Herný turnaj Y-Games @Home trhal rekordy. Na čo sa môžeme tešiť v jeho druhej edícii?

Jedinečné herné podujatie si diváci jednoducho zamilovali.

Zdroj: Y-Games

Koronavírus znemožnil usporiadanie mnohých obľúbených podujatí. Napriek nepriazni osudu sa organizátorom niektorých z nich podarilo vynájsť sa a vymyslieť spôsob, akým ľuďom sprostredkovať zážitok priamo v ich domovoch.

Jednou z takýchto akcií je aj obľúbený turnaj v elektronických športoch Y-Games. V časoch karantény mu pribudol prívlastok @Home a hráči súťažili priamo zo svojich domovov. Nechýbali desaťtisíce divákov, ktorí streamy duelov sledovali takisto z pohodlia domova.

Y-Games

Súťaženia v piatich hrách sa zúčastnilo až 2573 hráčov, 441 náhradníkov bolo pripravených v zálohe. Až 50-tisíc divákov sledovalo online zápolenie o prizepool vo výške 2600 €. Čo je na všetkom najlepšie? Y-Games @Home sa opäť vracia!

Y-Games @Home 2 predstaví nasledujúce turnaje: VÚB banka FIFA 2020 (1vs1), Respawn Counter Strike: Global Offensive (5vs5), Orange Clash Royale (1vs1), Budiš Hearthstone (1vs1), Legion by Lenovo League of Legends (5vs5) a novinkou je IBM VALORANT (5vs5). Súťažiť sa bude o 3000 €.

Y-Games

Rovnako ako počas prvej edície Y-Games @Home aj tentoraz podujatie podporí šľachetný cieľ. Počas live streamov môžu diváci prispieť na transparentné číslo účtu hnutia Kto pomôže Slovensku, čím podporia slovenské nemocnice v boji s koronavírusom.

Samozrejmosťou sú skúsení komentátori priamo z hráčskej komunity, ktorí divákov počas prenosov budú sprevádzať. Medzi nimi nebude chýbať Ivan Dev1 lazarov, Joshua, FiFqo, Mishkin a mnohí ďalší. Ambasádorom projektu sa stal Ladislav “Zlý Zajo” Miko.

Y-Games

Prenosy finálových zápasov sa budú dať sledovať prostredníctvom Twitch.tv, na Facebook fanpage Y-Games Slovakia a taktiež z pohodlia domova priamo v televízii vďaka Orange Sport TV. Bezplatná registrácia pre účastníkov turnaja je k dispozícii na yzone.sk.

Dôležitá informácia ohľadom budúcnosti podujatia Y-Games: klasický offline turnaj, ktorý sa mal konať v júni v bratislavskej Refinery gallery, sa neuskutoční. Namiesto toho sa môžeme tešiť na oficiálne Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch, ktoré sa stali súčasťou nitrianskeho Autosalónu. Ten sa bude konať 08.10.2020 – 11.10.2020 v nitrianskom Agrokomplexe.

Y-Games

Zdroj: TS

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Originálny narodeninový darček: Na pohár dal nechtiac vygravírovať poznámku z objednávky 


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME