Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Hľadáš toho pravého? Existuje len jedna najrýchlejšia cesta, ako ho stretnúť

Celý život podvedome hľadáme toho pravého.

Vzťahy sú veľmi častou a obľúbenou témou, pretože na dennom poriadku tešia či trápia snáď každého z nás. Aj keď si to možno nechceme priznať, vzťahy nás dosť ovplyvňujú a niektoré situácie nie je vôbec jednoduché znášať.

Obrátili sme sa preto na odborníčku v tejto oblasti, a to konkrétne na vzťahovú poradkyňu Michalu Koniarovú, ktorá je členkou Medzinárodnej asociácie profesionálnych vzťahových koučov. Michala ti bude prostredníctvom našej stránky pravidelne prinášať vzťahové témy, ktoré ženy riešia v každodenných životoch, ale aj problémy, s ktorými sa často hanbia zdôveriť svojmu okoliu. Dnešný článok ti ponúkne návod, ako nájsť ideálneho partnera čo najrýchlejšie. Ak nechceš strácať čas s tými nesprávnymi, iná cesta jednoducho neexistuje.

Michala Koniarová

Dnes k tebe budem priama, nemilosrdná, pragmatická a možno trochu cynická. Ale mám na to jeden veľmi dobrý dôvod. Dostať ťa k tomu správnemu. Čo najrýchlejšie. Takže… nalejme si čistého vína.

Láska je pocit. Keď milujeme, často ani nerozumieme prečo, mozog a zdravý rozum idú bokom, správame sa iracionálne, nelogicky, robíme hlúposti, konáme automaticky pod taktovkou hormónov, reflexne a pudovo. Keď však necháme v krízových momentoch naše pocity zamilovanosti, túžby, emočnej závislosti a strachu ovládať naše myšlienky a rozhodnutia, nevzíde z toho väčšinou nič dobré.

Keď sa veci v láske nevyvíjajú podľa našich predstáv, jediná férová šanca na úspech je prizvať rozum naspäť do hry.

Si so svojím vzťahom spokojná?

Zoberme si teraz X rôznych vzťahových situácií, ktoré majú ale svojho spoločného menovateľa: NAŠU NESPOKOJNOSŤ. Každá jedna z nás má svoju vlastnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať ideálny vzťah. A aj keď si si tú predstavu nikdy nenapísala na papier a neopakuješ si ju ako „otčenáš“ pred spaním, ona tam niekde v tebe je a vždy, keď vo vzťahu zažívaš niečo, čo sa od nej značne odlišuje, spustí sa ti vnútri tichý alarm.

Shutterstock

Hľadanie ideálneho muža

Odkedy sme boli ešte len dievčatá, už odvtedy vlastne podvedome hľadáme toho pravého. A ako dospievame, starneme, môže sa nám zdať, že niektoré z nás majú na chlapov akoby viac šťastia. Čisto z pohľadu štatistiky je ale každá z nás obklopená rovnakým množstvom narcistických toxických manipulátorov, zakomplexovaných tyranov, nudných, nezáživných až príliš submisívnych dobrých chlapcov, gýčovitých playboyov, introvertných samotárov, ale aj skvelých správnych chlapov.

Najrýchlejšia cesta k tomu pravému

Tak ako je možné, že Janka sa v 29 rokoch šťastne vydala a 10 rokov jej to klape a navonok úplne rovnaká Danka je v 39 rokoch ešte stále vo vzťahu, z ktorého chcela odísť už pred tromi rokmi, a pomaly sa zmieruje s pocitom, že správni chlapi vymreli?

Isteže, Janka proste mohla mať šťastie v lotérii… ale tieto šťastné Janky v skutočnosti nie sú o náhodách. Tajomstvo úspechu každej šťastnej Janky spočíva v tom, že nestráca čas s nesprávnym chlapom, a tým pádom zvyšuje pravdepodobnosť, že stihne vo svojom živote stretnúť toho správneho. Jednoduchá matematika!

Shutterstock

Keď sa Janke nepozdáva, že Fero nechce mať najbližších 10 rokov deti, a Janka ich chce mať oveľa skôr, pohne sa ďalej. Keď zistí, že Juraj by mal deti aj zajtra, ale je extrémne žiarlivý, pohne sa ďalej. Keď narazí na Adama, s ktorým konečne vyzerá byť všetko fajn, akurát, že Adamovi sa nechce odsťahovať od rodičov, pohne sa ďalej.

Nemrhaj svojím časom na nesprávnych ľudí

Pozri si obrázok, ktorý som ti nakreslila. Máloktorá z nás stretne životnú lásku v pätnástich. A žiadna z nás nevie, ktorý v poradí bude ten pravý, rovnako ako nikto nepoznáme deň svojej smrti.

Ak sa k tomu pravému chceš ešte v tomto živote dopracovať, nemôžeš si jednoducho dovoliť premrhať neprimerane veľa času s tými nesprávnymi.

Keď to proste nie je ono, keď to po pár mesiacoch zásadne škrípe, neviete sa zladiť v pohľade na hodnoty, budúcnosť, každý máte iné očakávania, nedajbože vo vzťahu zažívaš psychické či fyzické násilie, nevenuj tomu vzťahu viac času!

Michala Koniarová

Neľahká cesta pre odvážne

Ja ti rozumiem a veľmi dobre viem, že to vôbec nie je jednoduché. Opakovane zažívať sklamania, odchádzať od istoty do neznáma, nevedieť, či ťa samota obklopí na týždeň alebo roky.

Ak naozaj vieš, čo chceš, a chceš to dostatočne silno, iná cesta nie je.

Je len táto jedna cesta, preskákať cez všetky nefunkčné vzťahy a pokusy čo najrýchlejšie, aby ti ostalo čo najviac času pre vzťah, po ktorom celý život túžiš.

Shutterstock

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.