Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Určite si aj ty zachytil momentálny ošiaľ týkajúci sa vykupovania toaletného papiera. Väčšina z nás si z toho robí srandu, ale prázdne regály v supermarketoch sú dôkazom toho, že niekto doma musí mať už také zásoby, akoby najbližších dvadsať rokov svojho života nemal okrem kakania žiadne iné plány.

Dvaja Briti, o ktorých píše portál Daily Mail, prišli preto s premysleným vynálezom, ktorý môže pomôcť zabrániť podobnému, zbytočne prehnanému zásobovaniu sa. Zostrojili totiž kalkulačku na presný výpočet spotreby toaletného papiera. 

Shutterstock

Do kalkulačky musíš zadať všetky podrobnosti

Ak sa obávaš, že počas izolácie nebudeš mať dostatok toaleťáku, táto vychytávka ti pomôže vypočítať, koľko ho v skutočnosti budeš potrebovať.

Ben Sassoon a Sam Harris sú mladíci z Londýna, ktorí diskutovali o tom, ako pandémia ovplyvní používanie toaletného papiera a neskôr prišli na tento originálny nápad. Kalkulačka zohľadňuje aktuálny počet roliek v tvojej domácnosti a počet návštev WC, ktoré vykonáš za deň.

Pre detailistov ponúka aj rozšírené nastavenia, ktoré umožnia presnejší výpočet. Vďaka nim do nej môžeš zadať aj počet vrstiev na toaletnom papieri, cca koľko útržkov spotrebuješ pri jednej návšteve a koľko útržkov obsahuje jedna rolka.

howmuchtoiletpaper.com

Ľudia povzbudzujú k využívaniu kalkulačky

Ako pripomína Daily Mail, keďže deti nechodia do školy a väčšina ľudí má home office, našu toaletu navštevujeme častejšie ako za normálnych okolností, čo je tiež potrebné zohľadniť. Podľa údajov na internetovej stránke howmuchtoiletpaper.com kalkulačku momentálne používa viac ako päť miliónov ľudí a vraj skutočne pomáha znižovať nedostatok toaletného papiera na celom svete.

Daná vychytávka zaujala mnohých používateľov sociálnej siete Twitter, a preto sa neváhali podeliť o výsledok, ktorý im vyšiel. Viacero z nich žasne nad tým, koľko málo toaletného papieru im stačí a zároveň nabádajú k tomu, aby ju využili aj ostatní a prestali tak masívne vykupovať túto, pre nás všetkých nevyhnutnú, hygienickú potrebu.

https://twitter.com/Andreasg7/status/1242048957053906945

Zdroje: Daily Mail


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje