Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Frustrovalo ho, že ľudia kašlú na ochranné rúška, a tak prišiel s originálnym riešením. Ako píše aj portál Bored Panda, mladý Allen Pan sa rozhodol zareagovať na hlúposť svojich spoluobčanov nezvyčajnou nápaditosťou a humorom.

Proti ľudskej hlúposti

Pandémia koronavírusu stále trápi svet. Napriek tomu ale vieme, ako sa správať, aby sme neohrozili seba ani ostatných. Aj vedci a politici apelujú na ľudí, aby sa správali zodpovedne a zbytočne neriskovali. Riziko nákazy sa totiž radikálne zníži, ak sa ľudia vyhýbajú masovým akciám, dodržiavajú rozostupy, často si umývajú ruky a nosia na tvári rúška.

Práve rúška sa ale v mnohých kútoch sveta stretli až s absurdným odporom. Hoci na Slovensku aj v iných štátoch ich obyvatelia nosia bez nejakých väčších námietok, také Spojené štáty sú iný príbeh. Ľudia rúška odmietajú nosiť, vymýšľajú si absurdné konšpirátorské „dôvody“ a dokonca ich pália na demonštráciách. Ľudská hlúposť je skrátka naozaj nekonečná.

YouTube video

Zbraň na rúška

Mladý vynálezca Allen Pan, autor youtubového kanálu Sufficiently Advanced, sa s ľudskou hlúposťou rozhodol bojovať, a to veľmi svojsky a s humorom. Vytvoril totiž zbraň, ktorá rúška strieľa priamo na tváre iných ľudí. Myslíš si, že niečo také nemôže fungovať? Allen ťa vo svojom videu presvedčí o opaku!

„Zdá sa, že ľudia proste nenosia rúška,“ povedal Allen. „Ale mali by! Čo s tým teda urobíme? Čo s tým urobím ja? Mohol by som síce natočiť edukačné video o tom, aké sú rúška bezpečné a efektívne, lenže podobné videá natočilo už veľa múdrych ľudí.“

Výsledkom teda bola už spomínaná zbraň. Najprv svoj vynález vyskúšal priamo na sebe, následne sa s ním vydal pochváliť priamo do ulíc. Okrem toho vo svojom videu popisuje, ako celú zbraň vyrobil. Užívatelia na internete boli jeho nápadom nadšení, ale aj dobre pobavení.

„Použitie zbrane je najčastejšia taktika Američanov, ktorou riešia svoje problémy,“ napísal Khalid Nigh. „Tento chlapík nás raz dostane na Mars,“ dodal zase užívateľ s prezývkou Fuggetaboutit.

YouTube video

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.