Najohyzdnejšie česko-slovenské slová, ktoré sú čisté jazykové peklo

Nad výrazmi ako „podprda“, „fejsbúčik“ či „hryzkať“ by žiaden z národných básnikov iste nejasal.

Zdroj: Fotorech / pixabay.com (úprava redakcie)

Keď Hviezdoslav písal svoje verše o tom, ako je reč jeho matky krásota a milota, rozkoš a láska svätá, ako je notoricky známe všetkým matadorom školských kôl Hviezdoslavových Kubínov, musel pozabudnúť na to, ako tú svoju krásnu reč vieme zhovadiť. A ako my, tak aj naši českí bratia a sestry.

Češke Alexandre Kohoutovej to už šlo tak na nervy, že sa rozhodla vytvoriť celý instagramový účet @slova_z_pekla a dávať postupne na pranier slová, ktoré nás najviac dožierajú.

„Vzniklo to tak, že som si začala písať zoznam slov, ktoré mi pripadali odporné. Väčšinou to boli „vtipné“ skomoleniny normálnych výrazov, ako trebárs ísť peškobusom pre ísť pešo, ale zaradila som tam aj slová, ku ktorým mám subjektívny odpor, ako napríklad milovať sa,“ hovorí Alex o pohnútkach, ktoré ju k založeniu účtu viedli.

Ohyzdy medzi slovami si všímala už dlhší čas a keď si spísala ich zoznam, začal sa nečakane nabaľovať aj príspevkami od kamarátov o slová, ktoré iritovali aj ich, až z nich vznikol spomínaný instagramový účet.

Nedá sa nevšimnúť si takisto vizuálnu stránku, ktorá tieto nešťastné slovíčka sprevádza. Alex to odôvodňuje dodatočne: „S odpornými slovami korešpondujú i odporné sprievodné fotky, čo sťahujem z verejne dostupných fotobánk. Nejde tu o čistotu estetického zážitku, ale o rýdzu trápnosť a hnus, ktoré sú podtrhnuté krikľavo farebným písmom.“

Pre grafických dizajnérov, ktorí nemajú práve v láske masochizmus voči vlastnej osobe, nie je teda účet asi dvakrát vhodný, ale treba uznať, že už v samotnom úvode je upozornenie, aby sme si nachystali vrecká na zvracanie.

Koniec-koncov, komu sa pri tak nepodarených výrazoch pre spodné prádlo ako podprda či spoďáry neobráti žalúdok a libido neklesne pod bod mrazu, ten sa môže pasovať za skutočného milovníka-hardcoristu.

Samotnú kategóriu by si určite zaslúžili aj mamky z mimibazaru či modrého koníka – na týchto webových fórach sa to len tak hemží nielen maminkami, ale čo je horšie, aj tehuľkami, ovulkami (!) a snažilkami (!!!).

Bizár však drží svoju líniu aj po úspešnom splodení potomka – z tehuliek a tehotiek sú razom mamče a z ich sperminátorov taťuldovia, z týchto nešťastných plodov sa stávajú mimískovia a keď odrastú, mužskí potomkovia majú šancu sa stať dokonca synátormi.

View this post on Instagram

Ňu ňu 👼 #mamka #mamča #mimisek #mimibazar

A post shared by Slova z pekla 🔥 (@slova_z_pekla) on

Napínaniu žalúdka sa však nevyhnú ani tí, ktorí majú ešte do rodičovstva ďaleko. Ak si totiž z času na čas tiež odskočíš do reštauračky na kapúčko, latéčko či, nedajbože, presíčko, ver, že pár ľuďom si práve prinavrátil ich obed v dosť nechutnej forme.

Objednaj si potom ešte niečo chutnučké alebo mňamku z meníčka, prípadne tam pozvi aj kolegyňku na jedno či dve expreská, a keďže je víkend, neokúňaj sa a choď riadne kaliť. Snáď sa ti cez víkend zadarí a niekoho aspoň poláskaš, ak nie rovno vysexíkuješ. A keďže sa leto chýli ku koncu, snáď sa ti podarilo vybaviť si krásnu dovču!

Ale aby sme si my, Slováci, nemysleli, aj u nás sa zhovadených slov nájde viac než dosť. Už ste zabudli na také navádzanie známe ako slabučko hryzkaj?

Takisto pomysli na to, že včera bol piatoček, už len tak si dať cigu, len pozor, slečinky, keď sa vás nejaký ozembuch bude pýtať na to, kde je v meste nejaký baríček, urobte tam aj s ním poriadnu akcičku, kozy von, len aby sa z toho niekto nedogrckal. A samozrejme, nezabudni si urobiť pár selfíčok či aspoň fotečiek.

Ak sa ti tá predstava celkom nelúbi, cez víkendík si môžeš ešte zájsť do obchoďáku, prípadne si očekovať film na ČSFD a pozrieť si ho aj so svojím chrústikom, a potom to zavesiť na fejsbučik, aby ti to kamky a kamkovia mohli vhodne okomentovať. Veď o tom je celý lajf, či?

Zdroj: @slova_z_pekla, facebook AK


Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
24
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Dokážeš uhádnuť zisky najzárobkovejších filmov posledného obdobia?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME