Hľadáš tipy na kvalitné filmy? Toto je 10 najlepších snímok, ktoré vznikli pod hlavičkou Netflixu

Best of Netflix.

Zdroj: Netflix (úprava redakcie)

Kvôli pandémii koronavírusu ostalo mnoho ľudí doma, z čoho majú radosť najmä streamovacie služby. Kinám vyschli príjmy, ale taký Netflix zaznamenáva naozaj rekordné čísla návštevnosti.

Zo strachu z preťaženia dokonca na území Európy dočasne mierne znížil kvalitu videa. Streamovací gigant sa však podieľal na tvorbe viacerých filmov. Niektoré upadli do zabudnutia, ale vzniklo aj veľa parádnych kúskov.

V tomto článku sa pozrieme na 10 z nich, pričom sme ich pre teba zoradili od mierne nadpriemerného až po najlepší. Pravdaže, ide o subjektívne hodnotenie, takže ho neber príliš doslovne. V zásade môžeme povedať, že všetky tieto filmy bez pochýb stoja za tvoj čas.

10. Okja

Solídnu dobrodružnú sci-fi snímku Okja natočil oscarový Džun-ho Pon (Parazit). Hlavnú rolu v nej hralo veľké zmutované zvieratko Okja, ktoré so svojou ľudskou kamarátkou Mijou žilo v juhokórejských lesoch. Keď však Okju dolapí zlá nadnárodná korporácia, musí sa ju jej priateľka vydať zachrániť.

Snímka je solídne natočená, má skvelých hercov (Jake Gyllenhaal, Tilda Swinton, Paul Dano či Lily Collins) a dokáže byť aj nevtieravo dojemná. Stojí za pozornosť.

9. Klaus

Parádny animák Klaus od Sergia Pablosa sa hodí skôr do vianočného obdobia, ale spríjemniť si ním rozhodne môžeš aj dnešné karanténne obdobie. V centre príbehu sa ocitne mladý poštár, ktorý nadviaže priateľstvo so samotárskym výrobcom hračiek Klausom. Ešte však netuší, že ich kamarátstvo bude mať dopad na celý svet.

Klaus je nápaditý a originálny film so skvelou animáciou a silnými emóciami. Odporúčame. Snímka si odniesla aj nomináciu na Oscara za najlepší animovaný film.

8. Outlaw King

Milovníci kvalitných historických eposov by určite nemali prehliadnuť parádnu chuťovku Outlaw King od Davida Mackenzieho. Tá nás zavedie do Anglicka 14. storočia. Robert Bruce sa zmocní škótskeho trónu a následne s priateľmi a vojskom bojuje o nezávislosť svojej krajiny.

Skvelé herecké výkony (Chris Pine, Aaron Taylor-Johnson, Florence Pugh), drsné bojové scény a dokonalá technická kvalita sú zárukou toho, že nudiť sa rozhodne nebudeš.

7. The Meyerowitz Stories (New and Selected)

Ani priaznivci kvalitných konverzačiek a inteligentného humoru nezostanú ukrátení. Výbornú rodinnú kroniku The Meyerowitz Stories (New and Selected) natočil kráľ nezávislého filmu Noah Baumbach. Hlavnými postavami sú traja súrodenci, ktorí sa po dlhšej dobe stretnú na akcii venovanej ich starnúcemu otcovi.

Ich vzájomné vzťahy však zďaleka nie sú ideálne. Snímke dominujú skvelí herci (Adam Sandler, Ben Stiller, Dustin Hoffman či Emma Thompson), svižné dialógy a príjemný humor, ale aj emócie. Kvalitka.

6. I Lost My Body

I Lost My Body od Jérémyho Clapina určite patrí k najpozoruhodnejším animovaným filmom posledných rokov. Deťom ho ale nepúšťaj, pretože by sa unudili na smrť. Príbeh je rozprávaný v dvoch líniách: v tej prvej sledujeme mladíka Naoufela a jeho lásku k charizmatickej Gabrielle.

V tej druhej sa odvíja jemne surreálne pôsobiaci príbeh ľudskej ruky, ktorá je oddelená od tela a po Paríži hľadá svojho majiteľa. Silná a podmanivá záležitosť, ktorá si odniesla aj nomináciu na Oscara.

5. The Two Popes

The Two Popes je ďalšia úspešná oscarovka z produkcie Netflixu. Natočil ju Fernando Meirelles a v centre jej príbehu sú (ako hovorí už názov) dvaja pápeži. Teda, aby sme boli presní: pápež Benedikt XVI. a budúci pápež František. Tí vedú pozoruhodné dialógy o viere, konzervatizme a liberalizme, ale aj cirkevných škandáloch.

Snímka je parádne napísaná a obaja herci v hlavných úlohách (Anthony Hopkins a Jonathan Pryce, obaja získali aj oscarovú nomináciu) sú vynikajúci. Možno máš pocit, že kecanie dvoch starých pánov bude asi nuda, ale opak je pravdou. Je to výborná filmárčina. The Two Popes si odniesol tri nominácie na Oscara.

4. The Ballad of Buster Scruggs

Pokiaľ miluješ tvorbu bratov Coenovcov, nemal by si minúť ich skvelú westernovú antológiu The Ballad of Buster Scruggs. Tá pozostáva zo šiestich zaujímavých poviedok, ktoré sa síce všetky odohrávajú na Divokom západe, ale žánrovo ide o pomerne pestré kúsky: muzikál, absurdná groteska, romantická dráma či dokonca duchárčina.

Samozrejmosťou sú typicky pestré coenovské postavičky a čierny humor. Nudiť sa nebudeš.

3. The Irishman

Medzi TOP trojicou netflixovských filmov nesmie chýbať skvelá gangsterka The Irishman od Martina Scorseseho. Pre režiséra išlo o vysnívaný projekt, ktorý sa snažil zrealizovať dlhé roky. Napokon sa to podarilo práve vďaka Netflixu. Hlavnou postavou je nájomný zabijak Frank Sheeran, ktorý sa stane pomocníkom vplyvného mafiánskeho klanu.

Hlavné úlohy stvárnili ostrieľaní veteráni Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci či Bobby Cannavale a je skutočne potešenie vidieť ich všetkých opäť pokope. Okrem nich ťa však čaká aj silný príbeh, výborná technická kvalita a možno trochu netypicky melancholický záver. Snímka si odniesla 10 nominácií na Oscara.

2. Roma

Roma je, bezpochyby, jeden z najlepších filmov, aké v produkcii Netflixu vznikli, a pokojne by sme ho mohli zaradiť na prvé miesto. Napokon mu síce tesne ušlo, ale túto rodinnú kroniku od Alfonsa Cuaróna by si rozhodne nemal prehliadnuť. Príbeh nie je nijako dramatický, je rozprávaný pomaly a v jeho centre je mladá slúžka Cleo, ktorá pracuje pre jednu stredostavovskú rodinu v Mexiku.

Cuarón sa sústredí skôr na drobné radosti a tragédie každodenného života, to všetko na pozadí turbulentných politických udalostí Mexika 70. rokov. Režisér vyhlásil, že ide o jeho najosobnejší film, a je to z neho aj vidieť. Sadne však skôr milovníkom artovejšej kinematografie. Snímka si odniesla troch Oscarov.

1. Marriage Story

Na prvé miesto sme sa rozhodli zaradiť brilantnú vzťahovú drámu Marriage Story od Noaha Baumbacha. Podobne ako Cuarón, ani Baumbach sa netajil tým, že Marriage Story je preňho veľmi osobným filmom a do veľkej miery vychádza práve z bolestivého rozvodu, ktorým si v minulosti prešiel.

V centre príbehu sú manželia Nicola a Adam. Tí sa chystajú na rozvod, ale chcú ostať priateľmi, aj kvôli svojmu malému synovi. Nebude to však také jednoduché.

Scarlett Johansson a Adam Driver v hlavných úlohách herecky hviezdia a Laura Dern, Alan Alda či Ray Liotta vo vedľajších rolách rozhodne nezaostávajú. Marriage Story je výborne napísaná, prepracovaná, emocionálna bomba, ktorá ťa zasiahne a totálne vyšťaví. Pecka. Film si odniesol 6 nominácií na Oscara, sošku napokon získala Laura Dern za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
"Och, to si myslel vážne?!" Tragikomické príbehy ľudí, ktorým sa nepodarilo odhadnúť situáciu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME