Historky ľudí, ktorí načapali ostatných, ako ich ohovárajú v inom jazyku. Pomsta bola sladká!

Manželský pár vo výťahu začal po fínsky kritizovať moje oblečenie. Netušili, že aj ja hovorím po fínsky…

Niekedy si ľudia neuvedomujú, že nemusia byť zákonite jediní v miestnosti, kto hovorí iným jazykom. A presne to potom vedie k takýmto trápnym situáciám.

1. V tom čase som žila v Spojených štátoch. Akurát som nastúpila do výťahu, zároveň so mnou aj starší, pravdepodobne manželský, pár. Hneď ako sa výťah pohol, začali sa po fínsky rozprávať o mojom oblečení, o tom, ako dnešní mladí už nevedia čo od dobroty, tak sa takto dorichtujú a potom tak idú do ulíc. Nedokázali pochopiť, ako si môže vôbec niekto myslieť, že toto je vhodné oblečenie na verejnosť. Tak som sa k ním otočila, s milým úsmevom na tvári a povedala im po fínsky ako skvele dnes obaja vyzerajú. Sčerveneli ako rajčiny a boli ticho až dokiaľ sme nevystúpili.

https://giphy.com/gifs/gotham-fox-mad-city-3o7TKHsMXHySU69jS8

2. Robila som za pokladňou a hoci uznávam, že nevyzerám ako typické ruské dievča, od detstva sa tak rozprávam s mamou a babkou. Na rad prišli dvaja chlapci v pubertálnom veku, kupovali si nejaké drobnosti a zrazu jeden z nich po rusky povedal: „Tá krava ani len netuší, že som šlohol čokoládu.“ Po prvé to bolo maximálne neslušné a po druhé – naozaj urobí na pätnásťročných chalanov dojem, keď ich kamoš ukradne z obchodu malinovo-jogurtovú čokoládu? Tak som sa len zasmiala, povedala, že má pravdu a netušila som to, až dokiaľ mi to nepovedal a on v tej chvíli vyzeral, akoby si práve naložil do gatí.

https://giphy.com/gifs/EjoPPHEEGTxW8

3. Pred pár rokmi sme boli s rodinou na dovolenke v Berlíne. Všetci hovoríme plynulo po rusky aj po anglicky, ale väčšinou sa rozprávame len po anglicky. V ten deň sme boli v múzeu, lenže akosi nás to tam začalo nudiť a tak sme sa začali voziť preskleným výťahom. Smiali sme sa, žartovali a všetko bolo v poriadku až do momentu, keď nastúpila jedna nepríjemná ženská aj so svojou dcérou. Rýchlo stlačila svoje podlažie a začala hovoriť po rusky dcére, že sa chováme ako malé deti a že sme škaredí. Keď vystúpila z výťahu, všetci sme sa na ňu hromadne pozreli a po rusky jej popriali pekný zvyšok dňa. Na ten výraz v jej tvári asi nikdy nezabudnem.

https://giphy.com/gifs/dancing-dance-the-office-ffsUg4izMxUxa

4. Obaja moji rodičia sú z Indie a ja som po nich podedila úplne všetko, takže naozaj navonok ani náznakom nevyzerám ako niekto, kto by mohol hovoriť francúzsky. Nastúpila som do výťahu a o poschodie vyššie ku mne pristúpili dvaja chalani, ktorí sa veľmi nahlas po francúzsky rozprávali. Ich rozhovor väčšinou pozostával z rasistických a sexistických urážok. Takže keď sa otvorili dvere na ich poschodí, pekne som im povedala po francúzsky svoje a zakončila to zaželaním pekného dňa. Po tom „bonne journée“ im spadla sánka doslova až na podlahu a ja som bola v ten deň na seba nesmierne pyšná.

https://giphy.com/gifs/asianhistorymonth-asian-history-month-heritage-l1KVcx1ULGfKvEjVS

5. Pracujem v obchode na mieste, kde je naozaj veľa Filipíncov a hoci som vyrastala v Štátoch, ovládam dobre oba jazyky. Raz prišli do obchodu dve staršie Filipínky a jedna z nich sa ma opýtala, odkiaľ som, pretože vyzerám ako ony. Povedala som, že som z USA. Na to ona začala po filipínsky hovoriť tej svojej kamoške aká som hlúpa, akí sú hlúpi moji rodičia, že ma tento jazyk nenaučili a že presne vďaka ľuďom ako som ja, Amerika upadá. Neskôr sa začala sťažovať, aké je všetko drahé, že mi všetko dlho trvá a poznamenala, že určite nemám ani poňatia o tom, čo robím. Zhlboka som sa nadýchla, dokončila som jej transakciu a popriala jej pekný deň. Po filipínsky. Pozrela na mňa, na svoju kamarátku, opäť na mňa a bez slova vykráčala z obchodu. Za ten jej výraz tváre to naozaj stálo.

https://giphy.com/gifs/cheezburger-olympics-U7P2vnWfPkIQ8

6. Vošla som do vietnamského nechtového salónu a objednala som si pedikúru. Jedno z dievčat sa ma ujalo, no len čo sa o mňa začala starať, začala ma aj po vietnamsky urážať. Myslela si, že jej nerozumiem, že som len jedno z mnohých zmiešaných detí, ktoré nevedia ich rečou ani ceknúť. Hovorila svojej kolegyni o tom, aké mám nechutné nohy, tvrdé palce a že je fakt odporné, keď sa o seba ženy nestarajú. Tak som jej po vietnamsky povedala, že jej rozumiem a jej ksicht bol na nezaplatenie.

https://giphy.com/gifs/tpain-3o7btYc0vx0tTPYVLa

7. Vyrastala som v Amerike, no moji rodičia sú z Indie a často tam cestujem na návštevu za babkou. Raz ma pozvala na obed do reštaurácie. Nemohli sme piť vodu z kohútika, tak sme si stále dookola objednávali minerálku. Pani pri vedľajšom stole pravdepodobne začula ako babka vysvetľuje čašníčke, že nie som tunajšia, naklonila sa k svojmu mužovi a povedala: „Čo myslíš, je to len rozmaznaný fracek alebo len príliš slabá na naše pomery?!“ Povedala to po kannadsky a pravdepodobne predpokladala, že ja ňou nehovorím. Lenže hovorím. A tak som, keď sme už boli na odchode, pozdravila milú čašníčku práve v tomto jazyku a dala si sakra pozor na to, aby to tá ženská od vedľajšieho stola počula.

https://giphy.com/gifs/26AHpY2EgchRJTwUU

8. Boli sme so synom po ZOO a ako bonus som bola v 38 týždni tehotenstva s mojim druhým synom. Kráčali sme hore kopcom a dve dievčatá sa za nami začali rozprávať po španielsky o tom, že kráčam ako krava a som strašne pomalá. Ich pohľad bol parádny, keď začuli ako sa so synom rozprávam po španielsky a ja som sa ešte uistila, že obe zachytili môj uštipačný úškrn.

https://giphy.com/gifs/stupid-cameron-diaz-movie-ktLz0aKXeV9DO

9. Prišiel som na nejaký čas z Ameriky do Francúzska na výmenný pobyt. V škole mi chlapci po francúzsky nadávali, že som sprostý a že pravdepodobne nemám ani poňatia o tom, čo práve hovoria. Všetci sa začali rehotať, tak som sa zasmial s nimi a keď zavládlo ticho, tak som im povedal, že rozumiem každé jedno slovo. Také hrobové ticho ste ešte nepočuli. Ale dobrou správou je, že potom si zo mňa už nikdy srandu nerobili.

https://giphy.com/gifs/reaction-6fuq9xQqqiv4Y

10. Vošla som do reštaurácie len pár minút pred záverečnou. Dve baby za barom na mňa vražedne zazreli a začali po španielsky nadávať na to, aká som krava, že sa sem dovalím takto neskoro v noci a očakávam, že sa im ešte bude chcieť ma obslúžiť. Boli totálne vytočené, padali silné vulgarizmy a mala som strach, že ma normálne vykopnú. Potom sa ma jedna z nich opýtala po anglicky, že čo si dám a ja som jej plynulou španielčinou nadiktovala svoju objednávku. Boli neskutočne ponížené. Jedna z nich sa cítila tak trápne, že si zaborila hlavu do dlaní a začala plakať. Obe sa mi ospravedlnili, povedali, že robia už dvadsať hodín nepretržite a že im to je naozaj ľúto. Chápem to. Myslím, že nikto by nemal pracovať takto dlho. Nakoniec sme si ešte celkom dobre pokecali a nechala som im aj slušný tringelt.

https://giphy.com/gifs/the-simpsons-reaction-maggie-simpson-Rk8CZk8M7UHzG

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: higherbooks.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
14
Uups
Haha Haha
33
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Facebookové konverzácie so spolubývajúcimi, ktoré vás úprimne rozosmejú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME