Hide The Pain Harold vo videu vyzýva ľudí, aby neskrývali svoju bolesť

Maďarský internetový fenomén tiahne do boja za psychické zdravie

Len pred pár dňami sme informovali o plagáte, na ktorom sa objavuje dvojica z meme Distracted Boyfriend. Poster maďarskej vlády má za cieľ propagovať ochranu tradičnej rodiny, asociácia so známym meme mu ale dodáva poriadne ironický nádych. Dnes tu máme ďalší prípad výskytu memes v maďarských médiách.

Kto sa vyzná v memes, vie, že Hide The Pain Harold nesie tvár budapeštianskeho dôchodcu Andrása Aratóa. Hoci mu to chvíľu trvalo, svoju internetovú slávu dokázal na staré kolená prijať a zužitkovať rôznymi formami.

Deduško sa stal tvárou reklamy pre autobazár a zahral si aj vo videoklipe maďarskej rockovej skupiny. Maďari si svoj národný meme poklad skutočne vážia.

https://tenor.com/view/harold-hide-the-pain-kick-gif-10962096

Tentoraz sa András-Harold objavil v kampani, ktorá hovorí o veľmi vážnej téme – duševné zdravie. Keďže je video určené maďarskému publiku, použitým jazykom je maďarčina.

Harold v klipe hovorí, že jeho úsmev všetci vnímajú ako neúprimný a vo vysmiatej tvári sa podľa nich ukrýva bolesť. Dedko uvádza veci na pravú mieru – nie je to tak a v skutočnosti je veselý a šťastný muž. Zároveň ale upozorňuje, že medzi nami sú ľudia, ktorí, na rozdiel od neho, skutočne trpia a svoju bolesť musia pred okolím skrývať.

Predstaviteľ najznámejšieho maďarského meme sa obracia na všetkých, ktorí zažívajú psychické problémy: žiada ich, nech vnútornú bolesť nemaskujú, ale nech hľadajú pomoc. Ich príbeh môže mať šťastný koniec.

Reklama má za cieľ spropagovať Združenie maďarských telefónnych služieb duševnej prvej pomoci. Ide o ekvivalent telefónnych liniek pre ľudí v núdzi, akými sú na Slovensku Linka dôvery, Linka nádeje a mnohé ďalšie.

Na internete je zaužívané tvrdenie, že memes sú najlepší liek proti nešťastiu a depresii. Maďarom sa podarilo tento výrok preniesť z prostredia internetu do reality a žijúce meme zapojiť do boja proti duševným problémom, ktoré v dnešnej dobe trápia stále viac a viac ľudí.

https://pixabay.com/illustrations/hungary-map-flag-contour-borders-1500649/

Zdroj: youtube.com
Titulná fotka: Komers Real / flickr.com, youtube.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Maturant Jaro si skúšku dospelosti spestril svojskou výzvou. Do školy išiel 115 km na bicykli!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME