Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Hladný študent zjedol na výstave „umelecké dielo“ v hodnote 150-tisíc dolárov. Obhájil sa tým, že ešte neraňajkoval

Keď si hladný, nie si to ty.


Výstava talianskeho umelca menom Maurizio Cattelan je známa svojím satirickým prístupom k umeniu. On sám sa označuje sa za vtipkára umeleckého sveta, o čom svedčí aj jeho umelecké dielo s názvom Comedian na výstave v Soule.

Ako uvádza The Guardian, ide o dielo pozostávajúce z troch kusov a vyzerá ako čerstvý banán, ktorý je pripevnený šedou páskou na stene. Dva kusy sa vypredali už v minulosti v celkovej výške 120-tisíc dolárov (približne 109 291 eur).

Výstavy sa zúčastnil aj študent Noh Huyn-soo, ktorý si ju asi pomýlil s ovocným trhom. Juhokórejský študent totiž banán, ktorý sa považuje za umelecké dielo, zjedol. Šupku z banánu potom vrátil naspäť na miesto a prelepil ju opäť páskou. Z miesta odchádzal so širokým úsmevom. Študent sa pritom obhájil tým, že bol hladný, lebo ešte neraňajkoval.

Pri incidente bol dokonca aj natočený:
YouTube video

Banán, ktorý je pripevnený na stene, sa podľa portálu Korea Herald mení každé 2 až 3 dni. Škodu oznámili aj tvorcovi diela, ktorý na to zareagoval, že to nie je žiadny problém. Keďže sa banán vymieňa viackrát do týždňa, študent nedostal žiadnu pokutu a polícia voči nemu nevyvodila žiadne trestnoprávne dôsledky.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje