Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Netflix si na konto pripisuje ďalší ohromný seriálový hit. Historická romanca Bridgerton sa totiž stala najsledovanejším programom na tejto streamovacej platforme. Ako uvádza aj portál Deadline, počas prvého mesiaca od premiéry si seriál stihlo pozrieť 82 miliónov divákov, čím vytvoril nový rekord.

Bridgerton tak nechal za sebou napríklad aj fantasy hitovku The Witcher. Tú si počas prvého mesiaca pozrelo 76 miliónov divákov. Bridgerton nechal za sebou aj hity ako Money Heist (65 miliónov divákov) či Stranger Things (63 miliónov dolárov).

Netflix

Seriál chvália kritici aj diváci

Je pravdou, že mnohí ľudia hodnovernosť týchto štatistík spochybňujú, keďže Netflix do počtu započítava divákov, ktorí si pozrú aspoň dve minúty seriálu. Nech je, ako chce, spolu s ďalšími titulmi Netflixu ako Lupin (70 miliónov divákov) a The Queen’s Gambit (62 miliónov divákov), ide nepochybne o ďalší zásah do čierneho.

Bridgerton pozbieral aj veľmi spokojné recenzie. Kritici, ale aj diváci seriál chválili za výborné scenáre, skvelých hercov a postavy a za famóznu audiovizuálnu stránku. Veľkej popularite sa seriálu dostalo aj vďaka horúcim erotickým scénam.

Bridgerton vychádza z rovnomenného románu Julie Quinn a odohráva sa na začiatku 19. storočia v najvyšších kruhoch britskej smotánky. V centre príbehu je osem súrodencov z vplyvnej rodiny Bridgertonovcov, ktorí sa snažia nájsť lásku a vytúžené šťastie. Nechýbajú pri tom silné emócie, intrigy a nečakané odhalenia.

Hlavné úlohy si zahrali Adjoa Andoh, Jonathan Bailey, Phoebe Synevor, Ruby Barker, Regé-Jean Page, Sabrina Bartlett či Harriet Cains. V tvorcovskom tíme nájdeme aj oceňovanú Shondu Rhimes, ktorá stála za hitmi Klinika Grace či Vražedné práva. Prvá séria má 8 epizód a v prípade záujmu ju nájdeš na Netflixe. Streamovací gigant zároveň potvrdil, že sa dočkáme aj druhej série.

[poll id=“110″]


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť