Hlúpe poznámky a otázky našich rodičov, ktoré nám lezú na nervy

Už sa nevieš dočkať, keď budú tieto veci počúvať tvoje deti.

Zdroj: Shutterstock.com

Všetci to veľmi dobre poznáme. Je jedno, či máš desať rokov alebo si už dávno dospelý a máš už svoje deti. Tvoji rodičia si vždy nájdu niečo, čo ti môžu povedať, a teba to zaručene rozčúli. Bez toho by vzťahy medzi deťmi a rodičmi snáď už nemohli ani fungovať. Každý z nás už určite počas života počul niektorú z týchto poznámok svojich rodičov.

Klasiky, ktoré počul každý z nás

Sú to tie hlášky rodičov, ktoré akoby sa tradovali z pokolenia na pokolenie, a nie a nie ich zahubiť. Mnohé generácie počuli poznámky typu: „Kým bývaš pod mojou strechou“ alebo „Keď budeš bývať vo svojom, rob si tam, čo chceš, ale pod mojou strechou platia moje pravidlá.“ 

Nesmieme tiež zabudnúť na tie poznámky typu, že sa nemáš smiať nasilu, nemáš sa predvádzať a azda naša najobľúbenejšia: „Nebuď drzý“ alebo: „Neodvrávaj“. Ideálne bolo, keď ti bolo povedané, že si drzý a ty si bol pritom len úprimný. Nejeden z nás cítil túto krivdu.

Moment Parents GIF - Find & Share on GIPHY

Keď máš prácu, pre ktorú nemajú pochopenie

Ak si sa niekedy ocitol u rodičov a mal si home office, tak okrem toho, že ťa večne rušili, ti možno občas uštedrili nejakú poznámku typu: „Nehraj sa tam a poď mi pomôcť“, pričom to hranie sa je v ich ponímaní tvoja práca. Prípadne ti nezabudnú pripomenúť, že môžeš byť rád za svoju prácu, lebo tú ich by si určite nezvládol.

Raz za čas musíš schytať aj na svoj výzor

Poznáš poznámky o tom, že by si mal nosiť menej čiernej, lebo keď budeš starý, tak budeš nosiť len čiernu? Ako by si mal prestať nosiť tie a tie nohavice, lebo sa nehodia tvojej postave a podobne? Vždy sa nájde čas skritizovať ti aj tvoj účes.

Nebodaj máš na sebe rifle s dierami, tak počúvaš o tom, že „vyzeráš, akoby ťa pes dotrhal“ alebo že „takto nechodia oblečení ani bezdomovci“. Ale keď sa opýtaš na ich názor, tak ti povedia: „Ako ty chceš“.

Jon Tyson, Unsplash

Keď vedia lepšie, ako by si mal žiť, ako ty sám

Okolo dvadsaťpäťky každej ženy príde obdobie, keď ju začnú rodičia bombardovať otázkami typu: „Kedy chceš mať deti?“ za čím nasleduje: „Už máš na to vek“. Takéto poznámky, samozrejme, neobchádzajú ani chalanov, ale prichádzajú o čosi neskôr.

V prípade, že ich syn nedoniesol za celý život domov nejakú frajerku, tak ho upodozrievajú z toho, že nie je na ženy. Čo sprevádzajú poznámky typu: „Nechceš nám niečo povedať?“ a „My sa nebudeme hnevať“. 

Dostávaš od nich aj rady, ako napríklad: „Mohol by si si nájsť konečne normálnu frajerku“, ale návod, ako to urobiť, ti už k tomu nedajú.

O tvojej generácii

Každá generácia má poznámky ku generácii, ktorá je od nej mladšia. Nikdy nebude tá staršia chápať zvyky tej mladšej a zas naopak. Je úplne bežné, že občas od svojich rodičov počúvaš o tom, aká je tvoja generácia „nepoužiteľná, nedokážete komunikovať a nerobíte nič iné, iba pozeráte do mobilov.“

Ešte občas pridajú niečo o tom, ako nám je dobre, lebo môžeme cestovať, robiť to, čo nás naozaj baví, a podobne.

Too Much Sex Friends &Amp; Family Hustle GIF by VH1 - Find & Share on GIPHY

Tie najobľúbenejšie hlášky všetkých rodičov

Také, ktoré zaručene vytočia každého z nás, prípadne nás vyvedú z miery. Napríklad: „To ideš von takto?“ alebo u dievčat klasika: „To čo máš za tapetu na tej tvári?“ Kto nepočul vetu: „Ja v tvojom veku…“ akoby ani nemal rodičov. A každá jedna bolesť alebo tvoj problém pramení vieš kde? No predsa: „To máš z toho pozerania do mobilu!“

Shutterstock.com
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
74
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
AKTUÁLNE: Na Slovensku sa včera vykonalo takmer 1600 testov. Počet odhalených prípadov je stále minimálny

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME