Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Herecké tetovania spojené s ich kariérou. Aké filmy a seriály navždy ostanú na ich koži?

Tieto tetovania ťa určite prekvapia.


Mnoho filmov a seriálov sa zapíše do sŕdc fanúšikov vo veľkej miere. Často sa stane, že si fanúšikovia dajú vytetovať niečo, čo reprezentuje daný film alebo seriál. Určite poznáš niekoho, kto má vytetovaný nejaký symbol z Harryho Pottera, že? V dnešnej dobe je to úplne normálnym javom.

Avšak, nie až tak často sa stretneme s tým, že si herec nechá vytetovať niečo spojené s jeho rolou. Sme zvyknutí na to, že sa títo umelci menia z roly na rolu bez toho, aby to na nich malo hlbší citový dosah. Samozrejme, existuje zopár výnimiek, ktoré sú späté skôr s tým, že danú postavu hrali dlhé roky. Toto sú herecké tetovania spojené s ich kariérou.

Herečky zo seriálu Roztomilé mrchy

Seriál Roztomilé mrchy sa ukončil po siedmich rokoch v roku 2017. Na počesť úplného konca sa hlavné herečky rozhodli urobiť niečo, vďaka čomu na svoju postavu nikdy nezabudnú. Pre Roztomilé mrchy bolo typické robenie gesta, aby bol niekto ticho, keďže mali mnoho tajomstiev. To viedlo k ich inšpirácii na miesto, kde si tetovanie dajú. Odvtedy si tieto herečky spomenú na ich seriál vždy, keď si dajú prst pred ústa v zmysle niekoho utíšiť.

Na ukazováky svojich pravých rúk si vytetovali iniciálku krstného mena postavy, ktorú stvárňovali. Lucy Hale má písmeno a. (Aria Montgomery), Ashley Benson H. (Hanna Marin), Shay Mitchell e. (Emily Fields), Sasha Pieterse a. (Alison DiLaurentis), Troian Bellisario s. (Spencer Hastings) a Janel Parrish má M. (Mona Vanderwaal).

Profimedia.sk

Johnny Depp

Johnnyho si asi všetci spájame s menom kapitán Jack Sparrow z filmov Piráti z Karibiku. Pre samotného herca táto rola musela veľa znamenať, pretože sa rozhodol vytetovať si prelet vrabca (v angličtine sparrow) nad morom. Tetovanie sa nachádza na jeho pravom predlaktí a presne takéto tetovanie mala aj jeho postava vo filmoch.

Hneď pod týmto vrabcom má na ruke aj meno Jack, ktoré si môžeme spojiť s jeho postavou vo filmoch. Herec sa však vyjadril, že ide o meno jeho syna Jacka, a teda nie je priamo súvisiace s touto ságou.

Profimedia.sk

Pôvodní Avengeri

10-ročné výročie ich spolupráce sa rozhodla pôvodná šestica Avengerov osláviť rovnakým tetovaním. Ide o znak Avengerov a číslo 6, ktoré by malo symbolizovať 6 pôvodných superhrdinov: Iron Mana (Robert Downey Jr.), Kapitána Ameriku (Chris Evans), Thora (Chris Hemsworth), Hulka (Mark Ruffalo), Čiernu Vdovu (Scarlett Johansson) a Hawkeya (Jeremy Renner).

Takmer každý z nich sa rozhodol vryť do kože túto permanentnú spomienku. Jediný, ktorý sa na to nenechal nahovoriť, bol predstaviteľ Hulka – Mark Ruffalo. Nuž, aj Hulk môže mať strach z ihiel.

Profimedia.sk

Tom Holland

Tom Holland sa tešil z roly Spider-Mana natoľko, že si dal vytetovať rovno Spider-Man logo. Nemá ho ale na veľmi viditeľnom mieste. Rozhodol sa, že najvhodnejšie miesto bude na chodidle. S týmto tetovaním sa pochválil aj v jednom z rozhovorov počas promovania filmu.

Tvrdil, že to bola veľmi bolestivá skúsenosť, a že si tým musel prejsť trikrát. Na chodidlách zvyknú tetovania rýchlo blednúť, preto chceli mať istotu, že to tak skoro nezmizne.

Shutterstock.com

Emilia Clarke

Emilia je jedna z mála herečiek, ktoré majú až dve tetovania spojené so svojou hereckou kariérou. Prvé z nich súvisí so známym seriálom Hra o tróny. Na pravom vnútornom zápästí má vytetovaných troch drakov, ako spomienku na to, že bola známa ako Matka drakov.

Jej druhým filmovým tetovaním je čmeliak, ktorého má na malíčku. Herečka sa vyjadrila, že čmeliak má symbolizovať film Predtým, ako som ťa poznala, ktorý si chce pamätať do konca svojho života.

Profimedia.sk

Herci zo ságy Pán prsteňov

Asi týždeň pred skončením natáčania sa deväť z hlavných hercov rozhodlo pre spoločné tetovanie na pamiatku filmu. Keďže ich je deväť, tak dizajn ich tetovania bolo číslo deväť v elfštine. Sir Ian McKellen (Gandalf), Orlando Bloom (Legolas), Sean Astin (Sam), Billy Boyd (Pipin), Viggo Mortensen (Aragorn), Dominic Monaghan (Chicho), Elijah Wood (Frodo), Sean Bean (Boromir) a dablér Johna Rhysa Daviesa (Gimli).

John Rhys Davies sa rozhodol, že na tetovanie pošle svojho kaskadéra, pretože je jeho úlohou, aby ho nahradil všade tam, kde je krv a bolesť. Režisér Peter Jackson si dal veľmi podobné tetovanie, ide o číslo desať v elfštine.

Profimedia.sk

Herci seriálu 13 dôvodov prečo

Selena Gomez (producentka), Alisha Boe (Jessica) a Tommy Dorfman (Ryan) sa rozhodli pre spoločné tetovanie. Ide o bodkočiarku na zápästí. Seriál 13 dôvodov prečo sa zaoberá ťažkými témami spojenými so samovraždou. To bol jedným z dôvodov, prečo zvolili práve tento znak.

Bodkočiarka je spojená s organizáciou, ktorá slúži na prevenciu samovrážd a snaží sa upozorňovať na duševné zdravie ľudí. Ich tetovanie je spojené s postavou menom Hannah Baker, ktorá v seriáli spáchala samovraždu.

Shutterstock.com

Herci Jednotky samovrahov

Všetci z vyššie spomínaných hercov mali tetovanie robené profesionálmi. Herci z Jednotky samovrahov sa rozhodli urobiť to ešte zaujímavejšie a potetovali sa medzi sebou navzájom. Joel Kinnaman (Rick) na svojom Instagrame zverejnil fotku, ako ho tetuje Will Smith. Všetci herci sa rozhodli pre nápis SKWAD.

Profimedia.sk

Sophie Turner

Sophie podobne ako Emilia Clarke má na svojom tele vryté hneď dva filmy. Prvým je písmeno X v kruhu. Ide o jej rolu Jean Grey v sérii X-Men. Tetovanie má na ľavej strane tela blízko hrudného koša.

Jej druhé tetovanie je späté so seriálom Hra o tróny. Na predlaktí má vytetovaný znak rodu Starkovcov – zlovlka. Pod ním má napísané „The pack survives,“ čo znamená „Svorka prežije“. Toto tetovanie si dala na počesť jej postavy Sansy Stark, ktorú stvárňovala dlhé roky.

Profimedia.sk

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť