Štvrtok 20.1.2022
sk
Dalibor
, Sebastián
cz
Ilona, Sebastián

Vzťahy sú veľmi častou a obľúbenou témou, pretože na dennom poriadku tešia či trápia snáď každého z nás. Aj keď si to možno nechceme priznať, vzťahy nás dosť ovplyvňujú a niektoré situácie nie je vôbec jednoduché znášať.

Obrátili sme sa preto na odborníčku v tejto oblasti, a to konkrétne na vzťahovú poradkyňu Michalu Koniarovú, ktorá je členkou Medzinárodnej asociácie profesionálnych vzťahových koučov. Michala ti bude prostredníctvom našej stránky pravidelne prinášať vzťahové témy, ktoré ženy riešia v každodenných životoch, ale aj problémy, s ktorými sa často hanbia zdôveriť svojmu okoliu. Dnešný článok ti ponúkne návod, ako nájsť ideálneho partnera čo najrýchlejšie. Ak nechceš strácať čas s tými nesprávnymi, iná cesta jednoducho neexistuje.

Michala Koniarová

Dnes k tebe budem priama, nemilosrdná, pragmatická a možno trochu cynická. Ale mám na to jeden veľmi dobrý dôvod. Dostať ťa k tomu správnemu. Čo najrýchlejšie. Takže… nalejme si čistého vína.

Láska je pocit. Keď milujeme, často ani nerozumieme prečo, mozog a zdravý rozum idú bokom, správame sa iracionálne, nelogicky, robíme hlúposti, konáme automaticky pod taktovkou hormónov, reflexne a pudovo. Keď však necháme v krízových momentoch naše pocity zamilovanosti, túžby, emočnej závislosti a strachu ovládať naše myšlienky a rozhodnutia, nevzíde z toho väčšinou nič dobré.

Keď sa veci v láske nevyvíjajú podľa našich predstáv, jediná férová šanca na úspech je prizvať rozum naspäť do hry.

Si so svojím vzťahom spokojná?

Zoberme si teraz X rôznych vzťahových situácií, ktoré majú ale svojho spoločného menovateľa: NAŠU NESPOKOJNOSŤ. Každá jedna z nás má svoju vlastnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať ideálny vzťah. A aj keď si si tú predstavu nikdy nenapísala na papier a neopakuješ si ju ako „otčenáš“ pred spaním, ona tam niekde v tebe je a vždy, keď vo vzťahu zažívaš niečo, čo sa od nej značne odlišuje, spustí sa ti vnútri tichý alarm.

Shutterstock

Hľadanie ideálneho muža

Odkedy sme boli ešte len dievčatá, už odvtedy vlastne podvedome hľadáme toho pravého. A ako dospievame, starneme, môže sa nám zdať, že niektoré z nás majú na chlapov akoby viac šťastia. Čisto z pohľadu štatistiky je ale každá z nás obklopená rovnakým množstvom narcistických toxických manipulátorov, zakomplexovaných tyranov, nudných, nezáživných až príliš submisívnych dobrých chlapcov, gýčovitých playboyov, introvertných samotárov, ale aj skvelých správnych chlapov.

Najrýchlejšia cesta k tomu pravému

Tak ako je možné, že Janka sa v 29 rokoch šťastne vydala a 10 rokov jej to klape a navonok úplne rovnaká Danka je v 39 rokoch ešte stále vo vzťahu, z ktorého chcela odísť už pred tromi rokmi, a pomaly sa zmieruje s pocitom, že správni chlapi vymreli?

Isteže, Janka proste mohla mať šťastie v lotérii… ale tieto šťastné Janky v skutočnosti nie sú o náhodách. Tajomstvo úspechu každej šťastnej Janky spočíva v tom, že nestráca čas s nesprávnym chlapom, a tým pádom zvyšuje pravdepodobnosť, že stihne vo svojom živote stretnúť toho správneho. Jednoduchá matematika!

Shutterstock

Keď sa Janke nepozdáva, že Fero nechce mať najbližších 10 rokov deti, a Janka ich chce mať oveľa skôr, pohne sa ďalej. Keď zistí, že Juraj by mal deti aj zajtra, ale je extrémne žiarlivý, pohne sa ďalej. Keď narazí na Adama, s ktorým konečne vyzerá byť všetko fajn, akurát, že Adamovi sa nechce odsťahovať od rodičov, pohne sa ďalej.

Nemrhaj svojím časom na nesprávnych ľudí

Pozri si obrázok, ktorý som ti nakreslila. Máloktorá z nás stretne životnú lásku v pätnástich. A žiadna z nás nevie, ktorý v poradí bude ten pravý, rovnako ako nikto nepoznáme deň svojej smrti.

Ak sa k tomu pravému chceš ešte v tomto živote dopracovať, nemôžeš si jednoducho dovoliť premrhať neprimerane veľa času s tými nesprávnymi.

Keď to proste nie je ono, keď to po pár mesiacoch zásadne škrípe, neviete sa zladiť v pohľade na hodnoty, budúcnosť, každý máte iné očakávania, nedajbože vo vzťahu zažívaš psychické či fyzické násilie, nevenuj tomu vzťahu viac času!

Michala Koniarová

Neľahká cesta pre odvážne

Ja ti rozumiem a veľmi dobre viem, že to vôbec nie je jednoduché. Opakovane zažívať sklamania, odchádzať od istoty do neznáma, nevedieť, či ťa samota obklopí na týždeň alebo roky.

Ak naozaj vieš, čo chceš, a chceš to dostatočne silno, iná cesta nie je.

Je len táto jedna cesta, preskákať cez všetky nefunkčné vzťahy a pokusy čo najrýchlejšie, aby ti ostalo čo najviac času pre vzťah, po ktorom celý život túžiš.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť