Malkovicha, Strach a hnus v Las Vegas, Vanilkové nebo či Gangy New Yorku. Masy divákov si podmanila v akčnej komédii Charlieho anjeli (neskôr sa objavila aj v dvojke). Svoj hlas prepožičala aj princeznej Fione v animáku Shrek a jeho pokračovaniach.

Približne od roku 2010 to ale s kariérou Diaz išlo dolu vodou. Objavila sa síce vo viacerých filmoch, ale len málo z nich za niečo stálo. Najlepším bol zrejme ambiciózny Konzultant, hoci aj ten pozbieral veľmi polarizované kritiky. Naposledy sme Cameron mohli vidieť v muzikálovej komédii Annie z roku 2014. Po jej premiére Diaz vyhlásila, že s herectvom končí. Či to tak aj ostane, uvidíme v budúcnosti.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/london-may-22-cameron-diaz-attends-109671095)

10. Sarah Michelle Gellar

Sarah Michelle Gellar všetci dobre poznáme z fantasy seriálu Buffy, premožiteľka upírov. Ten sa najmä v 90. rokoch tešil veľkej obľube a herečke priniesol slávu a nekonečné zástupy fanúšikov. Po skončení seriálu sa pokúšala uchytiť vo filmoch. Pripísať si mohla úspechy v podobe hororov Viem, čo ste robili minulé leto, Vreskot 2 či drámy Nebezpečné známosti.

Objavila sa aj v horore Nenávisť a hlas prepožičala postavám v niekoľkých animákoch. Nie všetky jej celovečeráky však slávili úspechy a mnohé z nich zapadli. Naposledy nahovorila jednu z postáv v pomerne príšernom animáku The Illusionauts z roku 2013. Na nejaký veľký comeback to z jej strany momentálne nevyzerá.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/sarah-michelle-gellar-glamour-magazine-2004-160851761)
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
43
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
13
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
50
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Každodenné problémy vysokých ľudí, ktoré ti vyčaria úsmev na tvári (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME