Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Niektorí ľudia veria, že existuje aj iný život ako ten, ktorý dokážeme vnímať. Ďalší sú ohľadom tejto problematiky veľmi skeptickí. Či už patríš do tej skupiny alebo do onej, toto sú príbehy, ktoré by ťa mali presvedčiť o tom, že by si to za žiadnych okolností nemal podceňovať.

1. Na strednej sme s kamoškou išli na hrob jej starých rodičov pohrať sa trochu so špiritistickou tabuľkou. Asi päť minút po tom, čo sme začali, sa zrazu zem pod nami akoby začala prepadať. Rýchlo sme odtiaľ utiekli a odvtedy sme sa to už nikdy neodvážili zopakovať.

2. Moja kamarátka v detstve mala špiritistickú tabuľku, no ja som bola ohľadom celej tejto veci veľmi skeptická. Bola som presvedčená, že ňou hýbe ona a sama odpovedá na svoje vlastné otázky. Tak som sa opýtala na niečo ja. Na niečo, na čo stopercentne nemohla vedieť odpoveď. Chcela som akože kontaktovať môjho strýka, ktorý pred časom zomrel a špiritistická tabuľka nám odpovedala „Xiomara“, čo bolo meno jeho ženy. Nielenže kamarátka nemohla vedieť, ako sa volá, už duplom nemala ako tušiť, ako sa to meno píše.

3. Náš futbalový tím mal prespávačku v školskej telocvični a chalanom prišlo ako skvelý nápad začať sa hrať so špiritistickou tabuľkou. Nič prevratné sa nestalo, až dokiaľ nám nepovedala slová „smäd“, „oheň“ a „pomoc“. Niekoľko dní na to sme sa spýtali trénera, či vie niečo o histórii našej telocvične. Vysvitlo, že pred niekoľkými rokmi vyhorela a v plameňoch zahynul jeden muž.

https://giphy.com/gifs/shudder-horror-ouija-witchboard-26vUAAwkzAMnBj9x6

4. Môj kamoš a ja sme u mojej frajerky našli špiritistickú tabuľku a keďže sme sa nudili, rozhodli sme sa ju vyskúšať. Nič sa nedialo, a tak nás to za chvíľu prestalo baviť. Tabuľku sme odložili tam, kde sme ju našli a bolo. Avšak, netrvalo dlho a začali sa diať zvláštne veci. Zakaždým, keď u mňa kamarát prespával, mal spánkovú paralýzu, čo sa mu nikdy predtým nestalo. Tvrdil, že raz v noci videl v mojej izbe stáť ženu čelom k stene. Ďalší raz zaspal na sedačke a tam ju vraj videl tiež.

5. Pred niekoľkými mesiacmi sme na jednu prespávačku s partiou doniesli špiritistickú tabuľku. Prostredníctvom nej sme sa zoznámili s chlapíkom menom Joe. Pýtali sme sa ho, či je zlá duša a on nám odpovedal, že „NIE“. Potom povedal, že „ON“. Snažili sme sa zistiť, o kom to hovorí, no už nám povedal len toľko, že „PRICHÁDZA“. Na druhý deň sme to skúšali opäť, tento raz sme údajne hovorili s jeho manželkou. Aj jej sme sa spýtali, či je Joe zlá duša a ona nám odpovedala „ÁNO“.

6. Moja mama mi povedala, že keď bola malá, tak sa aj s jej sestrou pokúšali hrať so špiritistickou tabuľkou. Pristihla ich babka, nahnevala sa a trvala na tom, aby tabuľku okamžite vyhodili. Mama tvrdila, že presne to so sestrou urobili – išli na ulicu do smetiakov a tam sa jej zbavili. Na druhý deň, keď im však babka upratovala izbu, ju našla pohodenú v skrini.

https://giphy.com/gifs/ouijamovie-play-ouija-board-26ufovsZlmcIivubS

7. Mal som 17 a kúpil som si jednu z tých tabuliek, čo svieti v tme. Mama mi povedala, nech počkám dozajtra, že sa na to pozrie so mnou. V ten večer totiž mala ísť niekam von. Ja som ju neposlúchol, no dodnes si želám, aby sa tak stalo. O našom dome sa v celej dedine povráva, že je prekliaty, tak som sa chcel opýtať, čo je na tom pravdy. Len čo som sa to spýtal, tabuľa mi vyletela z rúk a buchla o stenu na opačnej strane izby. Seriózne som sa rozplakal.

8. V prvom ročníku na strednej sme sa ja a moji traja kamoši pokúšali komunikovať so špiritistickou tabuľkou. Zrazu sa to ukazovadlo začalo vznášať a zdvihlo všetky naše ruky asi pol metra do vzduchu. Potom s rachotom padlo naspäť a my sme sa s krikom a plačom rozutekali preč.

9. Na prespávačke sme sa bláznili so špiritistickou tabuľkou. Nepýtali sme sa jej nič šialené, len také hlúposti ako „Koho si v budúcnosti vezmem?“ a podobne. Ja som ju požiadala, aby mi dala iniciálky človeka, s ktorým budem v budúcnosti chodiť. Jej odpoveď bola „NB“. Dnes je to piaty rok, čo chodím s chalanom, ktorý má iniciálky „NB“.

https://giphy.com/gifs/filmstruck-the-exorcist-william-friedkin-peter-blatty-WS4gL8QV5EPiTsMgjt

10. Bolo to na narodeninovej párty jednej mojej kamošky. Spolužiačka, ktorá má strašne ochrankársku mamu, tam bola tiež. Spolužiačka bývala na konci ulice, kde bola aj táto párty a jej mama bola doma. Zrazu niekto vytiahol špiritistickú tabuľku a veľa ľudí si ju chcelo vyskúšať. Keď sa išli zavrieť do kúpeľne, aby mali súkromie s duchmi, mama tej spolužiačky vletela dovnútra cez dvere a začala kričať, že ktokoľvek, kto sa dotkol tej tabuľky, musí okamžite odísť. Cítila to až na koniec ulice, že sa tu niečo takéto pokúšame robiť. Do dnešného dňa ma to desí.

11. Moja sesternica šoférovala na jednu oslavu, špiritistická tabuľka v kufri jej auta. Havarovala. Ona síce vyviazla bez zranení, no jej auto bolo na totálku. Na oslavu napokon nešla, išla rovno domov. Keď sa večer chystala do postele a išla si zo skrine vytiahnuť čisté pyžamo, tabuľka bola tam. Veľmi sa zľakla, a tak ju radšej preventívne spálila.

12. Keď som bola malá, hrala som sa s mojimi dvoma staršími bratrancami a starším bratom so špiritistickou tabuľkou. Nebola to veľká zábava, lebo jediné, čo nám hovorila, bolo „MAMA“ stále dookola. Opýtali sme sa našej mamy, či niekedy tabuľku skúšala aj ona. Vraj áno, no dlho ju to nedržalo, keďže neustále opakovala len slovo mama. O desať rokov neskôr som si stiahla aplikáciu „detektor duchov“. Mala som v tom čase také obdobie, že ma tieto veci strašne brali. Avšak jediné, čo mi aplikácia vyhodila na obrazovke, bolo slovo mama

https://giphy.com/gifs/ouijamovie-board-ouija-seance-3oz8xrjQ461HjbKNS8

13. Mala som trinásť rokov, keď sa nám s kamarátkou podarilo prepašovať k nej domov špiritistickú tabuľku. Mala šialene veriacich rodičov, takže to bol naozaj boj. Chvíľu sme ju skúšali, no nič sa nedialo. Išli sme teda radšej spať. Uprostred noci sme sa zobudili na to, že kamarátkine mačiatko robilo naozaj divné zvuky. Vrážalo hlavou do stien, potom chvíľu sedelo na mieste a čumelo do blba, neskôr sa zase potácalo, akoby bolo opité. Na druhý deň zobrali mačiatko k veterinárovi a zistilo sa, že má nejaké vážne neurologické problémy. Ešte v ten deň ho utratili. My s kamarátkou ale dodnes veríme, že to mačiatko bolo posadnuté.

14. Bol som šéfredaktor školských novín a na naše Halloweenske vydanie sme ako titulný obrázok použili špiritistickú tabuľku. Ostal som po škole dlhšie, aby som všetko skontroloval a dokončil. Všetko išlo podľa plánu, až dokiaľ som neklikol na stránku s tabuľkou. Vtedy sa mi vypol počítač. A rovnako aj zvyšných dvadsať v tej miestnosti. Po zvyšok noci som mal technické problémy zakaždým, keď som potreboval niečo upraviť v tamtej sekcii.

15. Hrali sme sa s tabuľkou v šatníku mamy mojej najlepšej kamarátky. Sedeli sme tam, medzi vešiakmi, a kládli tabuľke hlúpe otázky. Zrazu sa jej kamarátka opýtala, či ma má tabuľka rada. V sekunde, ako dopovedala otázku, mi z police nado mnou spadol kôš s opaskami rovno na hlavu. Náhoda? Ja si myslím, že nie…

https://giphy.com/gifs/ln5f1CTRpXIek

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: picbon.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť