Hlúposti, ktoré robíš v stave opitosti a na druhý deň si rád, ak si ich nepamätáš

Ten moment, keď sa zobudíš v cudzom byte a vedľa teba je tvoj ex.

Zdroj: Nick Demou, Pexels

Nebudeme sa tváriť, že alkohol na Slovensku nie je populárny. Väčšina ľudí si rada vypije a občas sa stane, že to trochu až trochu viac preženú. Snáď každý z nás zažil ten večer, ktorý začínal slovami: „Dnes nebudem piť,‘‘ a končil tým, že si sa na druhý deň pýtal ľudí, ako si sa dostal domov.

Práve takéto večery bývajú dosť zábavné, niekedy aj pre nás, no hlavne pre naše okolie. S alkoholom to trochu dosť preženieme, čo má za dôsledok, že robíme veci, ktoré by sme inak nerobili. Na druhý deň sa potom chytáme za hlavu a nielen preto, lebo nám ide prasknúť.

Hlavne preto, lebo sa snažíme spomenúť si, čo všetko sme včera robili, prípadne, radšej zabudnúť. Ak si niektorú z týchto vecí nezažil, tak buď piješ ako rozumný človek, alebo si ešte nezačal piť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/geordieshore-season-13-mtv-uk-3ohfFp1ureujZgWSVa)

Rozprávaš sa s ľuďmi, s ktorými by si sa triezvy nikdy nebavil

V stave opitosti sa porozprávaš aj s osobou, ktorú možno najviac nenávidíš. Či už je to tvoj ex, tvoj šéf alebo chalan, ktorý ti raz prebral babu. Akonáhle majú aj tí najväčší nepriatelia nejaké to promile, sú zrazu najlepší kamoši.

Hovoríš veci, ktoré nie sú tak úplne pravda

Hovorí sa, že opití ľudia sú najúprimnejší. Vieme predsa, že to nie je úplne pravda. Pod vplyvom alkoholu síce povieme aj to, čo by sme si inokedy nechávali pre seba, ale nie vždy je to pravda. Občas sme práve v tom extréme, že povieme dosť kruté a zlé veci aj človeku, na ktorom nám záleží.

thom masat, Unsplash

Hovoríš veci, ktoré by si si mal nechať pre seba

Potom je tu zas tá druhá strana mince, že keď si opitý, tak hovoríš veci, ktoré by si si mal nechať pre seba. Svojmu šéfovi povieš na vianočnom večierku, že dávaš výpoveď, lebo ho nenávidíš a svojmu manželovi, že nenávidíš jeho matku. Prípadne povieš čerstvo zasnúbeným kamošom, že im to aj tak nevydrží a vyzrádzaš veci, ktoré by mali ostať tajomstvom.

Máš hlúpe nápady, ktoré sú na hranici zákonov

Si drzý k policajtom, ktorí ti prišli klopať na dvere bytu kvôli rušeniu nočného pokoja. Alebo sa rozhodneš kradnúť vianočnú výzdobu na mestskom stromčeku, prípadne dopravné značenie. Keď si pod vplyvom alkoholu, cítiš sa ako hrdina, ktorý nerobí žiadne chyby a zlé rozhodnutia. Na druhý deň vieš, že si spravil jednu veľkú chybu. Rozhodol si sa podľahnúť alkoholu.

Drunk Talk GIF - Find & Share on GIPHY

Píšeš a voláš svojim ex

Jedno z tých najhorších rozhodnutí, ktoré robíš, keď si opitý. Píšeš a voláš buď svojim (kiežby) budúcim alebo svojim bývalým. Píšeš im o tom, že ich miluješ, a že im odpúšťaš, že ťa trikrát podviedli s tvojím najlepším kamarátom.

V tomto momente im dokážeš odpustiť čokoľvek, hovoríš tomu človeku, že ho miluješ, aj napriek tomu, že to vôbec nie je pravda. Horšie je, ak to ten človek zoberie vážne. Na druhý deň máš čo vysvetľovať.

Myslíš si, že si nesmrteľný

Samozrejme, si najväčší hrdina a dokazuješ ľuďom naokolo, že dokážeš preskočiť trojmetrovú vatru, zo štvrtého poschodia zoskočíš dole bez ujmy alebo, že môžeš krčiť plechovku o čelo. Jediné tvoje šťastie je, že potvrdzuješ pravidlo: opitému človeku sa nič nestane.

Načisto prídeš o dôstojnosť

Buď sa povraciaš, čo sa stáva takmer každému, alebo potom tancuješ erotické tance. Prípadne sa vyzliekaš. A tancuješ pri tom erotické tance. Ak je to práve na firemnom večierku, tak to nie je úplne najlepší nápad. Nemusíš sa obávať, že si to nepamätáš, lebo to má určite každý jeden kolega natočené.

Olivia Wilde Kate GIF - Find & Share on GIPHY

Sú dni, keď sa dokážeš opiť tak, že na druhý deň nemusíš hľadať svoju dôstojnosť. A potom sú tu tie, keď sa ti to nepodarí. Končí to väčšinou tak, že buď si pamätáš, čo všetko si robil alebo tak, že si to nepamätáš. Následne musíš zbierať časti svojho včerajška od svojich kamarátov. Takže pite s rozumom a tak, aby ste na druhý deň nemuseli niesť dôsledky za to, čo ste spáchali. 

Titulná fotka: Nick Demou, Pexels

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 režisérov, ktorí podľa kritikov nikdy nenatočili zlý film

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME