Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita
V spolupráci s Itafilm

Historky z parku o vzťahoch a láske. Do kín vstupuje nová slovenská komédia Tak zle, ako sa len dá

Nová slovenská komédia vstúpi do kín už tento týždeň.


Pokiaľ v kinách rád dáš šancu aj filmom z domácej produkcie, mohla by ťa zaujať nová slovenská komédia Tak zle, ako sa len dá.

O scenár a réžiu sa postaral Viktor Csudai, ktorý má na konte niekoľko komediálnych kúskov (Veľký rešpekt či Vojtech). Jeho novinka zamieri do kín už tento týždeň a vôbec nevyzerá márne! Na čo sa v nej môžeme tešiť?

Historky z parku

Tak zle, ako sa len dá pozostáva z piatich poviedok, ktoré však majú viacero vecí spoločných. Po prvé, všetky sa odohrávajú na lavičke v parku, a po druhé, ich hrdinovia riešia hlavne lásku a vzťahy.

V jednotlivých príbehoch uvidíme naozaj rôznorodú paletu postáv: tínedžerov Alicu a Kevina, bezdomovcov Jana a Zoliho, partnerov Mišku a Karola, dvoch kamarátov-metalistov Ceca a Kila a tiež bývalých manželov Kamilu a Mira.

YouTube video

V hlavných úlohách uvidíme Agátu Pírovú, Maxa Bolfa, Mateja Landla, Mariána Miezgu, Zuzanu Porubjakovú, Richarda Autnera, Jakuba Ružičku, Kamila Mikulčíka, Martu Sládečkovú a Petra Šimuna.

Štruktúra filmu znie celkom zaujímavo, formát poviedkového filmu navyše dá tvorcom možnosť preskúmať tému lásky a vzťahov zo všetkých možných uhlov. Na prvý pohľad sa zdá, že sa Csudai inšpiroval v poetike rôznych amerických nezávislých filmov.

Je tiež jasné, že snímka bude relatívne minimalistická a bude stáť hlavne na hereckých výkonoch a vypointovaných dialógoch. Čo nemusí byť nutne z núdze cnosť a snaha zamaskovať nie príliš vysoký rozpočet. Pokiaľ s tým režisér dokáže pracovať, mohlo by to veľmi dobre fungovať.

Režiséra inšpirovala aj jeho mladosť

Ako sa vlastne námet na film zrodil? „S každou ulicou, sochou, fontánou či lavičkou v meste sa viaže nejaká historka, niekto tam niečo zažil. Zábavné, smutné, družné, osamelé, všedné banálnosti, ale aj zásadné životné zvraty,“ povedal Viktor Csudai. „Tie miesta sú tichými svedkami všeličoho. Predstavte si, že by vedeli hovoriť.“

Dodal, že ho inšpirovala aj vlastná mladosť. „Ako pubertiaci, v tom čase ešte bez mobilov a sociálnych sietí, sme boli stále vonku a stále sme niečo riešili. Pravdaže sme mali hlboko do vrecka, a tak najlepšie miesto na pokec boli lavičky vonku.“

Samotná výroba filmu od nápadu až po uvedenie v kinách sa podarila zrealizovať za 18 mesiacov. Csudai uviedol, že s každou hereckou dvojicou vopred naskúšali ich časť príbehu, vďaka čomu nakrúcanie napredovalo pomerne svižne. Tak zle, ako sa len dá dorazí do slovenských kín už 25. mája.

Historky z parku o vzťahoch a láske. Do kín vstupuje nová slovenská komédia Tak zle, ako sa len dá
Itafilm

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje