Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Herný bizár roka? Hra Squirrel with a Gun neklame názvom, je o veveričke s pištoľou

Netradičnému titulu sa podarilo zaujať internet.


Dnešná doba herným vydavateľom skutočne praje. K dispozícii je množstvo nástrojov, vďaka ktorým je možné s ľahkosťou vydať hru bez ohľadu na to, či ide o premakaný titul alebo úplnú blbosť. To vedie k tomu, že práve v kategórii úplná blbosť je veľká tlačenica.

Bizár je nová norma

V záplave herných noviniek, ktoré sa každodenne objavujú vo virtuálnych obchodoch ako Steam, je náročné vyniknúť. Mnohí vývojári preto za najlepší spôsob, ako zaujať, považujú cestu bizáru. Na Steame sa to hemží hrami, ktoré sa prvoplánovo snažia zaujať vtipnou, zvláštnou alebo hlúpu premisou.

Kvalita takýchto titulov je rozmanitá. Niektoré sú naozaj zábavné a predstavujú plnohodnotný herný zážitok, iné sú, naopak, len somarinky, ktoré človeka prestanú baviť po desiatich minútach. Do ktorej kategórie sa zaradí chystaná hra Squirrel with a Gun?

Veverička s pištoľou

Hra bola oznámená už pred niekoľkými mesiacmi, keď sme mali možnosť vidieť aj prvé zábery. Poriadne rozvíriť vlny internetu sa podarilo však až novšiemu traileru, ktorý sa objavil pred pár dňami. Video, ktoré sa stalo virálom, zachytáva omnoho uhladenejšiu verziu hry.

Squirrel with a Gun neklame názvom a skutočne sa celá točí okolo veveričky s pištoľou, ktorú hráč ovláda. Na väčšine záberov je hlodavec vyzbrojený americkou klasikou Colt M 1911, v jeho arzenáli sa však objaví aj plne automatický Ingram MAC-10.

Hra sa odohráva v otvorenom svete. Hráč sám rozhoduje, čomu sa bude venovať a aký prístup zvolí pri kontakte s civilným obyvateľstvom – bude mu pomáhať a získavať tak predmety za odmenu, alebo bude ľudí terorizovať a o predmety ich jednoducho ozbíja.

Otvorený svet

Nepriateľom v tejto hre sú agenti v čiernych oblekoch, ktorí sa príliš mocnú vevericu snažia dolapiť. Okrem použitia strelných zbraní sa veverička dokáže brániť aj v boji zblízka. Dôležitú súčasť hry tvorí skákanie a prekonávanie prekážok, k čomu pomôže spätný ráz zbraní.

Technické detaily

Vývojár Daniel DeEntremont je na detaily pomerne skúpy. O hre sa toho stále vie relatívne málo – ako odhadovaný dátum vydania uvádza „dobrá otázka“, keďže sám má o tom len veľmi vágnu predstavu. Zatiaľ nie je známa ani cena. Potešia však hardvérové požiadavky, ktoré sú naozaj skromné.

Hru si môžeš na Steame pridať do zoznamu prianí.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť