Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Je to také rozprávkové klišé, ale priznajme si – kto z nás by nechcel, aby jeho kresbičky dokázali ožiť? Sen každého človeka s aspoň minimálnou predstavivosťou sa stáva skutočnosťou vďaka mobilnej aplikácii RakugakiAR, uvádza Newsbeezer.

Fungovanie RakugakiAR je úplne jednoduché – kamerou namieriš na kresbu postavičky, ktorá následne z podkladu vystúpi a začne sa pohybovať. S takto vytvorenou postavičkou môžeš interagovať viacerými spôsobmi, napríklad do nej štuchať alebo ju kŕmiť. Na obrazovke sa môže pohybovať niekoľko postavičiek súčasne.

Rozšírená realita bola tiež základom hry Pokémon Go

RakugakiAR využíva technológiu rozšírenej reality (augumented reality), ktorej sa v poslednej dobe veľmi darí a je veľmi pravdepodobné, že vo svojom smartfóne máš nejakú aplikáciu s funkciou AR. Využívajú ju niektoré filtre na Instagrame a predstavuje základ megaúspešnej mobilnej hry Pokémon Go.

Len Apple zariadenia

Aplikácia bola vydaná japonskou spoločnosťou Watever 31. júla 2020. Jej uvedenie sprevádzala akcia, vďaka ktorej prvých 1000 užívateľov dostalo RakugakiAR úplne zdarma. Po tom, čo sa appka vyšplhala na vrchol rebríčkov popularity, bola táto akcia predĺžená o niekoľko ďalších dní.

Žiaľ, v súčasnosti je aplikácia dostupná výhradne pre zariadenia Apple a zakúpiť sa dá jedine v japonskom Apple App Store. Dúfajme, že obrovský rozruch, ktorý RakugakiAR vyvolal na japonskom trhu, bude viesť k tomu, že už veľmi skoro sa objaví medzinárodná verzia a mnoho nových funkcií. Treba sa mať na pozore a čakať, kým táto vydarená appka dorazí aj k nám.

View this post on Instagram

河狸郁郁貢

A post shared by Mouthyukyuk (@mouthyukyuk) on


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť