Herný festival Y-games ukázal napínavé zápasy a Y-Con nás zaviedol do sveta Game of Thrones

Hry, technológie, prednášky, Night King a mnoho iného!

Zdroj: Orange Y-Games & VUB Y-Con

Mrazivo-horúca atmosféra ovládla pred pár týždňami, 17.-19.5.2019, bratislavskú Refinery gallery vďaka dvom jedinečným podujatiam – Orange Y-Games 2019 a VÚB Y-Con 2019.

Viac ako 100 hodín programu, stovky hráčov, 3 pódiá, 3 dni zábavy, viac ako 40 slovenských a českých hostí, množstvo herných zón, niekoľko výnimočných partnerov a jeden špeciálny hosť – Vladimír Furdík (Night King zo seriálu Game of Thrones), prilákali tisícky divákov na toto podujatie.

Orange Y-Games & VUB Y-Con

Prvý deň Orange Y-Games patril odborným prednáškam z oblasti IT, určených pre študentov stredných škôl Bratislavského samosprávneho kraja. BSK Tech Day študentov nielen poučil, ale aj zabavil.

Návštevníci si vyskúšali stage diving v stánku VÚB banky, otestovali novú hru Days Gone na PS4 a herné PC zostavy “Majstrovstvá SR v elektronických športoch” od Lynx. V Omen by HP zóne si návštevníci okrem hrania mohli oddýchnuť pri sledovaní turnajových zápasov.

Orange Y-Games & VUB Y-Con

Sobotu ovládli cosplay súťaže VÚB Y-Con a príchod špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka. V mini besede s V.I.P. fanúšikmi prezradil detaily z natáčania seriálu a následne sa pridal do poroty cosplay súťaže. 16 skvelých súťažných čísiel zamotalo hlavy medzinárodným porotcom, ktorí následne vybrali tých najlepších.

Orange Y-Games & VUB Y-Con

Prvé miesto si odniesla Lady Lunaria s cosplay Wizard z hry Granada Espada. Špeciálnu cenu Vladimíra Furdíka získala Minami za cosplay Arye Stark z Game of Thrones. Okrem cosplay súťaže bol programovo veľmi zaujímavý workshop profesionálnych hráčov Styka a Zera, ktorí sa úspešne presadili v zahraničnom e-sportovom biznise.

Orange Y-Games & VUB Y-Con

Popritom si diváci na podujatí mohli užiť prítomnosť známych osobnosti slovenského a českého internetu ako Dev1, DeeThane, Mozilla, Donato, Žolík a iní. Nechýbal ani Selassie v Legion by Lenovo zóne, kde si zároveň mohli diváci vyskúšať najnovšie herné notebooky Lenovo Legion Y740. Festivalovú sobotu uzavrelo finále hry FIFA 19, kde si prvé miesto vybojoval FKT_Seron.

Orange Y-Games & VUB Y-Con

Posledný deň sa na podujatí niesol v duchu Game of Thrones a turnajových finále. Už od skorého rána prúdili do refinery gallery stovky fanúšikov Hry o Tróny na autogramiádu a verejnú besedu s Vladimírom Furdíkom. Populárny moderátor Sajfa si pripravil na hviezdu Game of Thrones zaujímavé otázky a spolu s publikom sa dozvedel zákulisné informácie nielen o tomto svetovom seriáli.

Orange Y-Games & VUB Y-Con

Vladimír Furdík sa rozrozprával aj o svojej kariére kaskadéra v rôznych hollywoodskych veľkofilmoch, pripravovaných projektov, no vyjadril aj svoj názor na poslednú sériu Game of Thrones. Nakoniec odhalil aj svoj vysnívaný koniec Hry o tróny. Celú besedu si môžete zo záznamu pozrieť na FB Y-Games Slovakia tu.

Orange Y-Games & VUB Y-Con

Nedeľa po mrazivom rozhovore pokračovala s finálovými zápasmi jednotlivých hier. CS:GO turnaj ovládol tím Make money not friends. Víťazov všetkých hier si môžete pozrieť na konci článku. Okrem toho si diváci mohli v Orange stánku zahrať mini turnaj v Clash Royale, ktorému šéfovali youtuberi Mishkin a Fifqo.

Orange Y-Games & VUB Y-Con

Orange Y-Games a VÚB Y-Con sú úspešne za nami a opäť raz potvrdili rastúci záujem slovenských a českých divákov o esport, cosplay a pop kultúru. Už teraz sa môžete tešiť na najbližšie podujatie Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch, ktoré sa uskutoční v októbri 2019 v Refinery gallery Bratislava. Viac info o pripravovanom festivale Orange majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch 2019 nájdete na facebookovej udalosti.

Kompletné výsledky turnaja a cosplay súťaže:

Counter Strike: Global Offensive:
1. miesto – Make money not friends
2. miesto – Defeaters
3. miesto – xDDD

PUBG:
1. miesto – VIKU*VI
2. miesto – Necroraisers
3. miesto – Rowdy

League of Legends:
1. miesto – Dlažobné kocky
2. miesto – Fenix Sense
3. miesto – Thanos car

Hearthstone:
1. miesto – Vlčák 77
2. miesto – HiImJoZo
3. miesto – Aomegane

FIFA 19 (PS4):
1. miesto – FKT_Seron
2. miesto – RealDanek
3. miesto – Exors_dalas94

NHL 19 (PS4):
1. miesto – PRCO-54
2. miesto – Maverick´s
3. miesto – Domin

Cosplay súťaž:
1. miesto – Lady Lunaria (Wizard – Granado Espada)
2. miesto – Abik-Chan (Ardyn Izunia – Final Fantasy XV)
3. miesto – Iuka-Chan (Kaname Madoka – Mahou Shoujo Madoka Magica)

Cena diváka – EMZET (Predátor)
Špeciálna cena Vladimíra Furdíka – Minami (Arya Stark – Game of Thrones)

Figurama cena – Iuka-Chan (Kaname Madoka – Mahou Shoujo Madoka Magica)

Tejto skvelej udalosti sme sa zúčastnili aj my, a ak si nevidel náš rozhovor s Vladimírom Furdíkom, je načase to napraviť

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Túto peňaženku v tvare realistických ľudských úst zaručene stretneš vo svojich nočných morách!


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME