Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa

Hoax o tom, že zo Snickersiek zmiznú ich charakteristické „žilky“, nabral nečakaný spád

Stupídnou falošnou správou sa zaoberali aj seriózne médiá.


Čo je horšie – ak tvoju obľúbenú maškrtu nadobro zrušia alebo keď sa naďalej vyrába, ale zmenia ju na nepoznanie? Je horšie, ak sa prestanú vyrábať Vlnky a Resanka alebo keď Snickersky stratia svoj zvrásnený povrch?

Na Twitteri sa objavil príspevok, v ktorom sa používateľ podelil o zdrvujúce sklamanie. Po kúpe tyčinky Snickers zistil, že jej povrch je perfektne hladký a chýbajú na ňom charakteristické „žilky“. Tento objav ho zanechal „znechuteným a šokovaným“, uvádza Know Your Meme.

Je toho plný internet!

Neskôr sa na sociálnych sieťach objavil screenshot zo spravodajského webu, ktorý hovoril o tom, že Snickersky sa budú vyrábať už len hladké. Mnoho ľudí so smútkom ďalej šírilo tieto tragické zvesti a objavili sa aj memes súvisiace s témou.

Niektoré príspevky sa zmenu na tyčinke snažili zdôvodniť tým, že na výrobcu tlačili „liberálne davy“, ktoré z nejakého dôvodu považovali „d*ck veins“ za problematické, a preto boli odstránené.

Nerovnosti na povrchu tyčinky, ktoré vznikajú pri zalievaní čokoládou, sa v anglickom prostredí nazývajú aj „d*ck veins“. Niekto s veľmi nemravnou mysľou totiž spozoroval, že sa podobajú na vystúpené žily na stoporenom mužskom orgáne. Ako to tak na internete býva, sprosté pomenovanie sa uchytilo.

Reakcia médií

Internet oplakával žilky zo Snickersky a táto smutná novina sa vďaka virálnym príspevkom dostala aj do pozornosti serióznych médií. Téme sa venoval napríklad aj web Snopes, ktorý sa zaoberá preverovaním správ a vyvracaním hoaxov.

Je dôležité spomenúť, že Snopes dospel k záveru, že žiadne „liberálne sprisahanie“ nenastalo a Snickersky naďalej zostávajú vo svojej plnej žilnatej kráse. Je to potvrdené aj od samotného výrobcu a na oficiálnom profile tyčinky na Twitteri sa každý môže presvedčiť o tom, že „žilky“ nikam neodchádzajú. Išlo teda len o žart, ktorý mnohí ľudia zobrali vážne.

Tentoraz ide o úplne triviálnu správu, ktorá nijakým výrazným spôsobom neovplyvní životy ľudí, stále je však skvelou ilustráciou toho, ako ľahko sa internetom šíria nepravdivé správy a hoaxy. Aj keď polovica ľudí pozdieľa príspevok s vedomím, že ide o vtip, druhá polovica to prijme ako serióznu správu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť