Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Herecká hviezda Stranger Things sa postavila na stranu Izraela. Fanúšikovia volajú po bojkote seriálu

Predstaviteľ Willa Byersa spôsobil kontroverziu.


Herec Noah Schnapp, ktorý v populárnom sci-fi seriáli Stranger Things stvárňuje Willa Byersa, spôsobil na internete kontroverziu. Ako píše aj portál Teen Vogue, Schnapp sa pridal k zástupu celebrít, ktoré sa vyjadrili na margo prebiehajúceho izraelsko-palestínskeho konfliktu.

O tom, že ide o mimoriadne citlivú tému, svedčí aj fakt, že celebrity sa stávajú obeťami online urážok, nech už vyjadria podporu akejkoľvek strane konfliktu. Často ich to dokonca stojí prácu.

Pre podporu Palestíny mali problémy modelka Bella Hadid aj herečka Melissa Barrera. Tú kvôli jej postojom vyškrtli z chystaného pokračovania Vreskotu. Pro-palestínskeho protestu sa zúčastnila aj herečka Susan Sarandon, ktorá následne prišla o kontrakt v United Talent Agency.

seriály, Stranger Things, Izrael, Palestína, vojna, Noah Schnapp, vojenský konflikt, Pásmo Gazy, kontroverzia
Shutterstock

Podľa kritikov podporuje genocídu

Noah Schnapp spôsobil rozruch videom, na ktorom s úsmevom nakrúcal ľudí okolo seba s nálepkami „Sionizmus je sexy“ a „Hamas je ISIS“. Schnappovo jasné postavenie sa na stranu Izraela mu vynieslo kritiku. Niektorí fanúšikovia dokonca volajú po bojkote piatej série Stranger Things. Iní zase žiadajú, aby sa Schnapp v piatej sérii neobjavil.

Nepresnosti v seriálovom hite Stranger Things. Napodobniť 80. roky vôbec nie je jednoduché  

Mohlo by ťa zaujímať:

Nepresnosti v seriálovom hite Stranger Things. Napodobniť 80. roky vôbec nie je jednoduché 

Mnohí diváci jeho video odsúdili ako necitlivé, obzvlášť v čase, keď Izrael začal bombardovať Pásmo Gazy a vo svete znejú hlasy po tom, aby boje skončili. „Tým najmenším, čo môžeme urobiť, je totálne bojkotovať nadchádzajúcu sériu Stranger Things na Netflixe,“ napísal jeden z používateľov. „Ak Bella Hadid môže prísť o modelingové zmluvy len preto, že sa postavila za Palestínu, Noahovi Schnappovi by sa toto nemalo prepiecť, keďže bezvýhradne podporuje genocídu.“

„On môže propagovať sionizmus bez toho, aby ho vyhodili. Ostatní ale nemôžu volať po prímerí alebo sa postaviť za Palestínu bez toho, aby stratili prácu alebo kontrakty so známymi značkami,“ napísal ďalší.

Ozvalo sa aj viacero židovských umelcov a spisovateľov, ktorí v otvorenom liste vyzvali na nezamieňanie antisionizmu a anisemitizmu. „Chceme sa dištancovať od rozšíreného naratívu, že akákoľvek kritika Izraela je vo svojej podstate antisemitská,“ zdôraznili. „Toto zákerné dusenie slobody prejavu sa používa na ospravedlnenie pokračujúceho vojenského bombardovania Gazy zo strany Izraela a na umlčanie kritiky zo strany medzinárodného spoločenstva.“


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.