Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Naši politici sú ako bezodná studnica zábavných hlášok. Niektoré sú doslova až na zaplakanie, no neostáva nám nič iné, len sa na nich radšej zasmiať. Mnohokrát ti pri veciach, ktoré títo ústavní činitelia vypustia z úst, doslova zastaví mozgové pochody.

Sú tu potom dva spôsoby, ako takéto výroky spracovať. Buď sa rozčúliš, alebo sa zasmeješ. Ten druhý spôsob sa páči viac aj nám, preto sme sa rozhodli zobrať tieto hlášky s humorom. 

‚‚Pôjdeme do tankoch a zrovnáme Budapešť‘‘

Takto priateľsky sa nemohol vyjadriť na stranu našich susedov nik iný, iba Ján Slota. Hláška vznikla na jednom z mítingov, kde sa politik začal rozčuľovať nad tým, že jeho starý otec bol bitý trstenicou, lebo nevedel maďarský Otčenáš.

„Skutok sa nestal‘‘

Táto veta odznela z Mečiarových úst a veľmi rýchlo zľudovela. Stala sa súčasťou tričiek, vtipných obrázkov a žiaľ, aj nášho každodenného života. Hneď po niekoľkých vetách v objasňovaní, nasledovala ďalšia, veľmi známa veta: „…ostatní ste gágaji, táraji a pre mňa prďúsi.“

„Si božsky krásna a zaslúžiš si hýčkanie a opateru‘‘

Odznelo v romantických správach, ktoré posielal Glváč Alene Zsuzsovej. Tá ho mala v telefóne uloženého ako „maznák“. Tento výrok sa objavil zhodou náhod krátko pred Valentínom, čo podnietilo kreativitu nielen jednotlivcov, ale aj mnohých značiek, ktoré výrok využili aj vo svojej komunikácii.

„Ja si to užívam, ja sa cítim dobre‘‘

Azda najväčší kráľ vtipných smiešnych hlášok je Andrej Danko. Je ich také veľké množstvo, že by sme o nich mohli napísať samostatný článok. Okrem toho by bola škoda nespomenúť výrok: „Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku.‘‘ Alebo ešte naše obľúbené: „Ja som urobil dve ministerky v tejto vláde…‘‘

„Takto očividne kradnúť sa vymyká zvyklostiam‘‘

Vyznelo z úst Mikuláša Dzurindu počas svojho vystúpenia v televízii, keď kritizoval sporné prevody pozemkov vo Vysokých Tatrách. K tomuto výroku asi netreba nič viac povedať, pretože skvelo vystihuje mentalitu niektorých našich politikov.

‚‚Organizácia spojených nádorov, názorov…‘‘

Nášmu bývalému prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi sa podarilo viackrát z úst vypustiť niečo, pri čom sa polovica národa capla po čele. Organizácia spojených nádorov nebol jediný jeho nepodarený výrok. Nemal problém zameniť si balkón s balkánom, myslieť si, že 400 dní je takmer celý rok a mnoho iných. Pravdepodobne chodil Ivan do rovnakej školy ako Andrej Danko.

„Trtošili sa a pregrciavali‘‘

Takto nejak Dobroslov Trnka urážal slovenských poslancov v ruzlúčkovom rozhovore pre Markízu. Celý výrok znel asi nejak takto: „Čo spravila pre tento národ pani premiérka Radičová? Tuná sa pretulávajú a pregrciavajú. Čo to je Zajac? Dostál. Matovič. Čo robili? Trtošili sa niekde po tomto štáte. Toto sú zástupcovia ľudu? To je cirkus Humberto.‘‘

„Neviem sa k tomu vyjadriť, lebo nie som historik‘‘

Výrok vypustil z úst Milan Uhrík, keď prišla v politickej relácii na pretras téma holokaustu. Moderátor relácie sa všetkých prítomných politikov pýtal, či odsudzujú deportácie slovenských občanov židovského pôvodu do nacistických vyhladzovacích táborov. Práve tu vznikla Uhríkova odpoveď, z ktorej vznikol nový meme formát.

„Ďakujem veľmi pekne, ďakujem za vaše otázky‘‘

Odpovedal bývalý minister Plavčan na otázky redaktora takouto, veľmi originálnou odpoveďou. Ani sa nesnažil teoretizovať a uhýbať, ako to robia ostatní. Takže, keď sa ťa nabudúce bude niekto pýtať na niečo, na čo nemáš chuť odpovedať, vieš, čo máš robiť.

„Pripadá mi ako skunk, ktorý príde, zasmradí a zdrhne‘‘

Vyjadroval sa v parlamente Igor Matovič na stranu Andreja Danka. Matovič si tiež často nedával servítku pred ústa a povedal veci tak, ako ich cítil, z čoho vzniklo viacero zaujímavých hlášok.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť