Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Hnutie Progresívne Slovensko prestáva podporovať pokračovanie súčasnej vlády

Vládu podľa Progresívneho Slovenska stále vedie minister financií Igor Matovič (OĽaNO).


Progresívne Slovensko (PS) prestáva podporovať ďalšie pokračovanie vlády, ktorú de facto naďalej riadi Igor Matovič (OĽaNO). Predseda hnutia Michal Šimečka to vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii. Reagoval tak na včerajšie schválenie prorodinných opatrení z Matovičovej dielne, ktoré majú Slovensko stáť viac ako miliardu eur ročne.

„Je to pre nás zlomový bod. Vláda riadená Igorom Matovičom už nemôže automaticky počítať s našou podporou a naším hlasom, ak bude na stole jej zotrvanie. Naopak, všetku energiu sústredíme na to, aby sme voličom ukázali, že politika môže byť iná a že si nemusia vyberať medzi chaosom a rozvratom, ktorý práve vidíme, a skorumpovanými extrémistami z táboru Smeru a fašistov,“ vyhlásil Šimečka.

TASR

Lucia Plaváková, podpredsedníčka PS Matovičov balíček označila za nedomyslený plán jedného človeka, ktorý ignoruje odborný konsenzus. „Rozvracia verejné financie a zadlžuje naše deti tak, ako si nedovolil ani Robert Fico. Znásilňuje legislatívny proces a oberá samosprávy o vyše 600-miliónov eur ročne. Ignoruje státisíce ľudí v núdzi a naopak, sype peniaze boháčom ako Boris Kollár, Igor Matovič či Jaroslav Haščák, vyhlásila.

Hnutiu PS vadí aj to, že návrh v parlamente prešiel aj s „hlasmi fašistov“, voči čomu sa ohradil aj nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) Tomáš Valášek. „Matovič včera v pléne otvorene povedal, že je “hrdý”, že sa k nim pridali poslanci z ĽSNS a od Tarabu. Pre mňa je to prekročenie poslednej hranice,“ vyhlásil.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť