Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Koronavírus znemožnil usporiadanie mnohých obľúbených podujatí. Napriek nepriazni osudu sa organizátorom niektorých z nich podarilo vynájsť sa a vymyslieť spôsob, akým ľuďom sprostredkovať zážitok priamo v ich domovoch.

Jednou z takýchto akcií je aj obľúbený turnaj v elektronických športoch Y-Games. V časoch karantény mu pribudol prívlastok @Home a hráči súťažili priamo zo svojich domovov. Nechýbali desaťtisíce divákov, ktorí streamy duelov sledovali takisto z pohodlia domova.

Y-Games

Súťaženia v piatich hrách sa zúčastnilo až 2573 hráčov, 441 náhradníkov bolo pripravených v zálohe. Až 50-tisíc divákov sledovalo online zápolenie o prizepool vo výške 2600 €. Čo je na všetkom najlepšie? Y-Games @Home sa opäť vracia!

Y-Games @Home 2 predstaví nasledujúce turnaje: VÚB banka FIFA 2020 (1vs1), Respawn Counter Strike: Global Offensive (5vs5), Orange Clash Royale (1vs1), Budiš Hearthstone (1vs1), Legion by Lenovo League of Legends (5vs5) a novinkou je IBM VALORANT (5vs5). Súťažiť sa bude o 3000 €.

Y-Games

Rovnako ako počas prvej edície Y-Games @Home aj tentoraz podujatie podporí šľachetný cieľ. Počas live streamov môžu diváci prispieť na transparentné číslo účtu hnutia Kto pomôže Slovensku, čím podporia slovenské nemocnice v boji s koronavírusom.

Samozrejmosťou sú skúsení komentátori priamo z hráčskej komunity, ktorí divákov počas prenosov budú sprevádzať. Medzi nimi nebude chýbať Ivan Dev1 lazarov, Joshua, FiFqo, Mishkin a mnohí ďalší. Ambasádorom projektu sa stal Ladislav “Zlý Zajo” Miko.

Y-Games

Prenosy finálových zápasov sa budú dať sledovať prostredníctvom Twitch.tv, na Facebook fanpage Y-Games Slovakia a taktiež z pohodlia domova priamo v televízii vďaka Orange Sport TV. Bezplatná registrácia pre účastníkov turnaja je k dispozícii na yzone.sk.

Dôležitá informácia ohľadom budúcnosti podujatia Y-Games: klasický offline turnaj, ktorý sa mal konať v júni v bratislavskej Refinery gallery, sa neuskutoční. Namiesto toho sa môžeme tešiť na oficiálne Majstrovstvá Slovenska v elektronických športoch, ktoré sa stali súčasťou nitrianskeho Autosalónu. Ten sa bude konať 08.10.2020 – 11.10.2020 v nitrianskom Agrokomplexe.

Y-Games

Zdroj: TS


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť