Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Frustrovalo ho, že ľudia kašlú na ochranné rúška, a tak prišiel s originálnym riešením. Ako píše aj portál Bored Panda, mladý Allen Pan sa rozhodol zareagovať na hlúposť svojich spoluobčanov nezvyčajnou nápaditosťou a humorom.

Proti ľudskej hlúposti

Pandémia koronavírusu stále trápi svet. Napriek tomu ale vieme, ako sa správať, aby sme neohrozili seba ani ostatných. Aj vedci a politici apelujú na ľudí, aby sa správali zodpovedne a zbytočne neriskovali. Riziko nákazy sa totiž radikálne zníži, ak sa ľudia vyhýbajú masovým akciám, dodržiavajú rozostupy, často si umývajú ruky a nosia na tvári rúška.

Práve rúška sa ale v mnohých kútoch sveta stretli až s absurdným odporom. Hoci na Slovensku aj v iných štátoch ich obyvatelia nosia bez nejakých väčších námietok, také Spojené štáty sú iný príbeh. Ľudia rúška odmietajú nosiť, vymýšľajú si absurdné konšpirátorské „dôvody“ a dokonca ich pália na demonštráciách. Ľudská hlúposť je skrátka naozaj nekonečná.

Zbraň na rúška

Mladý vynálezca Allen Pan, autor youtubového kanálu Sufficiently Advanced, sa s ľudskou hlúposťou rozhodol bojovať, a to veľmi svojsky a s humorom. Vytvoril totiž zbraň, ktorá rúška strieľa priamo na tváre iných ľudí. Myslíš si, že niečo také nemôže fungovať? Allen ťa vo svojom videu presvedčí o opaku!

„Zdá sa, že ľudia proste nenosia rúška,“ povedal Allen. „Ale mali by! Čo s tým teda urobíme? Čo s tým urobím ja? Mohol by som síce natočiť edukačné video o tom, aké sú rúška bezpečné a efektívne, lenže podobné videá natočilo už veľa múdrych ľudí.“

Výsledkom teda bola už spomínaná zbraň. Najprv svoj vynález vyskúšal priamo na sebe, následne sa s ním vydal pochváliť priamo do ulíc. Okrem toho vo svojom videu popisuje, ako celú zbraň vyrobil. Užívatelia na internete boli jeho nápadom nadšení, ale aj dobre pobavení.

„Použitie zbrane je najčastejšia taktika Američanov, ktorou riešia svoje problémy,“ napísal Khalid Nigh. „Tento chlapík nás raz dostane na Mars,“ dodal zase užívateľ s prezývkou Fuggetaboutit.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť