Hitom internetu je online kalkulačka, ktorá vypočíta, koľko vydržia tvoje zásoby toaletného papiera

Nuž, veda musí ísť s dobou…

Zdroj: howmuchtoiletpaper.com

Určite si aj ty zachytil momentálny ošiaľ týkajúci sa vykupovania toaletného papiera. Väčšina z nás si z toho robí srandu, ale prázdne regály v supermarketoch sú dôkazom toho, že niekto doma musí mať už také zásoby, akoby najbližších dvadsať rokov svojho života nemal okrem kakania žiadne iné plány.

Dvaja Briti, o ktorých píše portál Daily Mail, prišli preto s premysleným vynálezom, ktorý môže pomôcť zabrániť podobnému, zbytočne prehnanému zásobovaniu sa. Zostrojili totiž kalkulačku na presný výpočet spotreby toaletného papiera. 

Shutterstock

Do kalkulačky musíš zadať všetky podrobnosti

Ak sa obávaš, že počas izolácie nebudeš mať dostatok toaleťáku, táto vychytávka ti pomôže vypočítať, koľko ho v skutočnosti budeš potrebovať.

Ben Sassoon a Sam Harris sú mladíci z Londýna, ktorí diskutovali o tom, ako pandémia ovplyvní používanie toaletného papiera a neskôr prišli na tento originálny nápad. Kalkulačka zohľadňuje aktuálny počet roliek v tvojej domácnosti a počet návštev WC, ktoré vykonáš za deň.

Pre detailistov ponúka aj rozšírené nastavenia, ktoré umožnia presnejší výpočet. Vďaka nim do nej môžeš zadať aj počet vrstiev na toaletnom papieri, cca koľko útržkov spotrebuješ pri jednej návšteve a koľko útržkov obsahuje jedna rolka.

howmuchtoiletpaper.com

Ľudia povzbudzujú k využívaniu kalkulačky

Ako pripomína Daily Mail, keďže deti nechodia do školy a väčšina ľudí má home office, našu toaletu navštevujeme častejšie ako za normálnych okolností, čo je tiež potrebné zohľadniť. Podľa údajov na internetovej stránke howmuchtoiletpaper.com kalkulačku momentálne používa viac ako päť miliónov ľudí a vraj skutočne pomáha znižovať nedostatok toaletného papiera na celom svete.

Daná vychytávka zaujala mnohých používateľov sociálnej siete Twitter, a preto sa neváhali podeliť o výsledok, ktorý im vyšiel. Viacero z nich žasne nad tým, koľko málo toaletného papieru im stačí a zároveň nabádajú k tomu, aby ju využili aj ostatní a prestali tak masívne vykupovať túto, pre nás všetkých nevyhnutnú, hygienickú potrebu.

Zdroje: Daily Mail

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muž sa chcel dostať do kancelárie bezkontaktne. Vytvoril si preto šikovnú pomôcku


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME