Herci, ktorí prerazili neskôr. Dokazujú, že na splnenie snov nikdy nie je neskoro (2. časť)

10 hercov, ktorí si na úspech museli počkať trochu dlhšie.

Zdroj: Brad Falchuk Teley-Vision / moviestilldb.com

Nikdy nie je neskoro na splnenie si vlastných snov a túžob. Dôkazom sú aj títo herci a herečky, ktorým sa podarilo v Hollywoode preraziť až neskôr.

Jeden článok s týmto zameraním sme ti už na EMEFKA priniesli, teraz sa však spoločne pozrieme na ďalšiu desiatku obľúbených a slávnych hercov, ktorí si na úspech počkali trochu dlhšie. Ale zdá sa, že trpezlivosť sa v ich prípade viac než vyplatila. V zátvorke uvádzame vek, v ktorom sa dotyčným hercom a herečkám podarilo preraziť.

1. Jeremy Renner (38 rokov)

Jeremyho Rennera môžeš poznať z viacerých marveloviek, ale aj skvelých titulov, ako Wind River, Prvý kontakt či Bourneov odkaz. Do kritického a diváckeho povedomia sa ale Renner dostal až vo svojich 38 rokoch.

Práve vtedy si totiž zahral v oscarovej vojnovej dráme Smrť čaká všade od Kathryn Bigelow. Odvtedy jeho kariéra nabrala rýchle otáčky.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/jeremy-renner-los-angeles-premiere-tag-1117926440)

2. Steve Carell (43 rokov)

Steve Carell sa spočiatku profiloval ako talentovaný komik, ktorý dokázal publikum spoľahlivo rozosmiať. V poslednej dobe ho však môžeme vídať aj v ambicióznych drámach. Za všetky spomenieme tituly, ako Beautiful Boy, Foxcatcher či Vice.

Pre Carella bol kľúčovým projektom seriál The Office, kde si nezabudnuteľným spôsobom zahral šéfa Michaela Scotta. Práve táto rola ho katapultovala do svetiel reflektorov. Carell mal v tom čase 43 rokov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/cannes-france-may-19-steve-carell-194071745)

3. James Gandolfini (38 rokov)

Dnes už, bohužiaľ, zosnulý James Gandolfini patril k ohromne nadaným hercom. Dokázal to napríklad vo filmoch Už ani slovo, 30 minút po polnoci či Mexičan. Gandolfini síce aktívne hral už od 80. rokov, ale skutočný prelom v jeho kariére nastal až vtedy, keď sa vo veku 38 rokov upísal seriálu Sopranovci.

Hlavná úloha mafiánskeho bossa Tonyho Soprana mu vyniesla chválu kritikov, divákov, ale aj množstvo cien.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-ca-december-10-2012-124910048)

4. Ann Dowd (56 rokov)

Výborná Ann Dowd sa v hereckej brandži pohybuje už od 90. rokov. Za ten čas stvárnila mnohé menšie úlohy v rôznych filmoch. V posledných rokoch si ju mohol vidieť v snímkach American Animals, Prekliate dedičstvo či Toto je náš svet, prípadne v úspešnom seriáli Príbeh služobníčky.

Výrazne na seba upútala pozornosť v roku 2012, keď si zahrala v trileri Compliance. Dowd mala vtedy 56 rokov.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-jan-21-ann-dowd-1008516397)

5. Margo Martindale (53 rokov)

Herečka Margo Martindale debutovala už na začiatku 90. rokov, ale skutočný prelom v jej kariére sa odohral až v roku 2004. Stalo sa to na divadelných doskách, kde si Margo zahrala jednu z hlavných úloh v hre Mačka na rozpálenej plechovej streche.

Mala vtedy 53 rokov, a práve táto rola ju postrčila k výraznejším projektom aj na filmovom poli. Vidieť si ju mohol vo filmoch Million Dollar Baby, Bluebird, ale aj v seriáloch Strážca poriadku či Dobrá manželka.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/pasadena-ca-january-09-2020-margo-1612034083)

6. Billy Bob Thornton (39 rokov)

Billy Bob Thornton sa začal herectvu venovať na začiatku 80. rokov, okrem toho ale pôsobil aj ako muzikant. Zahral si malé úlohy v rôznych filmoch, ale jeho čas prišiel v roku 1996, keď mal Thornton 39 rokov.

Práve vtedy totiž natočil film Smrtiaci bumerang, v ktorom si aj sám zahral. Snímka bola kritickým aj diváckym úspechom a Thornton si za ňu odniesol dve nominácie na Oscara (za najlepší scenár a najlepší herecký výkon), pričom jednu sošku (za najlepší scenár) aj premenil.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-nov-22-billy-bob-65789836)

7. Jon Hamm (36 rokov)

Jon Hamm je známy napríklad z výborných kúskov Baby Driver, Zlé časy v El Royale či Richard Jewell. Dvere k týmto úlohám sa mu otvorili v roku 2007, keď mal 36 rokov. Práve vtedy bol totiž Hamm obsadený do hlavnej roly oceňovaného seriálu Mad Men.

Za svoj výkon si odniesol cenu Emmy a dva Zlaté glóbusy.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/jon-hamm-los-angeles-premiere-keeping-495394219)

8. Tiffany Haddish (37 rokov)

Herečka a komička Tiffany Haddish sa v Hollywoode pretĺkala, ako len vedela. Stvárnila menšie roličky v rôznych menej zaujímavých filmoch, ale potom prišiel rok 2017 a Tiffany dostala vo svojich 37 rokoch rolu v oceňovanej komédii Girls Trip.

Za svoju rolu si odniesla mnoho cien a jej kariéra odvtedy len stúpa.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/new-york-august-20-2018-tiffany-1161426907)

9. Ricky Gervais (40 rokov)

Populárny herec a komik Ricky Gervais sa spočiatku obšmietal okolo sveta hudby. Okrem toho, že sa snažil preraziť ako spevák, pracoval aj v jednom rádiu. Popritom však vystupoval aj v rôznych kluboch ako stand-up komik.

Zásadný prelom v jeho živote prišiel v roku 2001, keď mal Gervais 40 rokov. Práve vtedy totiž spolu so Stephenom Merchantom vytvoril populárny sitcom The Office.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/new-york-ny-usa-april-22-416523307)

10. Jane Lynch (49 rokov)

Jane Lynch začala s herectvom koketovať v roku 1988 a okrem rôznych filmov si zahrala aj v seriáloch či reklamách. Vždy však išlo len o malé úlohy. Viac na seba upozornila rolami v seriáli Dva a pol chlapa či v snímkach 40 rokov panic a Rýchlo a desivo: Šialené preteky.

Radikálna zmena pre ňu nastala v roku 2009, keď si zahrala jednu z hlavných úloh v populárnom seriáli Glee. Mala vtedy 49 rokov. Za svoj výkon si odniesla dva Zlaté glóbusy.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-ca-january-6-2016-392797939)

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Americké močiare má obývať tajomný jašteričí muž. Sú svedectvá o jeho existencii hodnoverné?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME