Historické sexuálne praktiky, ktoré sú dnes len ťažko predstaviteľné

Jedine, že by sa ti nejaká z nich zapáčila

Experimentovania v oblasti sexu a nových sexuálnych praktík nie je nikdy dosť. Každý deň naše perverzné ľudstvo prináša na svet nejakú novú techniku, sexuálnu hračku či novoobjavenú sexuálnu úchylku.

A tak si predstav, akými rôznymi najpodivnejšími trendami si sex musel už počas celej histórie ľudstva prejsť. To si predstaviť asi nevieš. Pretože tieto praktiky, ktoré boli v minulosti trendové a obľúbené pri sexe, sú len ťažko predstaviteľné.

1. Hrátky s chobotnicou

Áno, za toto môžeš obviňovať Japoncov. Očividne sú zvrátení už niekoľko storočí. Okrem toho, že si radi pochutnávajú na živých chápadlách chobotničiek, ich využitie našli aj v spálniach na začiatku 19. storočia. Predpokladá sa, že tento trend odštartovala maľba z roku 1814 od umelca Hokusai s názvom „Sen rybárovej ženy“. Na obraze si to žena jednoducho rozdáva s chobotnicou.

twitter.com (https://twitter.com/jotdownspain/status/763377819233751041)

2. Topánky zobrazujúce veľkosť penisu

Chlap s veľkými nohami či nosom… má aj riadnu výbavu? Nevieme, overíme, ale každopádne, v 15. storočí boli veľmi obľúbené topánky s názvom Poulaines. Populárne boli u mužov, ktorí ich nosili na preukázanie svojej mužnosti, pretože veľkosť ich špica mala predstavovať aj veľkosť ich mužnosti.

Stavíme sa, že nikto nenosil malé topánky s kratučkým špicom. Byť takéhoto trendu v súčasnosti, chlapi by špicom svojich topánok boli niekde o minútu skôr, ako celým telom.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Renaud_de_montauban_banquet_detail_poulaines.jpg)

3. Rúž ako znak orálneho sexu

Egypťania patria medzi prvé národy, ktoré začali nosiť make-up. Napríklad červený rúž na perách je dnes považovaný už „len“ za sexy a mierne odvážny, no v starovekom Egypte rúž na perách znamenal niečo viac ako len módny trend. Ak tu žena mala na perách rúž, znamenalo to, že bola „v pohode“ s poskytnutím orálneho sexu.

https://giphy.com/gifs/thenightlyshow-jKaUgkUW3JVU4

4. Počiatky foot fetišu

Toto je nám všetkým dobre známe, ale kde to začalo a ako? Novú úroveň tejto zábavke dali zamestnanci na súdoch a palácoch v 18. storočí, ktorí boli platení za šteklenie nôh. Katarína Veľká a Anna Ivanovna vraj šteklenie nôh milovali.

Náplň práce ich zamestnancov spočívala okrem iného aj v rozprávaní dráždivých príbehov počas erotického šteklenia nôh, spievania nemravných piesní a vyvolávania vzrušenia ako prípravu pre partnera či manžela ženy. Ten potom už len prišiel, vkĺzol a nemal žiadnu robotu navyše.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/digg-quentin-tarantino-pulp-fiction-kill-bill-14spE8PVGwIyT6)

5. Sex ako súčasť náboženstva

Sex môže síce niekomu pripadať ako božský zážitok, no na Haiti je v skutočnosti náboženským obradom! Tí, ktorí tu praktizujú voodoo, uctievajú aj bohyňu lásky a každé leto cestujú na sväté miesto Saut-d’Eau. Tu sa kúpu vo vodách s krvou obetovaných zvierat a niektorí v nej majú dokonca aj sex.

6. Viera, že sex je zdraviu škodlivý

Asi najdesivejšia „praktika“ zo zoznamu. Existuje malý ostrov pri pobreží Írska, nazývaný Inis Beag, kde ľudia čokoľvek blízke sexu považujú za veľmi hriešne. Ani vyjadrenie lásky medzi rodičom a dieťaťom nemôže byť fyzické, pretože je považované za príliš sexuálne. Takže žiadne objatia, dotyky, bozky, nič!

Deti si musia prezliekať oblečenie pod prikrývkami a ani manželské dvojice by si nikdy nemali dávať dolu spodné prádlo. Pri žiadnej príležitosti. Chlapci sa o sexe učia len pozorovaním zvierat a „vyskúšať“ si ho môžu oficiálne raz, keď vstúpia do dohodnutého manželstva v tridsiatke.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/no-seinfeld-cinemagraph-6Q2KA5ly49368)

7. Riešenie dysfunkcie erekcie autoerotickým priškrtením

V dnešnej dobe môžu byť muži radi, že v prípade technických porúch ich nástroja, môžu siahnuť po viagre. V 17. storočí sa totiž ako liečba a riešenie tohoto problému používalo škrtenie. Je síce pravda, že táto praktika pretrvala dodnes, no len v podobe sexuálnej deviácie, ktorú si užíva zlomok ľudí.

V stredoveku bol tento „recept“ objavený „vďaka“ verejným popravám, kde si ľudia na všetkých obesených mužoch všimli erekciu. Nasledovala vlna úmrtí spôsobená autoerotickým škrtením pri sexe.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sasha-grey-choke-choking-112kxXjnkRYvXa)

Zdroj: viralthread.com
Titulná fotka: wikipedia.org


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
24
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
14 viet, ktoré dokonale sumarizujú podstatu dlhodobého vzťahu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME